Helloween - I Want Out

Thumbnail play icon
89 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:303
Počet zobrazení:5 620

Němečtí power/speed metalisté byli hlavními hvězdami letošního ročníku Masters of Rock. Pro někoho to byl skvělý zážitek, pro někoho spíše zklamání, každopádně tihle chlapíci jsou legendy hudební scény. Helloween vznikli v Hamburku roku 1984 v sestavě Kai Hansen (kytara, zpěv), Michael Weikath (kytara), Markus Grosskopf (baskytara) a Ingo Schwichtenberg (bicí). Jejich první nahrávkou bylo stejnojmenné EP s pěti skladbami. Ten samý rok vydávají i první album, Walls of Jericho. Hlas Kaie Hansena se naposledy objevuje na EP Judas (1986). Se skupinou však zůstává jako kytarista do roku 1989, kdy zakládá vlastní kapelu, Gamma Ray. Skladba I Want Out pochází z Keeper of the Seven Keys Part II (1988), kde už v roli zpěváka figuruje mladičký Michael Kiske. Jako předkapela amerických Anthrax si Helloween získali slávu i za mořem, avšak na nové album se čekalo až do roku 1991. Celkový neúspěch desky Pink Bubbles Go Ape způsobil napětí uvnitř kapely, které se jen prohloubilo s vydáním taktéž neúspěšného Chameleon (1993). Spory vyústily ve vyhazov Schwichtenberga (ten byl navíc mentálně nemocný a užíval drogy) a nakonec i Kiskeho. Rok 1994 znamenal pro kapelu příchod nového zpěváka, Andiho Derise, bubeníka Uliho Kusche a návrat k dřívějšímu hudebnímu stylu s albem Master of the Rings. The Time Of The Oath (1996) je věnované památce Inga Schwichtenberga, který rok předtím spáchal sebevraždu. Od roku 2000 se sestava neustále mění, přesto vznikla velmi úspěšná alba Keeper of the Seven Keys - The Legacy (2005) a Gambling With The Devil (2007). Po kompilaci Unarmed – Best of 25th Anniversary vychází zbrusu nová deska 7 Sinners, která se v dubnu letošního roku stala v České republice zlatou.

Přepis titulků

Jen co náš život začne, pomalu nás zpracovávají. Nikdo se nás neptá, jací chceme být. Ve škole vás učí, co si myslet. Každý říká něco jiného, ale všichni jsou přesvědčeni, že jen oni tomu rozumí. Tak dál blábolí a nikdy nepřestanou a ty to jednou prostě vzdáš. Zbývá ti pomyslet jenom na tohle: Chci pryč! Žít svůj život sám. Chci pryč!

Nechte mě být! Chci pryč! Dělat věci po svém. Chci pryč! Žít svůj život a být svobodný. Lidé mi říkají A a B, přikazují mi, jak mám brát věci, které mi byly už dávno jasné. Popostrkují mě ze strany na stranu, strkají mě z černého do bílého, strkají, dokud už není, co víc slyšet. Ale netlačte mě k maximu. Sklapněte a nechte si to na doma, protože já rozhodnu, jak se věci stanou.

Chci pryč! Žít svůj život sám. Chci pryč! Nechte mě být! Chci pryč! Dělat věci po svém. Chci pryč! Žít svůj život a být svobodný. Je milion způsobů, jak věci v životě chápat. Milion způsobů, jak být bláhový. Nakonec, všichni se mýlíme. Někdy potřebujeme být sami.

Ne, ne, ne, nechte mě na pokoji! Žít svůj život sám. Chci pryč! Nechte mě být! Chci pryč! Dělat věci po svém. Chci pryč! Žít svůj život a být svobodný. Chci pryč! Překlad: Snowi www.videacesky.cz

Komentáře (40)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

ti Iron Maiden a pisen Hallowed be thy Name je dobry napad. :)

190

Odpovědět

Moonspell - Night Eternal přeložte!

191

Odpovědět

prosím o clawfinger do what i say

180

Odpovědět

A co takhle dat stary dobry Iron Maiden a treba napriklad pisen Hallowed be thy Name? :)

180

Odpovědět

prosim o překlad písně INDICA - Precious Dark moc prosím

180

Odpovědět

dobrý...motorhead taky hrají speed power a dle mě jsou lepší

186

Odpovědět

co takhle přeložit něco od Skillet? (např. Hero, Monster...?)

182

Odpovědět

Skvělá písnička ze starých dob chtělo by to více takových ;)

180

Odpovědět

Klasický song od Helloween. Ale "příšte" by to už konečne chcelo thrash, death alebo niečo groove...

187

Odpovědět

staré a dobré ;-)

180

Odpovědět

dejte Van Halen z Right Here Right Now epické turné :D

181

Odpovědět

Snowi u Sonaty nezapomeň na video k Don´t Say a Word (jedna z mých nej)

180

Odpovědět

To uz bejva MOR co MOR, ze vehlasna kapela nepredvede moc dobry vystoupeni a mensi kapelky predvedou daleko vetsi show viz AIRBOURNE a podobne. Ale Helloween nebyl zas tak spatnej, pro ty co zazily MANOWAR loni, to byl porad slusnej nadstandard :D.

180

Odpovědět

Jeste bych chtel dodat, ze Sonata Arctica ma clip i k pisni Don't say a word. :) Je jedno, co vyberes, myslim, ze spousta lidi ma rado vetsinu jejich pisni :)

180

Odpovědět

To Egrin: Dobré songy hráli,to je však všechno. Že hráli 6 minut, sólo bylo 10 minut a kecání bylo dalších 10 minut - jedním slovem úmorné. Ostatní kapely s kecáním i se sóličky stihli minimálně dvakrát tolik songů. Helloweeny mam rád, avšak na koncertě se nepochlapili. Holt každý má jiný názor.

182

Další