Děti poprvé potkávají vozíčkáře

Thumbnail play icon
82 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:70
Počet zobrazení:4 233

Jaké otázky děti kladou Aminovi, který má svalovou dystrofii a je odkázán na invalidní vozík? Podívejte se na toto video, roztomilost je zaručena.

Poznámka: Wide Receiver se obvykle se nachází na obou křídlech ofenzivní lajny, je jedním z nejrychlejších a nejvyšších hráčů útoku.

Přepis titulků

- Jak řídíš? - Řídím rukama. - Ahoj. - Ahoj. - Jmenuju se Amin. - Ráda tě poznávám, jsem Crystal. - Georgia. - Georgio, rád tě poznávám. - Desmond. - Amin. Víte, proč tu jste? - Máte nějaké otázky? - Jak ses zranil? - Nezranil jsem se.

- Tak proč máš ten vozík? Protože mám svalovou chorobu, svalovou dystrofii. Moje svaly postupně ochabují. To zní fakt, fakt hrozně. - Můžeš chodit? - Ne. - Jak se pohybuješ? - Na vozíku. Chytrá holka. - Ukázka? - Jo. - Pozor na prsty.

- Jo. Můžu se točit dokola. - Chci to zkusit. - Jo? Ať nepřejedem bráchovi prsty. Šikanovali tě někdy za to, že jsi na vozíku? Za to mě nikdy nešikanovali, ale za to, že jsem chytrý, ano. - Oblíbené zvíře? - Mám rád psy. Psi jsou super. - Byl bych v americkém fotbale dobrý?

- Byl bys dobrý wide receiver. Beru. - Byl bych dobrý ve fotbale? - Nemůžeš chodit, tak proč by? Taky fakt. Na co koukáš? Na moje ruce? - Jaké ti přijdou? - Hodně dlouhé. - Svaly v rukou máš taky poškozené? - Jo. - Je těžké psát? - Jo, psát už nemůžu. - Používám software na rozpoznávání hlasu.

- To musí být užitečné. Tu appku chci. - Jak chodíš na záchod? - Na malou, nebo na velkou? Postavím se, sundám si kalhoty... Udělám, co potřebuju. - Jak se oblékáš? - Pomáhá vám mamka? - Jo. - Ne. - Mně nepomáhá. - Lež jako věž. - Máš cool vlasy. - Díky. - Umíš plavat?

- Neumím. - Můžeš hrát na honěnou? - Ne. Nejsem moc dobrý, ale hrát můžu. - Jsi šťastný? - Jo, inspiruju ostatní lidi. Můžu sdílet svůj příběh, výzvy, kterým čelím, jak je překonávám. Fakt dobrý. Dobrá práce, super, dobrá práce. - Co si o něm myslíte?

- Je to jak mluvit s normálním člověkem, akorát má židli s kolečkama. - To je vše. Líbím se vám? Líbí se mi ta židle i ty. překlad: Líza www.videacesky.cz

Komentáře (4)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

1) už som chcel začať p*****?, ale xadrax ( aj ked ma p*******y nick) má recht... decká sú moc zlaté, chalanisko v pohode a je nad čím premýšlať :) radšej smelo do práce ľudkovia :)

62

Odpovědět

trapný

214

Odpovědět

To mi jako chcete tvrdit, že ty starší děcka ve videu ještě opravdu neviděli nikoho předtím na vozíku??

74

Odpovědět

Jedna věc je někoho takového vidět někde na ulici nebo v televizi a druhá s ním mluvit. Stejné by to bylo, kdyby tam byla nějaká slavná osobnost. Taky nejde o to, že toho člověka nikdy neviděli, ale o to osobní setkání a "poznání", že to jsou taky lidi...

233