Kamelot - Liar LiarMetalové okénko

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 5
69 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:117
Počet zobrazení:5 618

Kamelot je americká powermetalová kapela z USA založená v roce 1991, ale první smlouvu podepsali v roce 1994 a v roce 1995 vydali první album s názvem Eternity. Během následujících 20 let vydali celých 11 alb, to poslední v roce 2015. V současnosti kapelu tvoří Tommy Karevik, Thomas Youngblood, Oliver Palotai, Sean Tibbetts a Casy Grillo. Skladba Liar Liar pochází z posledního alba Haven a jako hostující zpěvačka zde vystupuje Alissa White-Gluz, současná zpěvačka Arch Enemy.

Přepis titulků

Modlila by ses, kdybych řekl, že umíráš? Byla bys o trochu silnější nebo bys padla na kolena? Zůstala bys při mě, kdybys věděla, že ti lžu? Odešla bys nebo bys nastavila druhou tvář? Třesu se tu, mé přání je tvým rozkazem. Je podstatou naprosto zoufalého srdce. Přines mi něco skutečného, co budu moct cítit.

Lhář, lhář! Visící na zdi. Šepoty, šepoty ve tmě. Řekněte mi, co vidíte. Jsem otráven tvou zamořenou poezií. Lháři, lháři, visíci na zdi! Odevzdej mi svět! Pustinu nebo monarchii...

- Lháři, lháři! - Pověz, co vidíš. Stojím zde a bolest je mým společníkem. Už vím, že se to nemělo zahojit, ta rána je až příliš hluboká. Už žádná léta promarněná obětním krvácením, jsem pánem své vnitřní války. Šepoty, šepoty ve tmě. Řekněte mi, co vidíte.

Jsem otráven tvou zamořenou poezií. Lháři, lháři, visící na zdi! Odevzdej mi svět! Pustinu nebo monarchii... - Lháři, lháři! - Pověz, co vidíš. Zářím, když zapadne slunce, nesu tuto těžkou korunu. Já nedělám kompromisy, osvoboď mě!

Zrcadlo, zrcadlo ve tmách, řekni nám, co vlastně hledáme. Ukaž nám pravdu! Lháři, lháři na zdi! Šepoty, šepoty ve tmě. Řekněte mi, co vidíte. Jsem otráven tvou zamořenou poezií.

Lháři, lháři, visící na zdi! Odevzdej mi svět! Pustinu nebo monarchii... Lháři, co vidíš? Šepoty, šepoty ve tmě. Řekněte mi, co vidíte. Jsem otráven tvou zamořenou poezií. Lháři, lháři na zdi.

Odevzdej mi svět! Pustinu nebo monarchii... - Lháři, lháři! - Pověz, co vidíš. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (35)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tak jak jsem minule chválil výběr, tak teď zas s**t.

510

Odpovědět

Ano, už jsme to pochopili. Nemáš rád power metal. Když nemáš rád power metal, tak to ani nekomentuj ani nehodnoť. Nechci tě cenzurovat, ale pořád komentovat mi přijde zbytečné. To já bych se musel upsat k smrti u každé epic rap battle, ale pořád se držím!

51

Odpovědět

+Jedina_PravdaPsát si může co chce, ať se ti to líbí nebo ne.

02

Odpovědět

+Jedina_PravdaVšak to jsem taky říkal, ty vole. Psal jsem, že mi přijde zbytečné, aby to psal u každého power metal videa. Jestli bude pokračovat, to je už jeho věc.

00

Odpovědět

+Jedina_Pravdakritika je i záporná ne jen kladná takže pokud se někomu něco nelíbí, klidně to může říct, názor jako názor...nebo se tu musí všechno líbit? nemůžu vyjádřit nesouhlas?

01

Odpovědět

Kamelot sem určitě patří, jenže po změně zpěváka je to nic moc... A určitě bych zvolil jinou píseň pro jejich první prezentaci zde... :-) například: https://www.youtube.com/watch?v=w6SGNmR7u8Y - The Haunting, což je podle mě naprostá bomba a zde hostující zpěvačka nezanikne, jako je tomu dle mého názoru ve skladbě výše, ale v případě, že by to chtělo něco "tvrdšího", tak toto https://www.youtube.com/watch?v=JBoizPA1qV4 - March of Mephisto. Toto jsou dle mého názoru dvě skladby, kterými bych Kamelot představil někomu kdo je nezná :-). Jinak výborný výběr skupin, jen tak dál.

