Krev jednorožce

Thumbnail play icon
72 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:271
Počet zobrazení:5 621

Dalším příspěvkem ze sekce španělského jazyka je krátký animovaný film, drsná a temná metafora. Jednorožec jako symbol síly a roztomilí medvídci, kteří potřebují pít jeho krev. Nádherná animace a dokonalá filmová hudba v kombinaci s baskickou rázností je skvělou kombinací, kterou bohužel nedoprovází i Baskičtina (Euskara). Tak alespoň rozloučení: Agur! Dobro a zlo se skrývá v každém z nás, jsme klíčem i branou k jednomu, či druhému. Záleží jen na nás samotných? Či, jak psal V. Hugo, "To společnost je všeho zla původem"?

Přepis titulků

Jednorožec je posvátné zvíře, které ukazuje cestu a hlídá bránu. Jednorožec je klíčem, jednorožec je branou. Jednorožec je klíčem k otevření brány. Žasněte z božího díla. Našeho Pána. KREV JEDNOROŽCE Moffy! Zatracená tlustá koule.

Vyplaší všechnu zvěř. Moffy! Moffy, počkej! Nenechávej mě tu samotného! Proč na mě nepočkáš? Zdržuješ mě, Gregorio. Chodíš moc pomalu. Ani se nedivím, jsi tlustý! Nemám sílu, umírám hlady.

Kde jsou jednorožci? Potřebuji se napít jejich výtečné krev. To je mi náhoda! Jako vždy myslíš jen na jedno. Jako vždy. Ale podívej se, jaké máš tukové zásoby. Jak se ti valí špeky jeden přes druhý. Jsi odporný. Stává se z tebe špinavá, smradlavá koule sádla. Už je to pěkně dávno, co jsi přestal být hezký. Všichni medvídci si o tobě povídáme, jak jsi tlustý.

A jak jsi poslední dobou málo roztomilý, jemňoučký a milý. Jím hodně, protože trpím úzkostí. Úzkostí, opravdu. Někdy se cítím takový... Jasně, pro mě jsi prostě tlustá koule. Potřebuji jen pomazlit a trochu rozmazlovat. Jen to. Tu máš, dej si špinavou krysu. A nech už toho fňukání. Chudák.

Měl bys konečně dospět a naučit se lovit. Vážně. Už se o tebe starám léta. - Co kdybych tu nebyl? - Proč mě tak ponižuješ? To neustálé urážení mi způsobuje... BOLEST [DOLOR] Z latinského dolor-doloris. 1. pocit, trápení, zármutek nad urážkou Boha. Příklad: Když ho zranil ten odporný jednorožec, způsobil mu nesmírnou...

bolest. Moffy. Ano, Moffy. Můj bratr Moffy měl respekt. Rozený vůdce. Opravdu jsem ho obdivoval. Měl krásné, něžné modré oči. Krásné, jako ta nejprůzračnější voda, kterou jsi kdy viděl. Jeho sladký pohled jakoby říkal: Pojď mě pomazlit.

Moffy byl nejlepší z našeho druhu. Tak vypadá opravdový Alfa samec. Stále si hýčkal svého modrého motýlka, který musel ladit s jeho očima. Jak jsem zbožňoval toho motýlka. Byl překrásný. Kéž bych měl taky takového. Proč je ke mně Bůh tak tvrdý a ne třeba ke květinám? Ne, už ne.

Zase ten sladký pohled. Ví, že je krásný a využívá toho. Tomu přece nemůže nikdo odolat. Jsem krásný, viď? Ano, to jsi. Čemu se směješ? Vysmíváš se mi? Co? - Směješ se mi? - Ne, to vůbec ne! - Já jen, že ty jsi se také smál.

- Dělám si legraci. V den, kdy zemře poslední jednorožec, země a moře podlehne zkáze a vzduch začne být otrávený. Jen někdo opovrženíhodný by zabil posledního jednorožce. Ten den jednou přijde. A toho dne Zemi opět ovládnou ti nejstrašnější démoni. Lidé. Výborně, Moffy. Jsi dobrý. Teď, Gregorio!

Teď! Zabij ho! Nechápu, jak mohl skočit. Prostě to nechápu. Zatracení jednorožci. Jsou šílení! Roztříštil se o kameny na tisíc kousků. Taková škoda. Proč jsi ho nechal utéct? Proč? Nevím, je mi to líto.

Znervózněl jsem. Hlupáku. Nejlepší a nejsladší maso je z hříběte. Ten starý jednorožec už nebude dobrý. Už vím, proč otec pořád říká, že tě nemá rád. Je mi to líto, moc líto. Odpusť mi. přeložil: lukan_cruz www.videacesky.cz

Komentáře (7)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

První co mě napadlo po shlédnutí.. asi jako hodně z vás..Co jsem to k***a zrovna viděla?!.. a následný přetrvávající nepříjemný, divný pocit... fuj :D

30

Odpovědět

také při sledování tohoto cítím.... bolest... ale bez těch obrázků

01

Odpovědět

Už na to dneska čučím počtvrté... první dávka byla nejlepší, ale i tak je to furt silný.

140

Odpovědět

Proč jsem se na to koukala...Na to nejsem dělaná

110

Odpovědět

Zajímavá evoluční teorie. Takže nejsme z opic, ale z medvědů.

182

Odpovědět

What the f**k did i just saw??

728

Odpovědět

http://goo.gl/QWrvmS

(ale palec nahoru :) )

423