Gojira - L'Enfant SauvageMetalové okénko

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 5
83 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:139
Počet zobrazení:4 170

Metalovém okénku je spousta zástupců „tradičních“ metalových zemí, a tak bylo na čase ukázat, že tvrdá muzika je doma i jinde. Gojira je skupina pocházející z francouzského Bayonne. Fungují už 17 let a za tu dobu se jejich sestava nezměnila. Za bubny sedí Mario Duplantier, na kytaru hraje Christian Andreu, Jean-Michel Labadie dokresluje hudbu basou a hlas písním propůjčuje Joe Duplantier. Původně se jmenovali Godzilla, ale kvůli problémům s autorskými právy si museli jméno změnit na Gojira, což je vlastně jen přepis japonského výrazu pro tohoto ještěra. Debutové album Terra Incognita vyšlo v roce 2001 a kritici chválou nešetřili. Fanoušci si oblíbili hlavně tvrdou skladbu Love, která vlastně o lásce moc není. Druhá deska The Link (2003) navázala na kvalitu předchozí nahrávky a Gojira se pomalu ale jistě začala prokousávat za hranice francouzských hitparád. Po vydání From Mars to Sirius (2005) odjeli turné například s Children of Bodom, Amon Amarth, Lamb of God nebo Trivium. Čtvrté death metalové CD, The Way of All Flesh (2008), je o smrti a nesmrtelnosti duše. Zatím poslední, pátá deska se jmenuje L'Enfant Sauvage (2012). Název v překladu znamená „divoké dítě". Joe Duplantier zpívá o tom, co je to svoboda a co pro něj znamená.

Přepis titulků

Tak dlouho jsem se snažil zapadnout, nevyšlo to. Snažím se, tak nevím… Snažím se vyrovnat s přízrakem tohoto světa. Zabil jsem tu část sebe, která se bouřila. Bolest je pryč, namlouvám si… Utekl jsem z ústavů, dlužím si život. Ani za nic...

se nenechám ovládnout vášní ani hněvem, který ve mně vře. Ve světě je světlo, za které bojuju. Důvod, proč neopustíš tuto klec? Zrada vlastního dítěte jen tak z rozmaru. Ale nepokusiš se vyjít s pravdou ven, zapomněl sis vytvořit svůj vlastní život. Hněv, lži, zapírání.

Tento právoplatný hněv, který v nás vře, nepotrvá na věky. Nebojte se nechat ho propuknout, mezi stromy je jasně vidět, že vlk je tady pánem. Nebe je všude... kolem mě. Došel mi čas.

Překlad: Snowi www.videacesky.cz

Komentáře (21)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Takže metalové okénko skončilo?

180

Odpovědět

vypadá to tak, je to škoda:(

180

Odpovědět

ano, skončilo. sledovanost šla poměrně dost dolů, takže jsme se dohodli, že metal se tu už pravidelně objevovat nebude.

1813

Odpovědět

+SnowiVelká škoda,no nic, jediný co teĎ můžu udělat je poděkovat ti za ten rok a půl co jsi dělala metalové okénko. Dík :)

190

Odpovědět

+SnowiJe to velká škoda :( Ale ruku na srdce dalo se to čekat. Snaha obsáhnout každou kapelu nebyla příliš dobrá volba. Vždy se našlo pár příznivců, kteří byli rádi, ale pro většinu nic moc, což se projevilo i v nízkých hodnoceních. Prostě to chtělo víc známějších kapel. No, škoda už...

190

Odpovědět

+SnowiTakže jste skončili s překládání metalu, aby sji mohl překládat Dudesračky, kteří maj o dost menší hodnocení i sledovanost. GJ.

200

Odpovědět

Tak jelikož jsem byl přesvědčen že songy se můžou opakovat tak mě ještě napadlo novej song od Sonaty - I Have A Right http://www.youtube.com/watch?v=sue_ufnvqcs Myslim že docela pěknej text.

180

Odpovědět

he.. Gojiru jsem na živo už viděl.. a absolutně luxusní :) fakt pecka.. a jen dodatek ke skupině... bubeník skupiny byl zvolen jako 2. nejlepší bubeník moderní muziky světa :)

190

Odpovědět

A co třeba teda ta Epica:
http://www.youtube.com/watch?v=dNoTvg0t52c

180

Odpovědět

Škoda že v metalovém okénku nepadla zatím žádná skupina ze žánru black metal:( Co takhle aspoň jeden kousek přidat?:-) Něco od Bathory, Burzum, Immortal třeba?
A mimo black metal, kterej asi nebude mít až takovej úspěch, bych doporučil třeba progresivní Opeth:))

182

Odpovědět

Opeth považuju za nejlepší skupinu světa, ale nevim jak by to tady lidi zkously (leda tak něco z alba Damnation nebo song Harvest). A co se týká Black metalu, tak za sebe říkam Emperor, lepší black metalová skupina neni :)

180

Odpovědět

tak přece jen od frantíků nevychází jen samá hrůza :-)

180

Odpovědět

Tak francuzy maju kopu spickovych kapiel (mimo Gojiry): Gorod, Hacride, Benighted, 7th Nemesis, Deathspell Omega, Anorexia Nervosa, Blut aus Nord,...
Ale vsetci spievaju po anglicky. PO francuzky ma napada len Peste Noire

190

Odpovědět

Já bych ještě zmínil Alcest, ty zpívají francouzky, sice nejsou nějak extremně metal, ale rozhodně jim dejte šanci. http://www.youtube.com/watch?v=-7m8emcGndU&feature=related http://www.youtube.com/watch?v=uTM9x-fEMwo

180

Odpovědět

+TreyTeda *Ti zpívají francouzky, abych nikoho nezmýlil :D a když už tu píšu tak hodim nějakej tip na příště, hm, tak třeba to teď trochu zklidnit něčím od Anathemy, nebo něco od Avenged Sevenfold, myslim že ti se budou líbit hodně lidem.

181

Odpovědět

Nezná někdo nějaký francouzský metal? Ale ne death, našel jsem Eths, ale to je moc HC. Díky moc
Tato skupina zní pěkně, text takový klasický. Kouknu se do dalších alb, jestli něco nemají v rodném jazyce.

180

Odpovědět

jestli chceš zpívaný ve francoužštině tak ti můžu doporučit Alcest (post-black metal) a pak ještě třeba Amesoeurs

180

Odpovědět

Ne že by se mi to nelíbilo, ale tohle je takovej archetyp metalu. HNĚV!!! *kytary* LŽI!!! :D

182

Odpovědět

Jo tenhle song mě úplně dostal, když jsme ho prvně slyšel, po něm jsem si opět po roce pustil i starší alba Gojiri a konečně je "pochopil", takže moc děkuju za výběr :)

201

Odpovědět

jedna z nejlepších kapel ,konečně zas pořádný metal!

203

Odpovědět

Neznal jsem. Ale dost dobrý :) 10/10

181