Portal: Terminal Velocity

Thumbnail play icon
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:712
Počet zobrazení:9 108
Portal je bezesporu jedna z legendárních her, která se dočkala mnoha fanouškovských zpracování. Ať už s větším nebo menším úspěchem. Ovšem to, co vytvořila tato trojice, se dá považovat za jednu z úplně nejpovedenějších fanouškovských verzí.

Přepis titulků

Ahoj, já jsem Adam a jsem tu s pár kamarády, abych vám dnes předvedl můj nový Portal Gun. - Připraveni? - Jdi na to. - Dobře. To snad ne. Boží. Mrkni na to. To je fakt hustý, chlape. - Můžu to zkusit?

- Jasně. Můžu to zkusit? Dobře. Co to děláš? No co, řekl jsi, že to chceš zkusit. Chtěl jsem si vystřelit a ne spadnout skrz portál! Jejda. To při tom řekla tvoje máma. Sakra.

- Teď jsem na řadě já. - Ha! Ani náhodou. Půjč mu to. Fajn... Tady. Ustup, já skáču dolů. Co se to sakra děje? Ne, moje kamera. - To jako vážně?

- Co? - Ty víš co! Jen jsem mu to vrátil. Fakt dobrá práce... Vrať mi to. Buď užitečný a vezmi kameru. Dostaňte mě odtud! Promiň, Jasone, vydrž chvilku, dostaneme tě ven. Ale může to trochu bolet, tak se připrav. Jdem!

To máš blbý. Uvidíme se za chvilku. Hej, kam jdete? Nenechávejte mě tu. Tak tady. - Kurva! - Hele jak letí. Měj se, Jasone. Otevřete portál! Jsi v pohodě?

- Je nasraný. - Co to sakra bylo? Asi bychom měli vypadnout, než sem přijde. Střih! Střih! Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (43)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

...tu rychlost v tom videu ziskal jako gravitaci volnym padem (zhruba 10m/s) ?....kdyz pod portalem je jen ten portal tak tam ta gravitace snad ani neni :D....popr alespon ne primo k zemy kdyz tim smerem je pouze portal...gravitace tam nejaka jiste je ale rozhodne ne bezna,nez teda budete delat dalsi vypocty zjistete si gravitaci me 2 portaly pod sebou :D

180

Odpovědět

Podle herní fyziky Portal a Portal 2 se portály na stěnu "přišívají". Jsou umístitelné pouze na pevné předměty. Jestliže se předmět nečekaně pohne (ne v souladu s pohybem vesmíru) portál se zhroutí. Nemá svojí vlastní váhu, gravitaci a prakticky neovlivní jakýkoliv jiný působící fyzikální zákon. Působí pouze na předměty a látky, ale nikoliv na sebe navzájem. Proto nelze portál prostřelit portálem.
Pokud bys provedl experiment právě dvou portálů pod sebou a dovnitř hozeného předmětu, předmět by měl mít normální zrychlení, protože portály neovlivňují fyz. zákony. To znamená, že bude padat do nekonečna normálním gravitačním zrychlením.

Nedávno náš učitel hrál Portal 2 a pak to s námi probíral. Nejzábavnější hodina fyziky, co jsem zažil.

Za úkol jsme měli ještě fyzikální myšlenkové pokusy.
1. Portál vypálený na podlahu domu, 2. portál bezpečně uchycený na planetě vtahované singularitou. Co bychom viděli?

1. Portál přichycený na rovnoměrně se pohybující tenké betonové desce, 2. tak, že se k němu deska přibližuje. Šlo by je sebou protáhnout a jak by výsledek vypadal.

180

Odpovědět

Tak tohle .. tohle je přímo krutý ;)

180

Odpovědět

jedním slovem... hustý

180

Odpovědět

Ten brejloun čumí jak kkt, je nesympatický a navíc je to z**d.

1820

Odpovědět

Nějakou dobu zpátky jsem to viděl na Vimeu, je to parádní video :D Portal (1 i 2) byl (je) pecková hra, dodneška mám na budík Want you gone, ending song z Portal 2 :D

181

Odpovědět

Tak to je úžasné video, velmi povedené a k tomu je portal úžasná hra. Stále ji hraji :-D

180

Odpovědět

Při pomyšlení, že s portal gunem bych nikdy už nemusel do lednice pro chlazené pivo dostávám erekci.

