Blind Guardian - The Bard's SongMetalové okénko

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 5
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:225
Počet zobrazení:4 398

Metal není jen o energických skladbách, ale i o metalových baladách. Blind Guardian, německá heavy/power/speed metalová kapela, která vznikla v roce 1985, jich má na svědomí několik. Repertoár kapely se opírá především o fantasy témata, literaturu (především J. R. R. Tolkien) nebo o antické eposy. The Bard's Song není výjimkou.

Přepis titulků

Nyní už všichni znáte bardy a jejich písně, Až uplyne několik hodin, zavřu své oči. V předalekém světě se můžeme opět setkat. Ale nyní si poslechni mou píseň o začátku noci. Zazpívejme si bardovu píseň. Zítřek nás odnese daleko od domova. Nikdo nebude znát naše jména, ale bardova píseň přetrvá. Zítřek odvane dnešní obavy, naše kouzelná píseň je zažene.

V mé mysli se drží jen jedna píseň, vypráví o hrdinovi, který žije daleko odsud. Je konec bardských písní a je na čase jít. Nikdo by se tě neměl ptát na jméno toho, kdo vypráví příběhy. Zítřek nás odnese daleko od domova. Nikdo nebude znát naše jména, ale bardova píseň přetrvá.

Zítra to bude všem známo, nejsi na to sám, takže se neboj temnoty a chladu. Písně bardů přetrvají. Všechny přetrvají. V mých myšlenkách i v mých snech, honí se mi hlavou pořád dokola. Tyto písně o hobitech, trpaslících, lidech i elfech. Pojď blíž a zavři oči, poté je taky uvidíš.

Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (15)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Moc bych rád viděl přeloženou píseň Tuonen Viemää od kapely Ruoska. Je to finsky a popravdě nevím, jestli tu někdo finštinu překládá.

20

Odpovědět

Taky připojím - díky za celý seriál. Rád si rozšířím obzor, přestože většinu poslouchám, ale i tak je hezké po dlouhé době si jen tak ráno pustit něco, co člověk už dlouho neslyšel a zamyslet se nad tím, o čem se vlastně zpívá.

60

Odpovědět

vy co tady píšete kritiku tak máte nahovno hudební sluch a né nejde tu o to že každému se líbí něco jiného.. tady je jasně vidět jak text je perfektní, kytara je boží do toho a hlas ještě lepší.. tenhle song mi připomíná dětství díky za překlad :)

174

Odpovědět

Super ! ale aj Noldor od nich by sa oplatilo prelozit, je to moja srdcovka :D

80

Odpovědět

Díky moc. Blind Guardian jsou moje srdcovka. Úžasné texty, songy a živé vystoupení vždy stojí za to. S kým se uvidím 20.12. v Praze ? =)

120

Odpovědět

Další prosím Stratovarius - Hunting High and Low, ať si má zlopán na co stěžovat...

192

Odpovědět

Old age of wonders
od Rhapsody of Fire je vám dá pocit jako když se procházíte po zelených pláních Středozemě
https://www.youtube.com/watch?v=l0dzH-oQeRs

61

Odpovědět

https://www.youtube.com/watch?v=KM5CiJkVPns presne ako plane stredozeme :D v Utumne tak maximalne :D :D

31

Odpovědět

+Fredoto je jako kdyby se kapalná úžasnost nalejvala do tvý duše :D

20

Odpovědět

Koukám, že kritici se tu zase hned po ránu otevřeli svoje stánky plné zaručených pravd a supermouder. Fakt je, že se lidi snáz odhodlají ke kritice než ke chvále a ani já bych nenapsal, ale abych ten příval nespokojenosti kompenzoval - díky, díky a ještě jednou díky za překlad, jsem nesmírně vděčný za obnovení Metalového okénka. Udělali jste mi tím ohromnou radost a dnešní krásnou písní taktéž :-)

321

Odpovědět

Už asi 10x za sebou uřvaný vlasatý máničky.. -_- Mithril víš že metal není jen heavy a power?

756

Odpovědět

Mithril a jeho hudební vkus je něco co mi nesmírně chybělo na videacesky :-P Opět díky moc za vynikající výběr a překlad :-)

142

Odpovědět

co bude příště Freedom Call, Stratovarius, Rage, Sabaton, Manowar, Primal fear, Gamma Ray, Helloween nebo jiné kapely které se tu pořád opakují?

13

Odpovědět

co čert nechtěl, máme tu opět power metal...jaká novinka...první cd docela dobrý, pozdější tvorba už nic moc taková tuctová hudba, ale první alba byla dobrá celkem, ale mohli jste sem dát něco lepšího od nich...

635

Odpovědět

Díky !

291