Machine Head - Halo

Thumbnail play icon
73 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:193
Počet zobrazení:4 437

Psali jste si o ně, tak tady jsou. Machine Head jsou představiteli takzvané Nové vlny amerického heavy metalu (podobně jako třeba Pantera). Jejich styl se zařazuje do škatulky pod názvem groove nebo thrash metal. Skupina vznikla v roce 1991 na popud zpěváka a kytaristy Roberta Flynna, který přibral ještě basáka Adama Ducea. Tito dva na svých postech vydrželi až dodnes, jinak se sestava za dobu fungování skupiny stihla několikrát obměnit. Podobnost názvu kapely s albem od Deep Purple je čistě náhodná.

Debutové album se jmenuje Burn My Eyes a vyšlo v roce 1994. Pod taktovkou Roadrunner Records zaznamenalo obrovský úspěch a v prodeji ho překonalo až debutové album Slipknot (1999). Hned první dvě skladby, Davidian a Old, si rozhodně nesmíte nechat ujít, pokud je ještě neznáte.

Druhá studiovka The More Things Change… je z roku 1997. Poprvé se na ní představil současný bubeník Dave McClain. Zato kytarista Logan Mader si na tomto albu zahrál naposledy, protože se jednou objevil na zkoušce sjetý pervitinem a se spoustou nevybíravých slov se s kapelou rozloučil.

Třetí deska vyšla o dva roky později a nese název The Burning Red. Odborná veřejnost i fanoušci skupinu obvinili, že se změnou stylu snaží podobat komerčně úspěšným kapelám. Navzdory těmto silným výrokům se The Burning Red stalo nejprodávanějším albem skupiny na několik dalších let.

V pořadí čtvrtým albem je Supercharger (2001), ovšem svému jménu nedostálo. Navíc klip ke Crashing Around You byl stažen z MTV, protože v něm byl hořící mrakodrap, což nebylo krátce po 11. září žádoucí.

Přestože jsou Machine Head americká kapela, neměli smlouvu s americkou společností až do vydání velmi úspěšné desky Through the Ashes of Empires (2003). Z ní stojí za zmínku například skladba Imperium. O tomto albu se tvrdí, že je takovým shrnutím tvorby kapely. Obsahuje totiž úspěšné prvky z alb minulých a fanouškům i kritikům se velmi líbí.

Na řadu přichází již šestá studiovka The Blackening (2007), kritiky vychvalovaná až do nebes a přirovnávaná k Master of Puppets od Metallicy. Singl Aesthetics of Hate byl napsán jako reakce na článek Williama Grima, který schvaloval vraždu Dimebaga Abbotta. Flynnův text je naopak pocta Dimebagovi. Halo pochází právě z The Blackening, jak už ostatně napověděl obrázek videa.

Sedmičku prozatím vydaných alb uzavírá Unto the Locust z listopadu loňského roku.

 

Přepis titulků

Toto je volání do zbraně, budeš stát po mém boku? Nadešel náš čas bojovat, už žádné kompromisy. A toto zčernalé srdce se rozezpívá za smutnou solidaritu. Svatozář se sklání nad naší smrtí, tak slepě následujeme boha. Jsou pobledlí ve své ohavnosti, nespolkni ty sračky, kterými tě krmí. Tohle je právo na život, ne žádná Listina náboženských práv.

Toto je nůž na potrat mířící na lůna křesťanského spiknutí. Tak otevři oči a spatříš... svatozář nad naší smrtí, tak slepě následujeme boha. Jsou pobledlí ve své ohavnosti, nespolkni ty sračky, kterými tě krmí. A já se za tebe modlit nebudu.

A já se za tebe modlit nebudu. A já se za tebe modlit nebudu. Svatozář... Následujeme... Pobledlí... Nespolkni... Svatozář... nad naší smrtí...

Následujeme... boha tak slepě... Pobledlí... ve své ohavnosti... Nespolkni... ty sračky, kterými tě krmí. Sračky, kterými tě krmí. Slova nás nikdy nedokážou zastavit, žádné modlitby na vás nezbudou!

Nedojdete naplnění, dokud nebudete dočista mrtví. Mrtví! Dočista mrtví! Jste mrtví! Jste mrtví! Překlad: Snowi www.videacesky.cz

Komentáře (18)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Snowi nechceš zase začít překládat něco od Dudesonů, jak ti píšou do profilu?

180

Odpovědět

co takhle něco dalšího od Sabaton, když už jsou tu 3x nightwish tak to vyvážit něčím co se dá poslouchat :D

180

Odpovědět

:D "Zvracecí Era" :D ... nic no, tohle je klasika... prostě Symphony of Destruction hráli i Nightwish :)
nicméně zpěvačka se tu pravda chvíli neukázala... ale klidně bych s touto "erou" pokračoval :D kdyžtak veselá Freedom Call - Hero on video je se zpěvákem který "nezvrací" by někdy v budoucnu... :)
jo a PS pro Fraidy: jestli tohle je zvracení co je tohle :D http://www.youtube.com/watch?v=W1QTO4x9pAw

180

Odpovědět

A co takhle přeložit nějáké Van Canto? :-D Sice nemají vlastní písničky (teda myslím, tolik se zas o ně nezajímám), ale i tak to jsou borci.