50

Odpovědět

PS: je možno třeba přeložit tuto skladbu prosím? https://www.youtube.com/watch?v=HGMx0YkeTFQ, jedná se o skupinu Demons and Wizards - Fiddler of the green :-)
Kapela prakticky neznámá, ale některé písničky mají skvělé...

10

Odpovědět

Tedy nevim... neni to špatné, ale příjde mi to takové tuctové... zaměnitelný hlas, zaměnitelné kytary... Nejspíš umějí, když se udrželi patnáct nebo kolik let, ale nějak tam postrádám něco, kvůli čemu by mi utkvěla v paměti...

73

Odpovědět

jo jo metal už jen pro malý holky :)

https://youtu.be/nDqaTXqCN-Q?t=52s

60

Odpovědět

K metalu, krom folk metalu, si už asi cestu nenajdu... Nemůžu si pomoct, přijde mi to melodramatické...

73

Odpovědět

Ne každý metal musí být hned nutně melodramatický :) Pusť si např. 1349 - Sculptor of Flesh a v tom rozhodně žádnou melodramatičnost nenajdeš a folk metal to není...ale upřímně, tak tyhle teatrální kousky taky moc nemusím. Všechno je to takový "nafintěný".

10

Odpovědět

Odkedy odisiel Roy Khan tak som Kamelot nepocuval, ale asi som spravil chybu. Celkom podarena vec toto ;)

41

Odpovědět

s Royem mi to přišlo lepší ale, takové různorodé, s tim novým mi to všechno nějak splívá

30

Odpovědět

málokdy slyším ,že v písni obstarává growl ženská :-))))

a tuze pěkná,mimochodem

120

Odpovědět

neznáš Arch Enemy ? :-)

40

Odpovědět

+michaltak Arch enemy jsou už docela populární, taková ta klasika, prostě jistota...je plno jiných kapel ale Arch enemy jsou dobrý

30

Odpovědět

+michalale jo,tam ale zpívá jen ona ,ale tady chlap zpívá čistě a ženská growluje :-)

10

Odpovědět

z ženského growlingu a sceemingu mám asi nejraději In this moment, Orphan Hate, Cripper nebo Holy Moses, ty ti doporučuji pokud je neznáš

30

Odpovědět

Gouty: píšeš do metalového okénka, že by jsi chtěl raději nejáký rap? a ještě tvrdíš, že to ma hloubku díky příběhu? No nejsi ty debil? Otevři oči(uši)! já sice nemam vyhraněný styl hudby a blití do mikrofonu taky nemusím, ale metalové songy mají v absolutní většině lepší texty, než "menuju se standa macek a mam pulmetrovej klacek" songy!

274

Odpovědět

Ano, píšu do metalového okénka, že jsi rap. A jsi další blbec, který nepochopil, co jsem psal. Přesně tenhle tvůj text nemá hloubku a ještě jednou ti ty tupý vemeno zdůrazňuji, že jsou i texty, nad kterýma člověk může přemýšlet.. Nemáš vyhraněný styl hudby, ale píšeš tak.. je mi jedno za ty hejty, co k tomuhle dostanu, ale na nikoho jsem tu neútočil a psal jsem všechno víceméně pokorně, doteď teda, dokud jsi mě nena*ral!

08

Odpovědět

+GOUTY*chci místo jsi, pardon.

11

Odpovědět

+GOUTYjediný opravdový smysl těch textů je ten, aby autorovi za jakoukoliv cenu vydělaly co nejvíce peněz. U rapu to platí 10tinásobně proto, že ničím jiným v podstatě zaujmout nemohou.... a taky pro to, že to dělá každej nevzdělanej ňouma... a to je často doprovází nádherně zpívající zpěvačky! Ovšem jak čtu tvůj příspěvek, jsi přesně ta kategorie, na kterou ty radobyduležitý texty cílí... opět mě mrzí, že tohle řešíme v metalovém okénku.. a mimochodem, překládají se tady epické rapové bitvy, které si taky pouštím a rád se nad nimi zasměji, protože mají vtip, lepší smysl a kvalitu než to čeho si tady nejspíše ty žádáš, hlupáku!

20

Odpovědět

Zachraňte koně, taky není špatný.

91

Odpovědět

Jako není to špatný, ale jsem zvyklý na jiný typ hudby. Poslechnu si to jednou, dvakrát a stačí mi to :D co třeba začít překládat něco ze ZAJÍMAVÉ rapové tvorby, jako jste dělali dříve? Najdou se i nějaké písničky, který mají hloubku a mrazí v zádech díky tomu příběhu :)

439

Odpovědět

FUCK OF RAP(e)!!!

