Návrat Návratu Jediho

Thumbnail play icon
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:454
Počet zobrazení:5 745
Kevin Smith, Seth Green, Chris Hardwick, Jamie King, Topher Grace, Fall Out Boy, Eli Roth a další slavní fanoušci Hvězdných válek vzpomínají v rámci třicetiletého výročí na jejich první zhlédnutí Návratu Jediho. Mluví o kontroverzních Ewocích, Landovu ne-moc-přesvědčivém-převleku v Jabbově paláci a mnohém dalším. Co si o celé sérii myslíte vy? A těšíte se na novou trilogii?

Přepis titulků

Návrat Jediho byl první film, který jsem kdy v kině viděl a to bylo před 30 lety, takže jsem starý. Návrat Návratu Jediho 30 LET A STÁLE DÁL SPECIÁLNÍ EDICE Byl jsem dlouholetým fanouškem světa Hvězdných válek ve chvíli, kdy poprvé vyšel Návrat Jediho. Očekávání bylo obrovské, protože jsme byli v napjatí z předchozího Impéria.

Pamatuju si strašně dlouhou frontu před obchoďákem. Byla to ta nejdelší fronta v historii front. Vzal mě tam můj taťka a čekali jsme tam od pěti od rána na představení ve 12. Pamatuju si tu šílenou vřavu, když se dveře konečně otevřely. Proboha, R2. Nejlepší byl Jabbův palác. Když dítě vidí místo plné příšer, je to pro něj jako vidět Mekku.

V tom věku si myslíte, že je to opravdové, že je to dokument. Jabbův palác byl v podstatě palácem plným zhýralosti, polonahých mimozemšťanek, divných stvoření a bojů na život a na smrt. - Ráda bych si tam poseděla. - Byl to super bar. Salacious Crumb byl iritující. Pamatuju si, že se prostě jenom smál. Každý zloduch potřebuje přisluhovače. A on je přisluhovač přisluhovače. Myslím, že jsem vždycky soucítil se Salaciousem Crumbem, protože je to dvorní šašek a měl by být vtipný, ale vím, že uvnitř je jeho nakřáplý smích smíchem šaška, který chce aplaus.

Pro mě, jakožto madého tlouštíka, bylo úžasné vidět Jabbu, protože jsme, kromě Porkinse, v Hvězdných válkách konečně měli jednoho z nás. - Vždycky mě zajímalo, co jí. - Jedl žáby namáčené v rybím nálevu. Vypadalo to jako špenát nebo něco a možná taky ne. Byl jsem úplně vedle z Rancorna.

Miloval jsem Rancorna. - Obrovské děsivé monstrum. - Když umřel, bylo mi ho líto, vždyť je to jen hloupá obluda, která dělá, co má. Když mu rozdrtili hlavu, mysleli jste si... ach, chudáček Rancorn. Moje oblíbená chvíle je, když umře a jeho trenér začne brečet. Byl to jen něčí mazlíček. - Co to tu máme? - Nářez. - Landův převlek... tak nějak to necháme být. - Vidíte jeho knírek kilometr daleko. - Ta kostěná helma byla úžasná.

- Tohle nikoho neoblafne. Je mi 13, rozkvět puberty a poprvé sleduju Návrat Jediho a ona najednou přijde v kovových bikinách. Viděl jsem to jako zbroj. pro ***. A vidíte ji a pomyslíte si: "To je špatňoučký." Ach můj bože, tyjo, to je vše, o čem jsem snil. To byla ta chvíle, kdy jste si řekli: "Wow, ona je supervesmírná kočka." I to jméno "otrokyně Leia", mělo by mi to vadit.

Dřív jsme neříkali, že to je otrockej oblek. A později použije stejnej obleček na udušení a zabití Hutta, což je úžasný. - Nemyslím, že kdy kdo vypadal při vraždění tak sexy. - Byla nádherná. - Musím ocenit, co tento kostým přinesl třeba... Comic-Conu. Díky, Hvězdné války. Vždycky mi připadalo super, když se Luke vrátil na Dagobah, protože jsem chtěl vidět co nejvíc Yody a Obi-Wana Kenobiho.

