Oscars 2010: Zaostřeno na Kathryn Bigelow

Thumbnail play icon
59 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:51
Počet zobrazení:2 240

Další díl seriálu Zaostřeno na... vám představí režisérku Kathryn Bigelow, bývalou manželku Jamese Camerona, kterému se na letošních Oscarech postaví se svým filmem Smrt čeká všude. Dozvíte se, podle čeho si vybírá látky pro své filmy.

Přepis titulků

- Jdeme na to.- Kolik bomb jsi už deaktivoval? - 873.- 873! Jsi divoch. Já je nepovažuji za žánrové filmy. Beru je jako charakterové studie. Vždy mě zaujmenějaká provokativní postava, která si podle mě zaslouží být prozkoumána. Tak já to beru. Smrt čeká všude je filmo lidskosti a přátelství, který se odehráváv extrémně nepříjemném prostředí.

A to je podle mě univerzální téma blízké oběma pohlavím. Natočila jsem film o válečném konfliktu,který stále probíhá. A myslím, že je důležitébýt co nejvěrnější realitě. Snažím se točit filmy,na kterých mi opravdu záleží. Vyprávět příběhy, které jsou provokativní. To mě na tom láká.

Co to děláš? Tolik výbušniny by vyhodilodo vzduchu půl města. Jestli mám umřít, chci umřít v pohodlí. Přistupujete k tomu stejně. Myslím, že s nižším rozpočtemje výsledek zajímavější, protože s omezenými prostředkymusíte být kreativnější. Natáčení na Středním východě bylo...velice zajímavé.

Nejen z ekonomického a logistického pohledu. Jsem vybíravá. Už se opakuji,ale ráda se věnuji látce, které mě hodně zajímá. V tomhle případě jsem zkoumala ohavnost války. Dostala jsem příležitost pitvat tento konflikt a představit ho běžnému divákovi. Přišlo mi, že v médiích byl dost opomíjený.Jak Irák tak Afghánistán. A tahle příležitost podívat sena tento konflikt očima vojáků, pro mě byla prozřením.

I teď, zatímco se tu bavíme,je plno mužů a žen v ohrožení. A myslím, že je důležitéto lidem občas připomenout. Překlad: scr00chywww.videacesky.cz

Komentáře (2)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

,,Myslím, že je dôležité byť čo najbližšie k realite."
,,Myslím, že z nižším rozpočtom je film zaujímavejší."
Všímate, ako stále naráža na Jamesa Camerona? Pretože jeho film bol nereálny a s vysokým rozpočtom :D

190

Odpovědět

Klobouk dolů, na 58 let teda vypadá zatraceně dobře. :-)

180