Oscars 2010: Zaostřeno na Jamese Camerona

Thumbnail play icon
77 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:49
Počet zobrazení:2 672

Mám tu pro vás jeden díl seriálu Zaostřeno na... od serveru The Hollywood Report. Horkého favorita na letošní ceny Akademie, film Avatar, představuje jeho režisér James Cameron. Co ho při natáčení tohoto velkofilmu inspirovalo a proč? Podobná krátká videa očekávejte o víkendu ještě k několika dalším filmům.

Přepis titulků

ZAOSTŘENO NA JAMESE CAMERONA Máme tady dálkově ovládat tyhle těla.Avatary. Jsou vytvořený z lidský DNA smíchaný s DNA domorodců. Mariňák v těle Avatara,to je silná kombinace. Zjistíš, co potřebuju a já zařídím, aby tidoma dali zas nohy do pořádku. Ty pravý nohy. To zní skvěle, pane. Vypadá jako ty.

Avatar je možná velkolepý vizuální zážitek,ale je to především příběh o lidech. Je to příběh o lásce,příběh o vykoupení hlavního hrdiny... a film sleduje vývoj tohoto hrdiny, který hledá své místo ve světě.Jakmile ho najde, musí si ho zasloužit. Stejně tak je existence Avatarů založena na obrázku současného světa,kdy lidé tráví stále více času u počítačů a využívají sociální styk přes počítačvíce než setkání tváří v tvář.

Mnohem více využívají svou myslnež své tělo. To je vidět ve filmu. A také ukazujeme naši roli vůči příroděa to, o co přicházíme. A také co ničíme tím, jak se chovámeve svém přirozeném prostředí jako druh. A nad tím vším byste se měli zamyslet. Ale nemyslím, že je nutné získat pocit, že jsme ztracení nebo cítitvinu za to, že jsme lidé. To je směšné. Je to prostě jen zábava vytvořená lidmi pro lidi, která má vyvodit nějaké závěry podle toho, jak věci vnímáme, podle našeho žebříčku hodnot a tak dále...Tohle filmy dělají.

Tohle filmy vždycky dělaly. Je tam takové téma,nechci říkat poselství, protože to zní moc silně, ale je tam téma, které je dost závažnéa já se o něj vášnivě zajímám a myslím, že jestli nechceme jako druh zaniknout, měli bychom se o něj začít zajímat všichni.

Ale ten film si můžete užíti jako pouhé dobrodružství, kdy se postavy prochází džunglíse spoustou akce a se spoustou bojových scén. Nebo se nad tím můžete zamyslet. Volba je vždy na divákovi. Studio se všude od začátku ohání hlavně mým jménem, ale oni ten film ještě neviděli.

Jakmile ho uvidí novináři, média a diváci, dojde jim, jak důležití jsou pro filmZoe, Sam, Sigourney a další herci. Je to příběh o lidech a emocích,ve kterém nejde jen o vizuální zážitek. A garantuji vám, že až začnou diváci reagovat na výsledný film, ten humbuk kolem technologie trochu ustoupí do pozadía mé jméno nebude hlavním tématem. Chápu, že se dá film kritizovat za to,že hraje až moc "na oko," ale mě inspiroval film 2001: Vesmírná odysea, kde bylo strašně málo dialogů.

Bylo to jedno velké plátno plné představivosti. Film byl původně jen řetězcem obrazů bez jediného slova. Ta slova jste z toho museli vyčíst. Podle mě je směšné tvrdit,že je něco špatného na tom, že dokážeme převést na plátnojakoukoliv naši představu...

což v současné době již umímenebo téměř umíme. Avatar podle mě dokazuje, že toho umíme vytvořit opravdu hodně... protože doteď bylo tohle možné pouze v kreslené předloze nebo v naší fantazii. Překlad: ArazielKorekce: BugHer0www.videacesky.cz

Komentáře (1)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Avatar byla děsná slátanina. Krásný obal na nulovém obsahu... Příběh byl naprosto předvídatelný už od shlédnutí traileru před samotným filmem, postavy úplně šablonovité, překvapení a nápad ve zvratech nulový...

182