Řekl jsem ti jen pravdu, v jistém smyslu slova. - V jistém smyslu? - Jo, máš pravdu, je to tvá sestra. - Já ji políbil, kámo. - Tvýho taťku zabil Darth Vader. Je to seniorská chvíle. Co chceš? Jsem starej chlap. Žil jsem v podstatě v písečným iglú, když jsi mě našel. - Perfektní, chvíle předtím, než zemřu. Nejkontroverznější aspekt Návratu Jediho jsou samozřejmě Ewoci.

- Byl jsem rozhodně v týmu Ewoci. - Víte, já mám rád Ewoky. Je to tak, měl jsem rád Ewoky. Jo, řekl jsem to. Byl jsem úplnej Ewokopologista. - Nemám Ewoky ráda. - Doteď jsou lidé naštvaní za všechny ty Ewoky. - Vůbec je neprožívám. - Chtěl jsem být Ewok a nakonec jsem v jednoho vyrostl. Jsem někde mezi Ewokem a Wookieem. Wookiee - Ewok.

Ty písmenka jsou... je to kratší a ty písmenka jsou... obrácená. Jsou stejní! Chtěl jsem mít Ewoka doma. Myslím, že by bylo super jednoho mít. - Milovali by mě. - Jo. Možná vypadají roztomile, ale praští vás po kebuli kamenem. Řekli by: *** A my na to: "Nekecej." A kdyby to byla samička a moje holka řekla: "To není podvádění." Tak nevím...

Vidíte postavu a chcete o ní okamžitě vědět co nejvíc. Admirále Ackbare, prosím. Admirál Ackbar, jeden z neopěvovaných hrdinů celé trilogie Hvězdných válek. - Admirál Ackbar. - Nebo spíš Admiral Očividný? - Je to past! - Přijde mi, že pořád říká jen očividné věci. - Je to past! - Není pochyb. - To je náš plán, ne to je náš plán, tak jo, co budeme dělat?

Je to past! Ve chvíli, kdy to řekl, si podryl morálku. - Je to past! - Je to způsob, jakým to řekl, jak hýbe hlavou, jeho šik bílý rolák. Já se na tebe dívám. - Dnes, v roce 2013... - Je to past! je to používanější než "Použij Sílu." Ať nás Síla provází. Darth Vader.

Neuvědomil jsem si, že je někdo horší než on. A najednou i on má šéfa. A když přichází císař Palpatine, nevěřil jsem tomu, Vader se klaní tomuhle chlápkovi? A ten chlap je Vaderův pán? Povstaň, můj příteli. Je jedním z nejlepších záporáků všech dob. Zkuste si natočit lepší film než tenhle, zkuste to. Budeš zničen. Začíná být tak...

zarytý a zanícený do "konání zla". Na Temné straně je něco, co lidi odrazuje od chození k zubaři. V jejich světě asi není moc plastických chirurgů. - Byl nechutnej. - Hnusná mastná kůže. - Určitě kuřák. - Jo. - Krásné oči. - Prostě nádherné oči. - A vyhrál by, kdyby Vader neměl city. Vidět Darth Vadera byla nejdivnější a nejbizarnější věc.

Vždycky měl ten úžasný hlas Jamese Earla Jonese a sundá si helmu a vypadá jako pan Hooper ze Sezame, otevři se. Hlas Jamese Earla Jonese tolik dominoval celé masce, že když mu sundali masku a byl to nějakej Brit. Nech mě podívat se vlastníma očima. Vyděsilo mě to. To není hydraulika masky, to jsou jen plyny... Luke měl jen udělat: Chudák.

