Jak zahrát Let It Be na piano

Thumbnail play icon
78 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:226
Počet zobrazení:11 291

Zdravím. Jsem nový překladatel a můj nick je tragram. Hodlám překládat převážně videa s výukou na hudební nástroje, jako je toto. Na své si samozřejmě přijdou i kytaristé a to hned s dalším videem. Toto video vás naučí jak zahrát píseň Let It Be od Beatles na piano. K naučení rozhodně nepotřebujete být žádný virtuóz, dokonce vám stačí jen základy hudební nauky jako například, která klávesa zahraje jaký tón. Na závěr bych se vás chtěl zeptat, zda byste chtěli příště nějakou těžší píseň nebo spíše jen výuku akordů atd.?

Přepis titulků

Když jsem z toho všeho na dně, matka Mary ke mně přichází a říká mi moudrá slova, nech to být. Nech to být, nech to být. Nech to být, nech to být. Říká mi moudrá slova, nech to být. Ahoj, lidi, já jsem David z piano-play-it.com a dnes bych vás chtěl naučit zahrát píseň Let it Be od Beatles.

Začneme pravou rukou, pak se naučíme levou, spojíme to a nakonec tomu přidáme šmrnc, takže to budete schopni zahrát přesně tak, jak to hráli Beatles. Pojďme tedy na pravou ruku. Dejte ruku do základní C dur pozice.

C, E, G. 1. prst, 3. prst a 5. prst. To je první akord. Potom se přesuneme na G dur. Dva nižší prsty posuneme o jednu bílou klávesu vlevo. Dobře? Takže máme: Teď všechny prsty posuneme napravo. Dobře?

Takže H se přesouvá na C. D na E a G na A. Teď posuneme prostřední prst o klávesu napravo z E na F. Dobře? Tak znovu. Zpět na C dur. Říká mi moudrá slova, znovu na G dur. Nižší dva prsty o klávesu níž. A teď uděláme A, G, F, E.

Ano? Je to jednoduché. Zahrajeme 5. prst, 4., 3., 2. Palec přidáme k tomu, co jsme se zatím naučili. Takže máme palec, 4., 3., 2. Vše doprava. Prostřední prst na F. Zpět na C dur. S moudrými slovy, posun na G dur. Posun na G dur. Nižší dva prsty o klávesu doleva.

Nech to být. A, G, F, E s palcem na C. Takže 5, 4, 3, 2. Teď dávejte pozor, teď se zase přesuneme na G dur. Takže ty dva prsty posuneme o klávesu níž a přidáme malíček na G. To je průchodný akord do refrénu. Teď refrén. Všechny prsty posuneme doprava.

A všechno doleva. Doleva. Teď na F dur. C, F, A. Nech to být, nech to být. Zpět na C dur. A teď něco nového: Takže, měli jsme A, G, F, E. A rovnou na G dur.

Nech to být. Všechny prsty doprava. A zase doleva. Teď zahrajeme F dur. Nech to být. C, F, A a zpět na C. Dobře? Zopakujeme si to. C dur. Zpět na G dur, a 5., 4., 3., 2.

Znovu na G dur, protože to opakujeme 2x. Všechny prsty doprava, a všechny prsty doleva. Jdeme na F dur-C, F, A. A zpět na C dur. Zopakujeme C dur a znovu přesun na G dur a potom A, G, F, E.

Výborně. Teď už umíme pravou ruku s akordy, stačí nám už jen připojit levou ruku, která hraje jen základ, což je lehké... Prostě dávejte pozor. Znovu začneme v základní C dur pozici, ale tentokrát zahrajeme pouze C, protože v levé ruce hrajeme jen základ.

Teď se přesuneme na G. Obvykle bychom G zahráli palcem, ale tentokrát to zahrajeme 2. prstem, protože další tón bude A. Nechceme přece, aby tam byl zmatek. Takže máme: Když se nacházím na G, pak jdu na A a pak zpět na F.

Znovu na C. C potom na G a potom 2. prst, 3., 4., 5. Znovu. C jde na G a to jde na A. To se přesune na F a teď na C, které se přesouvá na G. Tentokrát palcem, protože uděláme 2. prst, 3., 4., 5. Dobře? F, E, D, C.

Teď refrén. Zahrajeme nejvyšší H. Teď A. Takže máme: F, E, D, C na H a potom na A. Teď provedeme přehmat. Palec prostrčíme pod ukazováčkem na G. Potom na F a jdeme na C. C jde na G a potom 2.

prst, 3., 4., 5. Znovu na H a A přehmat na G Odtud na F a potom na C. C jde na G, a skončí tuhle část. To je levá ruka. Teď, když už umíme obě ruce samostatně, můžeme to spojit. Teď vám ukážu, jak na to. V pravé ruce C dur, v levé malíček na C.