181

Odpovědět

Dobré video. Portal je super, nevšedne origálna hra, môžem len doporučiť.

180

Odpovědět

No tak šance na přežití by tam byla, ale co by se tak stalo kdyby si spletl portály? :D

180

Odpovědět

díra v zemi.... jo a taky jeden mrtvej, ale to je vedlejší :)

180

Odpovědět

Už nehci světelný meč ale portal gun :-D

183

Odpovědět

Na jednom nejmenovaném českém e-shopu si můžeš koupit repliku, celkem nová, je od dubna, předobjednávka na letošní květen to byla.
Už jsem si ji objednal, ale asi ji nemají na skladě, protože ještě nepřišla.

180

Odpovědět

Video hodně povedené. Jenom nevím, jestli by vyvázl tak snadno, mezní rychlost padajícího lidského těla je něco kolem 200 km/h, touto rychlostí pak tudíž vyletěl ze země, nahoře sice zastavil, ale než dopadl zpátky, tak musel tuto rychlost (možná o něco menší) opět nabrat a následně vyletět bokem ze zdi. Myslím, že by z něj moc nezůstalo. :D

181

Odpovědět

Souhlas. To řešení nebylo úplně nejlepší, jak vyletěl z tý zdi, tak by se docela solidně rozsekal, podle toho jakou měl rychlost. Rozhodně neměl šanci to ustát a nějak dopadnout na nohy nebo tak. Jinak ale zpracování na úrovni a dobrý nápad, takže 9 tomu dát můžu s tím, že je to jedna z mých nejoblíbenějších her.

190

Odpovědět

+XentyVyletěl z toho baráku rychlostí volného pádu 56 m/s a barák byl zhruba vysoký 7m, proto dle vodorovného vrhu urazil vzdálenost asi 60m, což i ve videu odpovídá. Jen mi řekněte přežil by to?

182

Odpovědět

+Xentyno jo ale jak jinak ho zastavit, mě napadá jen nasměrovat ho někam do vody

192

Odpovědět

+Xentybrojin: řekl bych, že ve videu to vypadá spíš na takových 30 metrů. Ale nepřežil by, protože ten náraz do země by přišel taky přibližně při té mezní rychlosti.
vincenzo: skvělé řešení nabídl můj brácha - vystřelit modrý portál taky do země a počkat až se po chvíli zastaví. :)

191

Odpovědět

+XentyNo já jsem čekal, že ho nasměrují do nějakého bazénu na dvorku. Škoda, protože ta letící figurína při dopadu je asi nejslabší místo ve videu. Ale i tak dost povedené :)

190

Odpovědět

+XentyJá tak dobrej na fyziku nejsem, ale do diskuze se rád zapojím
1) vincenzo: do vody možná ale zase nějakým extra způsobem - pokud by platilo těch 56 m/s, tak hladina pro člověka bude jako zeď, spíš zase nějaké ty krabice, hodně krabic a nejlépe do nich vletět takto z boku
2) Liger: to samé mě napadlo taky, byla to častá zábava v této hře :D
budeme pro tentokrát ignorovat vítr ;-)
(ale podle toho, že se trefil do původní, tak stejně nefouká)

ještě mě auto (kamion) jedoucí 56 m/s a portal vytvořit na jeho zadní stěně.

180

Odpovědět

+Xentysfinx: to je docela zajímavej nápad, ale nejsem si úplně jistej jestli by měl pohybující se portál na objekt nějakej vliv

180

Odpovědět

+XentyLiger: tak to je pravda mnohem lepší řešení..ale zase by nesměl foukat vítr jak píše sfinx
sfinx: S tím kamionem nevím. Portal totiž vůči kamionu stojí takže by to asi bylo to samé jakoby jsi dal ten portál na zeď. Leda dát portál na most pod kterým by těsně projížděl třeba vlak rychlostí 56 m/s a tak by mohl dopadnout hladce

180

Odpovědět

+Xentyvincenzo: Portál stojí oproti kamionu, to jo, ale oproti silnici ne a o to jde. Vůči kamionu by vyletěl rychlostí 56 m/s dozadu, ale kamion by se pohyboval tou samou rychlostí dopředu, takže na silnici by spadl v nulové rychlosti. Jenom si říkám, že ve hře se při pohybu stěny portál okamžitě zrušil, tak by to třeba na kamionu vytvořit nešlo. :D

191

Odpovědět

+XentyNa internetu se mi líbí, jak i z malé blbosti může vzniknout celá diskuze. :-D (To není myšleno jako urážka, opravdu se mi to líbí)

190

Odpovědět

+XentyLiger: aha už chápu jak to myslíš to by asi teda šlo. Na to jsem si pravé nemohl vzpomenout jestli jde na pohybujícím se objektu vytvořit portál ale ted jsi mi to potvrdil.