Žádné obočí... To je speciální edice. Na konci vidíme několik helem Stormtrooperů v lajně. Ale co se těm Stormtrooperům stalo? Rozlousknou jejich schránky jako u humrů. Snědli Impérium a tancovali kolem jejich kostí. Moc se mi líbila ta party písnička, oslavující písnička na konci filmu.

Jak to bylo? Je to hymna. Oslavná hymna... pro nakopání zadků. Myslím, že Stormtroopeři doplatili na svou zbabělost. Vyšel jsem z kina zpívajíc si tu písničku prožíval jsem to a bylo mi skvěle. Na konci filmu jsem se cítil strašně smutně. Nevěděl jsem, jestli ještě někdy bude další díl. Co budeme dělat do konce života?

Na Hvězdných válkách je pro mě nejzajímavější to, jak je s přibývajícím věkem můžu sledovat z pohledu jiné generace. Světelné meče. Každá trilogie se pokouší skončit jako Návrat Jediho a žádná to nedokáže. Návrat Jediho pro mě moc znamená, celá sága pro mě moc znamená. Je to skvělý příběh nesoucí mocné univerzální poselství, a je plný neuvěřitelné akce a romantiky.

Vím, že bych měl říct, že Impérium je můj oblíbený díl, ale je jím Návrat Jediho. Myslím, že bez Návratu Jediho by Spaceballs ani nedávaly smysl. Návrat Jediho je uspokojující závěr pravděpodobně nejlepšího populárního fenoménu naší doby. A dodnes ta trilogie zůstává zlatým standardem. A mám rád Ewoky! Překlad: Eržika www.videacesky.cz

Komentáře (48)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Mě se víc líbí stará triologie a také nejvíc Návrat Jediho. Je to asi z toho důvodu, že je to takové velkolepé zakončení a ten konec prostě nemá chybu a co se týče Ewoků...taky bych chtěla jednoho doma :-D

231

Odpovědět

Erziko, prosím, oprav tu chybu v 6:14, je tam movie-villain, ne jen movie...

190

Odpovědět

Ted uz chapu, proc mi to cele nedavalo smysl

180

Odpovědět

Mám nejradši Návrat Jediho, i když jsou tam ty medvídci. Ten závěr je prostě super. Je tam dost pro fandu jako sem já srdcervoucích momentů. Koho nesebralo, když Yoda umřel, když se objevil Imperátor s jeho tak čistě zlým úsměvem, komu se nelíbily ty dvounohý roboti nebo scéna, jak se naháněj v lese kluzákama? A o Lee v podprdě a Jabovi ani nemluvim.

183

Odpovědět

Lee?

203

Odpovědět

+WercingetorixLea, bez Ley, o Lee... Nebo sem trochu p****l češtinu?

183

Odpovědět

+WercingetorixCareful, you must be. To the dark side, this grammar leads.

270

Odpovědět

+WercingetorixI have already fallen, my little green fellow.

200

Odpovědět

+WercingetorixTrošku hodně. Ona je to totiž Leia.

220

Odpovědět

Chápu, že někdo nemá rád první dva díly, já mám sice rád úplně všechny, ale pochopím proč, ale nechápu, že někdo zatracuje i ten třetí, nezařadil bych ho o nic níž, než původní trilogii. Od začátku do konce je to bomba, hudba, veškerý souboje a bitvy, nástup impéria a hlavně Anakinův přechod k temné straně, vlastně se mně na tom filmu líbí úplně všechno, nic bych na něm neměnil, z toho důvodu pak nechápu, proč na to lidi nadávají, a tak trochu sem doufal, že by mi to tady někdo mohl říct..

203

Odpovědět

Tak rozhodně je to nejlepší film z té nové trilogie, ale mě prostě nijak "nebral". Hlavně mně přišel absolutně nevěrohodný ten Anakinův přechod z milujícího mladíka na Temného pána. Byla tam super scéna s tím masakrem, to jo, ale pak jsem čekal, jak se bude měnit na Dartha Vadera... a ono nic, místo toho jen nějaká další akční scéna se světelnými meči na lávové planetě a hotovo. To mě dost zklamalo, přišlo mi, jako kdyby kus filmu prostě chyběl.

