Isis - 20 Minutes/40 YearsMetalové okénko

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 5
65 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:39
Počet zobrazení:5 723

Když se Isis dali dohromady, tak ani nevěděli, jakou muziku budou hrát. Vydali svůj debut Celestial (2000), který si poslechl Mike Patton a zalíbil se mu natolik, že mohli druhé album Oceanic (2002) nahrát v jeho studiu.

 

Oceanic je dodnes jejich nejlépe hodnoceným albem, často se objevuje v žebříčcích nejlepších desek tohoto tisíciletí. Zároveň se mu připisuje vznik nového podžánru - post-metal. Jeho kořeny sice jsou slyšet na dřívějších albech Neurosis a Tool, ale až díky Oceanic od Isis rozkvetl.

 

Následovala další tři výborně přijatá alba a poté konec. Dodali jen "Řekli jsme vše, co jsme chtěli říct. Udělali jsme vše, co jsme chtěli udělat." Tři z pěti členů založili novou skupinu Palms s Chinem Morenem z Deftones.

 

Single je z poslední alba Wavering Radiant (2009).

 

Na facebooku se museli přejmenovat kvůli stejnojmenné teroristické organizaci. 

Přepis titulků

Prameny se rozšiřují... z černé mračné hmoty. Plazí se a kloužou skrz jedničky a nuly. Rozloženo proroctví kolapsu. Poslední zrno písku padá do díry. Šance mě vábí darem. Chytá zlato, než padne do temnoty. Slunce tluče a panika vládne...

v této končící chvíli. Oči jsou zavřené, nohy jsou holé. Na tuto výpravu nejsem přípraven. Já jsem šel. Obnovené vidění. Hledám nový život. Já hledám nový život.

Šel jsem. Hledám ji, tu, kterou si přeju vidět. Bloudí vnějšími půdami. Vytrhnu ji z úchopu vlků. Totožné tepny plují tepem jednoho mohutného srdce. Markst www.videacesky.cz

Komentáře (12)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Panebože proč pořád METAL? Není možné alespoň jednou dát něco normálního?

48

Odpovědět

Protože rock a metal je jeden z mála žánrů, kde je skupina lidí produkující celkem složitou hudbu, kde musí zapojit všechny nástroje / instrumenty, na které někdo musí umět pořádně hrát + někdo musí umět vymyslet i kvalitní někdy i melodický text.

Je mi líto ale holky z naší školy zase tolik práce nedají a N***a n***a n***a n***a bitch taky moc smyslu nedává. Takže to ber jako poctu lidem co se opravdu v hudbě nadřou a nevezou se na vlně mrdek která spláchla svět v poslední době :) You are welcome.

132

Odpovědět

+ProtožeAha, takže existuje jeden kvalitní směr hudby a všechno ostatní jsou sračky, ve kterých se umělec nemusí vůbec namáhat a ani nemusí mít talent? Och, děkuju že jsi mi ukázal svět v pravém světle.

Svět by byl o hodně hezčí místo kdyby si všichni sundali klapky z očí a rozhlídli se do všech směrů předtím než si utvoří nějaký názor.

31

Odpovědět

super, konecne nejaký post metal! nabuduce by to chcelo aj Cult of Luna alebo Neurosis :)

20

Odpovědět


Odpovědět

Tak schválně, kdo všichni jste si mysleli po pohledu na název, že to je o teroristech

321

Odpovědět

Ja určite. Následne mi ale prišla prvá veta popisu videa pomerne mätúca. "Když se Isis dali dohromady, tak ani nevěděli, jakou muziku budou hrát." Vravel som si, ISIS hrá muziku? To je nejaká propaganda, alebo čo? Až potom mi došlo, že ide o niečo iné. :-D

151

Odpovědět

Každý blbec zná rozdíl mezi velkými a malými písmeny a mezi zkratkou a slovem. Ti, co si to spletli, jsou asi něco víc.

014

Odpovědět

"v žebříčkách" ...já nejsem grammar nazi, ale co to vůbec je? to jako že 1. pád, jednotné číslo je žebříčka? a není to náhodou jen zdrobnělina původního slova žebřeka? co to je...? v jakém světě to žijeme?

55

Odpovědět


Odpovědět

+gramatický nacistaPopravdě se mi to taky moc po upozornění nezdálo a upravil jsem to na "žebříčcích". :-)

30

Odpovědět

+Corwin8díky, hned se mi dýchá lépe :D A ještě k tomu slovníku, ať tam "žebříčkách" přidal kdokoliv, zní to hrozně...asi jako datumy

11