180

Odpovědět

+XentyNapadla mě dvě řešení - první už zde bylo zmiňované, oba portály do země a zpomalování.
Druhý nápad je, že by se portál vystřelil do dna bazénu s vodou. Nevím jak by to vypadalo, ani nevím jestli by to fungovalo, ale šlo by to (možná).

183

Odpovědět

+XentyXeotroid: vypadalo by to tak, že by se voda vylila (vedlejší efekt :) ) z portálu a ten co tam padal by stejně narazil do vody...

180

Odpovědět

+XentyS tim vystřelením portálu pod mostem bych to ještě trochu vylepšil, ale už by to chtělo jistou koordinaci, aby se to stihlo následovně:
1) vystřelit portál na zemi pod nějakým mostem, který má výšku o něco menší, než do který člověk z tý země vyletí.
2) Druhej portál do stropu toho mostu (v místě, kam člověk letí vzhůru)
3) Ve chvíli, kdy těsně proletí stropním portálem - v mrtvym bodě - ideálně tak max. metr nad zemí, tak je nutný rychle přestřelit první portál jinam (aby nepropadl zpátky)

180

Odpovědět

+Xentytohle jsou zbytečné starosti... komu jde o jednoho člověka když zde máme zásadní možnosti v praktickém využití... pokud by jsme takto nechali vhodné závaží zrychlovat na maximální možnou rychlost, pak by jsme mohli získat dokonalí zdroj energie využitelný na planetě. Fakticky by stačilo závaží brzdit, čímž by se uvolňovala energie! Například by šla postavit vodní elektrárna z níž by jsme portálem dostali vodu z pod turbíny nad turbínu a tím udržovali turbínu v chodu do jejího vyřazení opotřebením!!!

190

Odpovědět

Úžasný, hodilo by se :-)

182

Odpovědět

Špica! Shodou okolností jsem to před pár dny někde viděl. Fakt super video! :)

182

Odpovědět

Ušlo to, žádnej zázrak to ale neni. Efekty nic moc, tak dávám jen 4/10, kdyby byly o něco lepší dal bych 5

18118

Odpovědět

Ty uděláš nejlíp, když odevzdáš klávesnici na nejbližším smeťáku. Aspoň ostatní nebudou muset neustále číst ty tvoje hemzy

182

Odpovědět

+BurgŽádnou na tabletu nemám

1867

Odpovědět

+BurgProsím nekrmte trolla.

181

Odpovědět

Hele, můžeš mi říct/napsat, proč sem vůbec lezeš, když každý druhý video okomentuješ přihlouplou poznámkou a zkazíš hodnocení videa ? Docela by mě to zajímalo ;)

182

Odpovědět

+SimonkaNejspíš čekáš, že se mi asi bude líbit každé oblíbené video.

1840

Odpovědět

+SimonkaJe to jeho názor na video a nie prihlúpla otázka. Keby vám chcel pokaziť to úžastné hodnotenie, dal by za jedna. Tak mu prosím odpustite že vystúpil z rady a nedal tomu 10 ako väčšina. Pravdepodobne si zachoval vlastný názor :)

184

Odpovědět

Ne! Fakt! Řekni, co se Ti tady na videacesky.cz líbí. Mě to taky zajímá...

182

Odpovědět

+¯\_(ツ)_/¯Joker blogs, Bite me, Dorkly, Troopers, Kevin Smith. Z těch starších pak The Guild

181

Odpovědět

Jestli chceš opravdu dokonalé speciální efekty tak můžeš jít skočit z paneláku bez čehokoliv co by tvůj pád zpomalilo vsadím se že to rozplácnutí bude věrohodné a že spousta lidí tu bude ráda.

182

Odpovědět

I když ta hra mě nikdy nebavila, tak tohle video je naprosto bombový!!! :D

1814

Další