Grave Digger - Ballad of a HangmanMetalové okénko

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 5
58 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:79
Počet zobrazení:4 912

Grave Digger je německou heavy/power metalovou kapelou, která vznikla v roce 1980. Kapela fungovala mezi lety 1980 a 1987, kdy se po vydání třetího alba rozpadla. (Třetí album bylo fanoušky velice špatně přijato, protože v něm byla znatelná snaha se přiblížit mainstreamové tvorbě) Ale v roce 1991 se kapela dala opět dohromady (s několika novými posilami) a začala opět částečně vystupovat. Čtvrté album ovšem vydali až v roce 1993. Kapela hraje a vydává alba dodnes. Momentální členové kapely jsou Chris Boltendahl (zpěv), Axel Ritt (kytara), Jens Becker (basová kytara), Stefan Arnold (bubny) a Marcus Kniep (klávesy). Ballad of a Hangman pochází z jejich 14. alba Ballads of a Hangman. Jak název napovídá, celé album se točí kolem poprav a smrti.

Přepis titulků

Zaječ a zemři na šibenici, na které oběšenci zpívají zoufalou píseň. Pořád doufají, že mají naději, vzduchem se nese píseň revoluce. Hluboko v jejich mysli jim pán smrti krade život a oslepuje je. Za své hříchy se jim nedostane odpuštění, zemřou v agónii se zlem ve své duši.

Uteč a na co nejdéle se skryj. Lov začal. Ať kat začne! Oběšenec! Oběšenec! Zabijou tě na šibenici. Je to místo, na kterém mohou odvážní odpočívat a modlit se za smrt. Zpívají balady a země se začíná třást, poslední večeře předznamenává jatka, na která čekáš.

Uteč a na co nejdéle se skryj. Lov začal. Ať kat začne! Oběšenec! Oběšenec! Oběšenec! Oběšenec!

Uteč a na co nejdéle se skryj. Lov začal. Ať kat začne! Oběšenec! Oběšenec! Oběšenec! Oběšenec!

Komentáře (11)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

tak takovej prumer ale tematika je mi sympaticka... jsou rozhodne horsi :) proste na relax

00

Odpovědět

Poslední dobou mám pocit, že mi překladatel kouká do mé sbírky discografií metalových kapel :-D, což jednou tam třeba objeví kousky jako Evertale například, ale to je jinde... Nicméně Grave digger, jak tady někteří zmínili nejsou úplně špatní, ale bohužel ničím nevynikají u 95% jejich skladeb mám pocit, že jím suchý knedlík a tak trochu mi vázne v uchu, ale dá se u nich třeba najít spousta zajímavých skladeb a opravdu vydařených, což bohužel není případ zde přeloženého suchého knedlíku :-). https://www.youtube.com/watch?v=p-x_uBB-KIE - Rebellion zde podle mě jejich nejvydařenější píseň, co má neskutečný koule a ještě https://www.youtube.com/watch?v=lqp6z6vfHX8 - Highland Farewell - líbí se mi strašně zvuk skotských dud a tato kombinace se mi nesmírně sedí. Tímto bych spíše představil Grave Digger :-) A teď mě ještě napadá zde je jeden záznam z živého vystoupení, kde skupina Grave Digger spolu se skupinou Van Canto, která udělala cover písně Rebelion a zpěvák skupiny Blind Guardian Hansi Kürsch zpívají onu píseň Rebellion - https://www.youtube.com/watch?v=PbzSWcRM9u0 - něco takového bych chtěl slyšet naživo... Jinak výborný vkus a jen tak dál!!!! Díky za překlad a přeji příjemný poslech.

40

Odpovědět

Strasne tuctova kapela. Uz ked chceme prelozit ten power alebo heavy, tak je na vyber XY lepsich kapiel. Uz by som radsej prijal asi aj Zlopanov Core nez toto dnesne cudo.

47

Odpovědět

Proč mám takovej pocit, že Mithril zná jen power metal?

78

Odpovědět

vím přesně jak to myslíš, taky mi to vadí, ale promin, připadá mi zase, že ty znáš jen core a tim tě nijak neurážím, souhlasím s tebou

71

Odpovědět

+FimiZajímám se o všechny žánry hudby popřípadě subžánry a core bych jen viděl alespon jednou přeloženej.. ale z 90% tu jsou průměrný a tuctový "power" metalový máničky, to už bych radši dal přednost n***a rapu

29

Odpovědět

+Fimito jo no kdyby tu bylo tolik jiné hudby jako je tu power bylo by to fakt metalové okénko....takhle mi to spíš připomíná pravidelné obsazení Master of rock

01

Odpovědět

Troll detected. Zlopán je největší fanda power metalu, to ví každý malý dítě.

14

Odpovědět

+Autoked oznaci druhy najvacsi troll na videa cesky niekoho ineho za trolla tak to uz ano

11

Odpovědět

+Autopepek ved preto pisem ze druhy, vieme kto je prvy bezkonkurencne

02

Odpovědět

power kam jen oko vidí tady....:-D rozhodně lepší než to poslední

03