SkotofobieKlinika strachu (S01E02)

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 2
89 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:240
Počet zobrazení:3 775

Je úterý, 22:00, což znamená, že nadešel čas na trochu napětí. Fear Clinic (Klinika strachu) je tu s epizodou číslo dvě. Dnes budeme svědky toho, jak mladá a půvabná Susan čelí svému největšímu strachu, strachu z temnoty. Pořad není vhodný pro osoby mladší 14ti let! Pokud jste prošvihli předchozí díl, najdete ho zde.

Přepis titulků

Překlad: xxENDxx www.videacesky.cz KLINIKA STRACHU To bych nedělal. Každý rok postihne 5,5 milionu lidí otrava jídlem, způsobená špinavýma rukama. Jen mrháš časem. To se ještě uvidí. Nikdo mě nikam zamykat nebude. Poznávám tvůj hlas.

Ty jsi ta buchta z internetu. Jsem tady díky tvému blogu. Kdybyste dávali pozor, tak jsem říkala, abyste se od týhle díry drželi dál. - Tak co tady děláš ty? - Já neměla na výběr. Drž se ode mě... ty líhniště bakterií. Pošahanče. Jen tak mimochodem, jmenuju se Matt.

A upřednostňuju označení mysofob. Máš recht, Ajaxi. Já se jmenuju Jonte, a neříkejte mi pan klaustrofobik. Tak jo. Čau, Brette, jak se cítíš? Ani nevím. Šváb! Zabijte ho někdo! Zabijte ho! Bez obav, slečinko.

Entomofobové jsou takový citlivky. Mně to připadá jako brouk. Dospělá samička orientálního švába. Dokáže naklást až šedesát vajíček týdně. Všude se to jimi jen hemží. Takže... z čeho máš strach ty, Susan? Z klaunů zabijáků?

Z démonů? Ze strašidelných zvuků? Z kluků? Připravena čelit svým nejhorším obavám, Susan? Povězte jim, jak vám strach z temnoty ovlivňuje život. Uvězněna ve vlastním domě. Když mi bylo devět, cvokaři mi řekli, že se strachu ze tmy nezbavím. Tma jako taková mě neděsí...

Děsí mě to, co se v ní skrývá. Susan. Už jste v bezpečí. Susan?! Zavolám záchranku. Počkat, dejte to sem. Neopustím ji, když mě potřebuje nejvíc. Dejte Susan na zotavovnu pod dvacetičtyřhodinový dohled. Teď mě poslouchejte.

- Bude v pořádku. - Krvácí. Spoléhám na vás. Jistě, doktore. Andover se zbláznil, ona potřebuje naši pomoc, chlape. Neplatí mě za to, abych se vyptával. Nikam nepůjde. Jdi. Sladké sny, prdelko.

ŽÁDNÝ SIGNÁL

Komentáře (62)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

To je záměrné, že máme zmatek v tom, co je realita a co není?

180

Odpovědět

Když jsem dělal psychologickej profil na škole, tak jsem to tam musel uvést i s razítkem od doktora, takže ano, mám.

181

Odpovědět

Ano, přesně tak, mám prostě fóbii z pavouků.

180

Odpovědět

Pixie: A ty máš diagnostikovaný strach z pavouků?

180

Odpovědět

To Liger: Mám pocit, že mě pořád nikdo nechápe jak to myslím. Rozlišujte fóbii a "normální" strach (fóbie je diagnostikovaná porucha - nemoc, za tu nikdo nemůže)...Samozřejmě, že se už nebojíš ve svém bytě, protože nejsi děcko. Možná už bychom to téma měli ukončit, protože se začínám cítit špatně, jako že někoho urážim nebo tak...to rozhodně ne...Spíš je to určitý druh pomoci. To, že se jich zastanete jim nepomůže. Ale doufal jsem, že záminka toho, že si budou chtít dokázat svou mužnost, zapříčiní, že to konečně překonají a prostě se toho už nebudou děsit. A HLAVNĚ NEVĚŘIM, ŽE MAJÍ VŠICHNI TI KLUCI DIAGNOSTIKOVANOU FÓBII ZE TMY - na tom něco bude. Omlouvám se, jestli jsem se někoho dotknul...

180

Odpovědět

Pixie: Zajímavé, jak strach ze tmy nazýváš zženštilým a sám se bojíš pavouků - obojí jsou to fóbie na úplně stejné úrovni, v našich končinách ti pavouk nebo brouk taky nic neudělá, takže strach z pavouků je stejně iracionální jako strach ze tmy. Jinak, jestli to vyznělo tak, že se bojím jít v noci na záchod, tak to už právěže dávno ne, strach bych možná měl o půlnoci v nějakém hlubokém lese nebo na jiném ne úplně běžném místě, ale v bytě se rozhodně nebojím.

180

Odpovědět

A nikdy bych nenazval někoho, kdo má strach z výšek nebo z vody nebo cokoliv jiného, že je bačkora!! Nejsem ignorant, povoláním jsem zdravotní bratr, takže o tom něco vím jak ze školy, tak z praxe a tudíž mám schopnost empatie. Ale tohle je jenom hloupej zženštilej strach!! Kdyby to bylo na základě nějakého traumatu z dětství nebo by to byla skutečná fóbie, tak by to už dávno měli lékařsky potvrzený. Ty kluci se nebojí tmy jako takové, mluví jenom o strachu jít večer na záchod - a to je to, proč je nazývám bačkorou - protože jimi jsou!! Jak se toho zbaví?? To se budou ve 30 pořád bát jít večer na záchod?? Já jim říkám pouze pravdu. Krutou, ale pravdu.