Ano? Normálně levá ruka hraje o oktávu níž, ale teď to budu hrát takhle, abych vám ukázal, jak se to hraje. Takže máme: C dur, potom na G. Tady 2. prst, protože tam chceme místo, Tady nižší dva prsty o klávesu níž. Všechno doprava.

Levá ruka na F, v pravé se mění jeden prst. Teď obě ruce na C (dur). Levá na G, v pravé se pohnou dva prsty. A potom máme A, G, F, E a tady F, E, D, C. Pravá ruka hraje s palcem. A znovu. Jdeme na G, takže 2.

prst. A potom na A. Všechno doprava. F. Mění se jeden prst na pravé ruce. Zpět na C, potom na G. A uděláme A, G, F, E. Teď dávejte pozor. Levá ruka na H, pravá na G dur. Normálně bychom to nehráli dvěma prsty, protože levá ruka hraje o oktávu níž.

Jen to vemte to na vědomí. Levá ruka na A, pravá o klávesu doprava. Všechno doleva s přehmatem v levé ruce. Levá ruka na F, pravá na C, F a A. A zpět na C. Z C na G a A, G, F, E. Znovu. H a G dur. V pravé ruce vše doprava, v levé na A.

Přehmat v levé a všechny prsty doleva. F a pak na C. C jde na G a potom A, G, F, E. Výborně. Teď už zbývá jen zakončení. To je v pravé ruce velmi jednoduché. Začnete na tónu A a uděláte A, G, F, E, D, poté uděláte přehmat.

4. prst přes palec, takže A, G, F, E, D, C, H, A, G a C dohromady. Znovu. A, G, F, E, D, C, H, A, G a D. Levá ruka hraje o oktávu níž, ale já vám to ukážu tady. Hraje se takto F, E, D, přehmat, C, H, A, G, F, E.

Takže máme F, E, D, přehmat-palec pod prostředníčkem, F, E, D, C, H, A, G, F, E. Výborně, teď už umíme obě ruce. Zbývá nám už jen jediná věc - kombinace rukou. Zazpívám vám pomůcku, která vám pomůže. Zní takhle: Dohromady, pravá, levá.

A teď uděláme to samé, co jsme dělali už dříve. Teď už víte vše, co potřebujete. Můžete se tu píseň naučit, nebo to prostě nechat být. A bude to. Na viděnou. Překlad: tragram www.videacesky.cz

Komentáře (64)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

výuka akordů by nebyla vůbec špatná

180

Odpovědět

Konečně vím jak na to :))))

180

Odpovědět

Přesně tak, akordy a pokuď možno ještě něco od Beatles... Golden Slubmers, Hey Jude atd.. :)

180

Odpovědět

chtělo by to vyuku akordu
díky

190

Odpovědět

Jé, to je super, že někdo překládá videa tohoto typu :)
Jen tak dál...

190

Odpovědět

Myslim, ze slovo "bejs" neni mysleno jako "zaklad" (base), ale jako "basova linka" (bass).

K4rm4d0n> jednou zjistis, ze samotny noty jsou v moderni hudbe nic moc

180

Odpovědět

Hm :D taky dobré vědět. Díky za odkaz ;)

180

Odpovědět

hh : Dobré vědět. :)

180

Odpovědět


Odpovědět

Na klavír hraju 8 let a stejně se mi to moc líbí, tenhle způsob doprovodu jsem dosud neznala, děkuju! Byla bych ráda za nějaké další způsoby doprovodů.

180

Odpovědět

Děkuju za snahu! :)

180

Odpovědět

Mariana : Podívám se na to ;)

180

Odpovědět

Ahoj Tragrame, měla bych docela dobrý tip videa na preklad. Jedna se o zakladni vyuku hry na klavir. Myslím ze se to nebude libit jen me, ale i ostatnim lidem, kteri nemaji moznost chodit na vyuku klaviru :) Kdyztak děkuji za odpoved.
http://www.youtube.com/watch?v=vphWgqbF-AM

180

Odpovědět

Cepheas: nie nezdá. Ak by si na hudobnej počúval učiteľku vedel by si , že H sa niekde označuje aj ako B.

180

Odpovědět

Zdá se mi to, nebo on pokaždé místo "H" mluví "bí" ?

180

Další