180

Odpovědět

Trey - Ne, poslechnul jsem si to celé. Nejdříve jsem si říkál, jo ta kytara zní dobře, pak začal "zpívat" a moje první rekce byla : "Už zase??? Ale co, třeba alespoň refrén zazpívá.." Došlo na refrén a doopravdy začal zpívat, bohužel ale stejně to něják suprově neznělo... Stejně jsem to nechal dohrát ale znova už si to nepustím.

Greddy - Tak mi řekni jak to mám teda nazývat? Protože zpěv to určitě není... Jak to mám teda nazvat, když tento "zpěv" nemá žádnou melodii. Zpěvem to nazvat nemůžu, zvracení vás uráží, řev vás uráží, tak jak se tomu teda říká? Jinak k té hudbě a nezájmu a instrumentální část. Vzhledem k tomu, že podle mě je nejlepší kapela Pink Floyd (ano, vím že to není metal) tak mi asi instrumentální část až tak neuniká... A jestli by jsi měl něják námitky, tak jsem se snažil poslochat i Children of Bodom a líbilo se mi to, teda dokud nedošlo na "zpěv"...

181

Odpovědět

....''zvraceci era'',jezisi......D
tady je videt, ze lidi, pro ktere je zpev takhle dulezity by byli uplne v p****i u instrumentalnich tracku.Ja na zpev zrovna teda nejsem, takze to asi uplne objektivni nebude, ale metal je spise o tom co ti chlapici vymysli na nastroje nez jak zazpivaji text.Kazdopadne pan Flynn rohzhodne patri mezi ty, kteri zpivaji pomerne zdarile a navic to zni jak kdyz zpiva chlap. Pokud nekdo neumi anglicky, tak je to vec jina, ale i metalistum muze byt rozumet (viz. videjko).
Nikomu neberu zadny ''sladce zazpivany ctyrakordovky'', ale tenhle zbytecnej flame lidi, kteri poslouchaj kdovi co a pri poslechu jim unika kazda treti nota (proto furt resi zpev,hudba je totiz narocnejsi)je uz unavnej.
Kazdopandne at si kazdej posloucha co chce, akorat ty vyrazy nas metalove fandy serou, ale kdovi, treba se taky neudrzim az tu zase bude neco popovyho nebo neco jinyho pro pubertaky.
Ale co,hudba je cool tak jako tak, nebudem se kvuli tomu prit, k tomu mame nabozenstvi hehe

190

Odpovědět

Očividně tu taky někdo neslyšel "zvracení", když tak nazývá Machine Head....

180

Odpovědět

Naprostí blbost s těma éram obzlávště nazvat tohle jako eru "zvracecí". Předpokládám že tak nízký hodnocení to má protože většia lidí si poslechla úvodních pár sekund řevu a už zaškatulkovaly jako song kde se celou dobu zvrací a daly málo.

180

Odpovědět

Dnes jsem si v Metalovém okénku všimnul toho, že by se dalo rozdělit na jednotlivé oddíly. Na začátku byly profláknuté metalové pecky(Neme, 40:1), prokládané nečím známějším. Poté přišla část starých hitů (Fear of the Dark, One), prokládané folk a viking(nevím jestli se to tak jmenuje) metalem. Poté přišla éra novodobých kapel (Bullet for my Valentine, Sonata Arcitca). Poté se pár týdnů nedá něják spojit, až se Soulfly, se to dá považovat za "zvracecí" éru, která trvá až do teď... Samozřejmě najdou se vyjímky, ale víceméně je to opravdu takto uspořádané. A já osobně se modlím za konec "zvracecí éry" a nástup něčeho, s trochu melodičtějším zpěvem.

1811

Odpovědět

Pokud se tu mluví o koncertu Metallicy 7.května, já měl za to, že předkapelou by jim měla být Gojira. Nebo snad přibude fakt i Machine Head?

180

Odpovědět

Díky, asni jsem nedoufal že bude můj kometář vyslyšen :). Taky nechápu tak nízký hodnocení, nejspíš moc věřících :D

A BTW, krom toho že budou předkapela Metallici, budou letos jako headlineři na Brutal Assault.

180

Odpovědět

Bakly: Myslíš Rage Against the Machine? :D

180

Odpovědět

Zapomněla jsi dodat informaci, že se objeví v Čr. Metallica si je vybrala jako svojí předkapelu... http://www.radiobeat.cz/cs/1/8521/metallica-potvrdila-hlavni-predkapelu/
Ale
to je informace stará pár hodin, takže nevadí :)

181

Odpovědět

Co má znamenat to hodnocení... 6,50? to bude nejaká chyba v matrixu ne?

180

Odpovědět

Což takhle příště Rise Against the Machine? :)

181

Další