180

Odpovědět

To Schr00chy: Tak takhle jsem přesně nechtěl, abych byl pochopenej. Já chápu fóbie, jak jsem sám říkal, nesnáším pavouky a každej mi může říkat, že na nich nic není. Ale to, o čem mluví ti hoši, že se bojí jít večer na záchod....to přece není žádná fóbie, na to by se potom mohl vymluvit každej, že se bojí jít na záchod, že má fóbii ze tmy a nevěřim tomu, že všichni ti, kdo o tom níže mluvili mají fóbii ze tmy. Taky jsem se bál jako malej, to určitě každej. Řekni mi schr00chy, jestli se bojíš jít večer na záchod? Vsadim se, že už ne a taky se vsadim, že v nějakejch 11-12 letech si se ještě bál...to je přirozený - dětská fantazie. Ale přece v takovejch 17 -19, proboha, to je moc!!

180

Odpovědět

Pixie: Evidentně nerozumíš, na jakým principu fungujou fobie. Je to prostě iracionální psychická porucha. Člověk si může stokrát říct, že v té tmě nic nečíhá, ale bude mu to prostě prd platný. Nemluvě o tom, že mnoho fobií má nějakej reálnej původ jako trauma z dětství apod. Takže nazývat někoho, kdo se bojí tmy nebo výšek "bačkorou" je obyčejný ignoranství.

180

Odpovědět

Nakonec (až budete trošku starší) zjistíte, že všechny zvuky, co večer slýcháte, mají nějakej normálně vysvětlitelnej původ (vítr, JAKÉKOLIV zvíře - a že jich venku není zrovna málo, listí spadlo ze stromu, kapka u listu spadla na zem atp.) a když slyšíte kroky, tak hold někdo jde, no a aco?? To, že někdo jde neznamená, že je to někdo, kdo vás chce zabít...třeba je to někdo, kdo se bojí ještě víc, jak vy, protože vidí NĚCO u kraje silnice a přitom jste to vy, který tam jak po**aný stojíte, protože někdo jde. A hlavně - až půjdete večer na záchod po dvěstěpadesáty, tak si nakonec uvědomíte, že tam FAKT nic není....

180

Odpovědět

Sakra chlapy, co blbnete? Já měl tohle taky, ale tak naposledy snad v patnácti letech a to jsme měli doma ještě záchod vedle dveří do sklepa a to pak člověk přemejšlel, co tam na něj čeká....Co budete dělat, až budete bydlet sami???!!! Nebuďte po**aný, už ste někdy slyšeli o tom, že na někoho někdy něco vyskočilo z jeho předsíně, když šel večer na záchod?? Chápu fóbie, je to nemoc, sám nesnesu ve svý blízkosti pavouky a celkově nemusim všechen větší hmyz, ale to, o čem vy tu mluvíte, to je jenom čistý POSE*OUCTVÍ. Snažte se myslet logicky a nepřemejšlet na blbostmama, co vidíte v televizi!! Až budete ve zprávách slýchat, že lidi umírají večer po cestě na záchod, zabití nějakou "neznámou" silou, tak pak se bojte. Nechci bejt zlej, fakt ne, ale jste BAČKORY!!!!

180

Odpovědět

Já jsem míval strach ze tmy, když jsem býval menší - přesně jak říkáte, do koupelny jsem musel přes předsíň běžet jako o život a rychle rožnout světlo, to stejné zpátky do pokoje. Ještě dřív jsem mohl usínat jedině při rožnuté lampičce. A taky jsem si vždycky představoval, co se v té tmě všechno skrývá, to vystihli naprosto přesně, že problém není ta tma jako taková. Teď už na to naštěstí tak netrpím, ale dvakrát příjemná mi ta temnota zrovna není, zato takového pavouka chytnu do ruky úplně klidně.

180

Odpovědět

@Luke: ja mam ten isty pocit ked mam ist v noci (alebo len vecer) do nejakej miestnosti kde je vypate, vzdy vsade najprv zapnem svetlo a ked idem spet tak vypinam :)....a miestnost s PC mam na konci domu, to ked idem uz do izby kde mam postel to je pre mna strach jak slak :D...je to proste na hovno...ale pokusam sa tomu celit tak ze si uz nezapinam velke svetlo ale svietim iba mobilom ( ale aj tak sa ponahlam ako o zivot :D)

180

Odpovědět

Každý má nějakou fóbii, každý se nečeho bojí a ten kdo říká že se ničeho nebojí, se to bojí přiznat :)
@Luke: Snaď ti to zvedne náladu. Taky to tak mám, sice tak o 1stádium před tebou, ale jít v noci na záchod je fakt pro mě extrémě těžké. Nebo když jdu spát večer a jdu ještě do sprchy tak si říkám, prosím ať taťka ještě nespí a když spí tak se třeba ani nejdu sprchovat.

180

Odpovědět

Luku: to ti nezávidím... ale asi bys to měl někomu říct ;) Já mám zase hrozný strach z mravenců... já vím zní to pěkně hloupě...ale oni jsou tak tak... hrozní...nevím jak to říct.
Jinak je to docela zajímavé, sice mi semtam unikne, kdy je v tom přístroji a kdy ne. :(

180

Další