183

Odpovědět

+NinjerNáhodou je tam dost dobře vidět práce Palpatina, jak ho celý film (a v podstatě už od epizody 1) nahlodává a na konci se to prostě zlomí. Souhlasím s expendable, že třetí epizoda je fakt super a mám ji skoro stejně rád jako starou trilogii.

203

Odpovědět

No tak ono je to trochu spojeno s tím jak Hayden naprosto neumí hrát.

192

Odpovědět

Prvé Hviezdne vojny som videl epizódu 1 ešte ako malý chlapec, predtým, než som vôbec vedel o starších dieloch a bol som nadšený, hlavne z pretekov ešte vtedy mladého Skywalkera. Staršie časti som potom videl o pár rokov neskôr keď ich dávali na ČT1 a čo k tomu dodať? Je to pekne natočená Sci-fi rozprávka ktorá zaujme ľudí každej generácie, ale tým to u mňa končí. Načo zbytočne rozpitvávať každú vedľajšiu postavu a každú mini scénku. Je mi u p****e, kto ako vypadal alebo kto strieľal na koho ako prvý. Ako Návrat Jediho bolo pekné zakončenie epického príbehu, ale mňa najviac zaujal koniec epizódy 3, kde krásne veci do seba zapadali a nadväzovali. Ja si radšej pustím SW pekne krásne od 1 po 6, aby aspoň trošku časovo dával ten príbeh zmysel.

1915

Odpovědět

Včera som mal maratón Star Wars epizódy 4,5 a 6 a teraz toto? Bomba!

180

Odpovědět

Jako děcko jsem zbožňoval Star Wars a dodnes ho mám moc rád, ačkoliv mi ho mně osobně nové tři epizody slušně pokazily... Naštěstí ve vesmír Star Wars stále věřím díky pěkným komiksům a především skvělým hrám s úžasným příběhem SW: Knights of the Old Republic.
A co se týče oblíbeného dílu, tak jsem na tom stejně jako týpek z videa - Měl bych říct Impérium, ale prostě mám nejradši Návrat Jediho. Ewoci jsou mí guilty pleasure...

A na novou trilogii se opravdu těším a věřím, že to bude bomba. ;)

184

Odpovědět

Team Ewok :D

180

Odpovědět

Vyznam tohoto videa mi unika... ale ked uz o starwars
http://www.youtube.com/watch?v=FxKtZmQgxrI naozaj doporucujem cele...

podobne fopa ocakavam aj s Abramsom, posledne startreky boly nehorazne zle spravene.

185

Odpovědět

kdo mel ke konci husi kuzi?:D

183

Odpovědět

Taky, fanatickej fanda no...

182

Odpovědět

z celého videa jsem měl jediný pocit... "A co jako!"

1868

Odpovědět

Doufám, že se série vrátí k dospělejší stylizaci aneb Han vystřelil první!

181

Odpovědět

Lucas bude mít na tom filmu minimální podíl, tak je to možné.

183

Odpovědět

+WercingetorixLucas sice ano, ale co Abrams ? vzhledem k tomu že režíruje oba hlavní sci-fi taháky se to nemusí SW zrovna dvakrát vyplatit ... dost se bojím toho aby nezprasil nějakou hlavní postavu, stejně jako to udělal u Star Treku s Khánem ... Vzhledem k tomu že je to zatím Abramsův poslední snímek, by jsme se, ale mohli dočkat alespoň té dospělosti, protože poslední Star Trek se dospěle celkem tvářil :)

1814

Odpovědět

Na novou sérii se těším. Abrams je schopný režisér který se i vyjádřil v tom smyslu že by se rád přiblížil původní trilogii.

Horší jak nová trilogie to být prostě nemůže, obzvlášť když není přítomný Lucas aby to všechny dosral.