196

Odpovědět

RAP? prej hloubku,,,,hej hej hej, postavím imperium, chápeš rým s Ypsilónom...to bych blil, zajímavý asi jako reklama na jogurt...jasný hip hap hop a ještě kopec trávy...jou

156

Odpovědět

+FimiJe vidět, jak moc jste omezení. Posíláte mi hejty za to, že se mi líbí něco jiného a přitom jsem toto okomentoval docela pozitivně ;) a napsal jsem "zajímavé" kapitálovým písmem schválně, ty ňoumo.

316

Odpovědět

+Fimijo napsal jsi to pozitivně, znám plno lidí co poslouchá hip hap hop a dokážou říct o metalu že je dobrý, ale neznám nikoho kdo poslouchá metal a dokáže kladně ohodnotit hip hap hop...promin mně to přijde prostě stupidní....já chápu že se to líbí někomu mladému, ale někdo kdo je dospělí má rodinu a tak a pustí si rap mi přijde prostě legrační..nevim do jaké kategorie patříš ty, ale to je jedno...jestli se tě to dotklo, promin....a rozhodně jsem tě nehejtoval, respektuju to

53

Odpovědět

+FimiTo Fimi: čo keby si si vypočul aj nejaký kvalitný rap? Nadávaš na texty, OK. Pusť si niekedy Dessu. Tá baba má titul z filozofie a na jej textoch je to sakra vidieť.

24

Odpovědět

+Fimidessa: když já mám radši hudbu, nějaký přednášení mě nezajímá...pokud prostě nemusím rap jako styl, tak mě ty texty absolutně nezajímají...věřím že malé procento rapu je kvalitní díky textům protože v tomhle stylu přece o hudbu nejde ale jde o text i když někdy je to vymyšlený během ranní stolice podle zkušeností....jak se v tom nehraje na kytary, bicí a basu a má to nějakou štávu tak je mi fakt u p****e jaký je text.....promin ale stejně jako lajk řekne o metalu že to jen blití a mlácení do bubnů, tak lajk běžný člověk žije v tom že rap není o ničem jiném než o vyhulených kreténech kteří melou sračky...viz to co dávají pořád v televizi, nejlépe pokud je to ve slovenštině nebo češtině, to se vždycky musím smát...v posilce to hrají pořád na óčku a to je komedie když vidíš 25 letýho týpka co tam přednáší o životě :-D někdy to je opravdu dobrý, věřím tomu, ale pokud si budu chtít poslechnout nějaký přednášky nebo mluvený slovo, pustím si Cimrmany...jako třeba kámo dva členi kapely Carcas jsou zase vystudovaní doktoři a zpívají o tom, taky dobrý ne?

43

Odpovědět

+FimiFimi: Jestli posuzuješ hudbu podle toho, co dávaj na óčku, tak jsi stejně povrchní pako, jako ty rapeři tam. A pro ty co maj pocit, že rapeři a metalisti nemůžou spolu fungovat, zde jeden příklad a zároveň návrh na překlad
https://youtu.be/fnrCdsicThk

22

Odpovědět

+Fimijá neřikám že spolu nemůžou fungovat....znám plno tzv rap metalových kapel, nikomu tu nenadávám, jen si z té, budeme tomu řikat teda muzika, muziky dělám legraci.....no to ne samozřejmě že ne ale jediný způsob kdy se s tím setkám je na očku kde to poslouchat musim protože v posce nehraje nic jiného...v televizi nikdy nic kvalitního nehrají takže ani ne kvalitní metal a ani ne tedy nějaký ten kvalitní rap, který bych si stejně neposlechl....

11

Odpovědět

Je vidět, jak moc jste omezení. Posíláte mi hejty za to, že se mi líbí něco jiného a přitom jsem toto okomentoval docela pozitivně ;) a napsal jsem "zajímavé" kapitálovým písmem schválně, ty ňoumo.

212

Odpovědět

+GOUTYa cos čekal? poplácávání po zádech za "príma" nápad vlézt do metalového okénka ,napsat že posloucháš něco jiného a chtít po překladateli začít překládat ,dle tvého ...ehm "vkusu" něco "zajímavějšího " ?

50

Odpovědět

+GOUTYmy jsme omezení, jasný....měj se

00