Poznej své memy #7: Nyan Cat

Thumbnail play icon
68 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:312
Počet zobrazení:4 772
Dneska nám Forest představí jeden velmi známý mem v rámci svého vlastního projektu. Nyan Cat je sice už starší, ale myslím, že každý z nás ji měl šanci alespoň zahlédnout v době, kdy doslova zaplavila internet.

Pop-Tart je jakási taštička, která může být naplněna různými sladkými náplněmi.

Přepis titulků

Jak se to stalo? Proč se to stalo? Musím znát tajemství tvoření memů. Abych mohl stvořit jeden podle mého návrhu! Překlad: Shial www.videacesky.cz POZNEJ SVÉ MEMY Nyan cat, také známá jako Pop Tart Cat, je 8bitová animace kočky s třešňovým Pop-Tartem místo těla, která letí vesmírem.

Od svého stvoření se stala velmi populární. Ale co jí dalo život? Můj průzkum ukazuje, že animace Pop Tart Cat byla zveřejněna na komiksové stránce LOL-COMICS, kterou vede ilustrátor Chris Torres. Známý také jako Prguitarman. Animovaný gif se rychle šířil po internetu, ale chybělo mu ještě něco, aby z něj byl fenomén, jaký známe dnes!

5. dubna 2012 nahrála uživatelka saraj00n video s názvem Nyan Cat, ve kterém byla animace Pop Tart Cat spojena se známou Vocaloid písničkou Nyanyanyanyanyanyanya od japonského umělce Daniwell-P, hrající ve smyčce. Video získalo 1 milion zhlédnutí během prvních dvou týdnů.

10. dubna byla Nyan Cat zveřejněna několika hlavními internetovými zdroji. Brzy poté se objevily stovky remixů, předělávek, parodií a dokonce her. YouTube vytvořilo speciální přehrávač, a Nyan Cat si dokonce můžete přidat na svůj iPhone! Existuje i stránka, která přehrává Nyan Cat... nepřetržitě. Musím počítat se spoustou překážek při tvoření nového memu.

27. června 2012 bylo originální video od saraj00n zablokováno z důvodu stížnosti v rámci copyrightu od Prguitarmana. Nicméně Prguitarman uvedl na své vlastní stránce, že nikdy takovou stížnost nepodal. Další den YouTube video vrátilo, ihned jak se potvrdilo, že stížnost byla neplatná. Nyan Cat se objevila také na stránkách PBS, poté co se do nich nabourala skupina LulzSec.

Nyan Cat je ukázkovým příkladem, jak pomáhají remixy a úpravy utvořit neustále se vyvíjející kulturu na internetu. Dokázal jsem to. Dokázal jsem to! Vytvořil jsem další internetovou senzaci! Představuji vám...

Komentáře (21)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět


Odpovědět

Taky na tom konci slyšíte znělku z gameboy pokemonu? nebo mi už hrabe? :D:D

181

Odpovědět

to je smutny jak tenhle odpad zaplavuje net, smutnejsi je kdyz ten odpad nekdo vytvori a co je nejsmutnejsi kdyz se timhle odpadem nekdo zabejva , viz autor videa D: nacoz premejslim nad tim proc ty videa tu prekladate vubec.

1964

Odpovědět

Hmmm. Snad jen: někdo holky, někdo vdolky... :D

183

Odpovědět

Já zase přemýšlím, proč, když tě to nezajímá, na to koukáš a pak píšeš komenty s tím, že je to bez smyslu.

186

Odpovědět

+HarrocA já zase nechápu rozmohlou frázi u videí: Když se ti to nelíbí, tak na to nekoukej. Snad video musíš první zhlédnout, aby si veděl jestli se ti to líbí/zajímá tě to.

188

Odpovědět

+HarrocJurac: Pochybujem že je to prvykrát čo Darketah klikol na "Poznej sve memy"... No práve som sa pozrel na 3 a 4 diel a hádaj čo ? Tiež to tam komentoval... takže vie o čom su tie videa ale aj tak tu chodí trolliť a narokom kaziť hodnotenia... podľa mna je práve to smutné ;)

183

Odpovědět

+Harrocjj chodim se bavit tim kolik tupejch mozku je zazranejch do techto internetovejch s.acek. Navic se pak vzdycky smeju tomu co za s.acky sou lidi schopny vymyslet. Je mi vas proste lito. 15 lidi co sdili to samy co ja oproti 54 kery maj totalne vygumovanej mozek nebo tam maj nas.ano. BTW co je vtipnyho a hezkyho na naky retardovane nakresleny kocce kera 10 mozna i 100 hodin lita na miste a dokola zpiva to samy -- naky podelany vietnamsky zvuky. Naprostej vrchol stupidity.

184

Odpovědět

+HarrocTudíž, kdo nemá názor jako Darketah, to je prostě debil :D

Díky, že jsi nás obohatil o tvůj názor a pohled na věc :D vážně užitečné sdělení.

182

Odpovědět

Nemáte někdo odkaz na remix, kterej jde od 2:02? Je to neskutečná pohodenka...

183

Odpovědět

Odpovědět

Derpy cola mentos trollo cat ?... I m ok with that :D

185

Odpovědět

a vzhledem k tý helmě :D dřív bývala dobrodruh :D než dostala šípem do kolena :D

182

Odpovědět

Ještě ten seriál vytvářej? Chci vidět Harlem Shake.

1817

Odpovědět

harlem shake je meme?

189

Odpovědět

+ZlopánJedna z definicí: "Označení meme představuje jakoukoli informaci či nápad, který se šíří do světa prostřednictvím internetu. Konkrétně tedy může meme nabývat podoby obrázků, videí, určitých slov a frází či dokonce celých webových stránek. Meze se představivosti na internetu nekladou, a tak může mít meme de facto jakoukoli podobu, dokonce i reklamy. Společným znakem je pouze snaha pobavit co největší množství lidí." ... Takže ano i Harlem Shake je meme

183

Odpovědět

+ZlopánVíš, Meme není jen Rage Comic, jak si většina lidí myslí.

181

Odpovědět

@EM5CZ: "Nikdo zatím nepřidal komentář. :D :D"

Jenom nejakej debil.

185

Odpovědět

Rossi = Jenom nejakej debil.

jen debil takhle reaguje.

1816

Odpovědět

Nikdo zatím nepřidal komentář. :D :D

1858

Odpovědět

jiný výraz pro první dobře ty ;-)

186