1814

Odpovědět

A přijde mi že v 8:14 říká "I dare you to do better movie VILLAIN" tak by tam mělo být spíš něco ve smyslu "zkuste si udělat lepšího záporáka"

181

Odpovědět

+WercingetorixJe to v 6:14 a jo, je tam movie villain. Ale co chceš od nových překladatelů? Ještě hodně naučit se musí...

184

Odpovědět

Co jsem četl na CSFD, tak dokonce to chce natáčet na klasický film a ne digitalně, chtějí spíš používat klasické filmové triky a skutečné kulisy než točení před zelenym platnem. Takže to vypadá docela nadějně.

190

Odpovědět

+EverisJo, praktické triky by byly super. Ovšem by to taky mohlo dopadnout tak že hodně špatně.

Každopádně zajímavý obrázek

https://sphotos-b-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/601429_502850633135795_1236934272_n.jpg

Prostě nemůžu dostatečně zdůraznit fakt že jsem neskutečně rád že to konečně nebude dělat Lucas.

1810

Odpovědět

+Everis@Brosif: Nechce se mi to hledat, ale je to určitě legit? Přijde mi to jako nějaká kachna na podporu Abramse... /Jo a já měl rád Jar Jar Binkse.

1811

Odpovědět

+EverisKlidně se podívej na csfd.

180

Odpovědět

+EverisLucas má v SW universu hlavní slovo, protože vymyslel ten původní příběh (čtvrtou epizodu) a další díly kromě nové trilogie skutečně točili jiní režiséři ... :)

181

Odpovědět

taky se tak bojíte že nové SW budou s**t? :(

185

Odpovědět

Horší než Skrytá hrozba ? :-D I dont think so :-)

1925

Odpovědět

+ElhonzoNechápu ty mínusy. Nová trilogie byla skutečně jedním z nejhorších znásilnění značky co jsem viděl, Skrytá Hrozba obzvlášť.

1932

Odpovědět

+ElhonzoNěkdo má zřejmě rád Jar Jara no :-D jediné co bylo na skryté hrozbě pozitivní byl finální fight s Maulem , ten stál za to . Další díly laťku sice trochu zvedli ale oproti původní trilogii pořád nic moc .

210

Odpovědět

+ElhonzoPro mne nejlepší na nové trilogii byla hudba... Říkejte si kdo co chcete, ale zřrba Duel of the fates nemá chybu...

190

Odpovědět

+ElhonzoSouhlas , Duel of the fates spolu Anakin vs Obi-wan jsou dle mě nejlepší skladby z nové trilogie .

180

Odpovědět

Dělá to Disney.. jasně že se těším na Jonas Brothers jako rytíře Jedi a Miley Cyrus jako princeznu nějaké daleké galaxie ;)

1822

Odpovědět

Disney dělá třeba i vše od marvelu a tam jsem si Jonas Brothers nevšiml

183

Odpovědět

+JebyNo Disney Marvel jenom vlastní , filmy produkuje samostatný studio Marvel Studios.

183

Odpovědět

+JebyRovas: ale kompletne vlastnene Disneym takze to je jedno.. a novy SW bude produkovaj aj Abramsov Bad Robot cize..

181

Odpovědět

Nezapomeňte, že Disneyho PRVNÍ a zároveň POSLEDNÍ cíl je vydělat peníze. To znamená, že by nikdy neudělali nic pro to, aby sérii Hvězdných válek jakkoli poškodili nějakýma přiblblýma manýrama. (aspoň doufám :D)

184

Odpovědět

Miley Cyrus? To by musela být hodně, hodně vzdálená galaxie.

181

Odpovědět

Nebylo to vtipný na 9gagu a není to vtipný ani tady, Disney respektuje odkaz značek. Ale ani ve filmech od Pixaru jsem si těhlech individuí nevšiml...

181

Odpovědět

+MaFFianCZOno je na 9gagu něco vtipného?

1813

Odpovědět

+MaFFianCZNo to už bude hodně dávno...

182
Další