Neobyčejné bílé jahodyGreat Big Story

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 42
62 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:91
Počet zobrazení:8 206

Japonec Jasuhito Tešima pěstuje neobyčejné (a také velmi drahé) bílé jahody. Jak je možné, že jsou jeho plody tak drahé?

Přepis titulků

Bílé jahody překvapí každého. Lidé říkají: "Ale ty ještě nejsou zralé, ne?" Jsou to bílé jahody s červenými semeny. Jsem Jasuhito Tešima a pěstuji bílé jahody. ZVLÁŠTNĚ ZBARVENÉ JAHODY Prodávám jahody zvané Bílý drahokam. Balení stojí kolem 900 korun. Na trhu existují různé druhy bílých jahod, ale jahody Bílý drahokam jsou neobyčejně bílé a velké.

Jsou to unikátní jahody. Momentálně jsem jediný člověk, který je pěstuje. Pěstování je velmi náročné. Nemůžu je produkovat ve velkém množství jako běžné jahody. Čím jsou jahody bělejší, tím jsou znatelnější všechny nedokonalosti. Jahody, které se skutečně dostanou na trh, tvoří jen asi desetinu úrody. Proto jsou tak drahé.

Pokud jde o barvu, tvar a velikost, Bílý drahokam je dokonalou jahodou. Jsou také velmi lahodné. Chuť je něco skrytého, nejsou nijak moc výrazné. Ale jsou trochu záhadné a když je konečně pochopíte, stanou se velmi chutnými. Jahody Bílý drahokam pěstuji už asi čtyři roky. Pěstování bílých jahod mě baví, protože získávám chutě, vůni a tvary, které bych nikdy neočekával. Mým cílem je, aby lidé po ochutnání mých jahod tvrdili, že je to úplně jiné ovoce.

Že jsou sladší a chutnější. Pak budu vědět, že mé jahody jsou skvělé. Do té doby se o to budu snažit. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (21)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Ty jahody nejsou tak drahé, protože jich 9 z 10 vyhodí, ale protože prostě mu to ti lidi za takovou cenu koupí. Cenu určuje poptávka. A pokud není blbý, tak z těch zbylých 90% jahod dělá bílou jahodovou marmeládu a prodává ji za podobnou cenu.

00

Odpovědět

´´Jsou velmi lahodné..Chuť je něco skrytého, nejsou nijak moc výrazné.. Ale jsou záhadné a když je pochopíte stanou se chutnými.. Získávám chutě, vůni a tvary které bych nikdy nečekal...´´ To teda nezní moc lahodně. Spíš, jako něco co je takřka bez chuti, kde spíš než chuť dokážeš ocenit vůni a tvar.

81

Odpovědět

Snobárna

121

Odpovědět

Kotleba nám už objednal celú paletu. Letecky.

62

Odpovědět

Nejsem ekoterorista, ale balit jednu každou jahodu do fólie a plastové krabičky mi přijde zvrácený. Na trh chodim s jednou velkou taškou, okurky, kedlubny, jabka a kdovíco jen nechám zvážit a házím do tašky bez sáčků. A jahody se tradičně prodávaj v bedničkách. Stejně tak nebejt třeba línej jít si pro oběd s vlastní krabičkou. Jednou se v tom plastu jinak utopíme. :-(

305

Odpovědět

A to ještě celou úrodu vyhodí, protože nejsou „perfektní“... V dnešní době je tak jednoduché zbohatnout na snobech :D Stačí nasrat hovna do plechovek, nebo pěstovat jahody, které jsou sice bílé ale za to mají horší chuť (i vzhled) :D.. A penízky se sypou.

182

Odpovědět

+JahodovníkTotéž jsem si myslela, v jeho zájmu jen doufám, že jahody, které neprodává (předpokládám kvůli vzhledu) spotřebuje v domácnosti a například mezi známými a rodinou.

11

Odpovědět

tak to seš ekoterorista

75

Odpovědět

V japonu je ovoce drahé a dává se často jako dárek. Proto to tolik balí. Abys ho mohl hezky podstrčit šéfovi jako dárek. Viz jejich hranaté melouny.🐣

60

Odpovědět

neboj, mnohem dřív nás dožene globální oteplování, jaderná válka či vymizení ozonové vrstvy.

13

Odpovědět

900 za 1 jahodu?:D

82

Odpovědět

za baleni ty petardo

1011

Odpovědět

+nnmmA jestli sis nevšiml, tak je balí po jedné :D

183

Odpovědět

+-=(GT)=-Ano, ale když ji zabalí, tak je to balení, ne jen jahoda.

74

Odpovědět

+troll.Jo aha, ty jen trollíš :D

20

Odpovědět

Zase mi to prislo skoupe na zasadni informace, kde ty jahody vzal, proc to nikdo nepestuje, to je nejaka jejich rodinna tradice (spis ne, kdyz to dela jen 4 roky). Treba kolik tam dela lidi, da se to pestovat i jinde nez v Japonsku ?

281

Odpovědět

A to hlavní, proč jsou sakra bílé? Co je asi vylekalo :D

332

Odpovědět

Tak přece by ti neprozradil životní tajemství, které mu vydělává balík, to by si pak mohl vypěstovat každej Franta někde z Horní dolní a jedinečnost by byla v tahu. :D

71

Odpovědět

To jsou všechny videa z Great Big Story... jen ti ukážou téma a pokud tě to zajímá, máš si sám vyhledat víc info. Bohužel to moc nefunguje, protože lidi jsou neskutečně líní :D.

211

Odpovědět

To znám - moje mamča taky pěstuje, ale nedělá z toho až takovou vědu. Jsou dobrý (ale ne tak jako marketingovej příběh toho Japonce:)

30