Jak zahrát Clocks na piano

Thumbnail play icon
85 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:140
Počet zobrazení:4 555
Dnes se naučíme na piano zahrát píseň Clocks od Coldplay. Píseň je poněkud těžší než ta minulá, ale stejně si myslím, že je po nějakém tom tréninku zvládnutelná. :)

Přepis titulků

Vítám vás u dalšího tutorialu na piano. Je tu David a dnes budeme hrát píseň Clocks od Coldplay. Proč? Protože hodně lidí chtělo, abych tento tutorial udělal. Dnes budeme hrát melodii a doprovod pravou rukou a základ levou. Místy to prohodíme a levá ruka bude hrát základ a doprovod.

Tak vše pozorně sledujte a tento jednoduchý tutorial si užijete. Pojďme na to! Píseň budeme hrát v originálním klíči. Zapamatujte si, že F moll má 4 béčka. První je Ab, druhé je Hb, Db a Eb. Tyhle čtyři jsou o půltón níž.

Dobře? Takže teď budu pravou rukou hrát melodii a doprovod s rozdělenými akordy a levou rukou základ. Začněme tedy předehrou. Začneme s akordem Eb. Dobře? Ten se hraje takhle: Eb, Hb a G. Musíme tomu dodat určitý rytmus a tohle předehře dodá rytmus.

Dávejte pozor, co dělám. Hraji Es, B, G. Es, B. Dobře? Zaměňuji Eb za Es a Hb za B. Es, B, G. Es, B. Rytmus, který se hraje první čtyři takty a pak se opakuje, se hraje takto.

Jedna, dva, tři. Jedna, dva. A pokaždé je tam důraz na notu Es. Takže Jedna, dva tři. Jedna, dva.

Teď se přesuneme na akord B moll. Db, Hb a F. Takže Des, B a F. A zase stejný rytmus. Jedna, dva, tři. Jedna, dva a další takt. Jedna, dva, tři. Jedna, dva. A teď se přesuneme na akord F moll.

C, Ab a F. Jedna, dva, tři. Jedna, dva a znovu to zopakujete. Jedna, dva, tři. Jedna, dva. Jedna, dva, tři. Jedna, dva. Další takt s B moll.

Jedna, dva, tři. Jedna, dva a teď F moll. Jedna, dva, tři. Jedna, dva. Jak se hraje základ? To je jednoduché, pořád hraji jen osminky. Pokud je akord Eb, hraji. Jedna, dva, tři.

Jedna, dva. Jedna, dva, tři. Jedna, dva. Jedna, dva, tři. Jedna, dva. Jedna, dva, tři. Jedna, dva. Vždy je tam důraz na první osminku.

Jedna, dva, tři. A to mi pomáhá, když ty ruce spojuji. Nyní vám ukážu, jak se hrají obě ruce najednou. Jedna, dva, tři. Jedna, dva, teď budeme hrát B moll. Jedna, dva, tři. Jedna, dva a znovu. Jedna, dva, tři.

Jedna, dva a nyní F moll. Jedna, dva, tři. Jedna, dva. Jedna, dva, tři. Jedna, dva. Jedna, dva, tři. Jedna, dva. Jedna, dva, tři.

Jedna, dva. Jedna, dva, tři. Jedna, dva. Teď bude sloka. Nejlepší na tom je, že jsou tam stejné akordy, takže se nemusíme učit nové. Stačí nám jen se naučit doprovod a pak to spojit s melodií v pravé ruce.

Teď začnu levou rukou. Takto budou ty akordy rozdělené ve sloce. Akord Eb - Es, B, Es, B. Nižší, prostřední, vyšší Es a zpět. Dobře? To je jeden takt. Tohle se opakuje každý takt dvakrát. Takže Es, B, Es a znovu. Následují dva takty B.

Ty se hrají B, F, B A ještě jednou. Teď to zahraji ještě jednou. Teď je na řadě F moll - F, C, F, C. Dobře. Takže teď hraji jednoduchý akord Eb a vezmu si z něj první a poslední notu. Tohle je pátá nota z akordu. Takže se hraje 1., 5., 1., 5.

1., 5., 1., 5. a 1. z akordu B. 5., 1., 5., 1., 5. a další takt. A teď 1., 5. z F mollu. A to se několikrát opakuje. Teď vám zahraji melodii, která se také 4x opakuje, ale pokaždé s malou změnou.

Takže je to. Světla zhasínají a já nemůžu být spasen. Tak vám asi budu říkat názvy not. Es, Es, Es, Es, C, Des, C, B. Des, Des, Des, Des, B, C, B, As (As je Ab). Dobře? A znovu Es, Es, Es, Es, C, Des, C, B. Des, Des, Des. A naposledy.

Přílivy, proti kterým jsem se snažil plavat. Teď se hraje. Mé nohy...takže je to trochu jiné. Na kolena, prosím, prosím a žádám, zpívám. Takže tentokrát přidávám F a Es. Dobře? A znovu. Jedna. Vystup s dosud nevyřčenými věcmi. Úplně stejně. Sestřel jablko z mé hlavy a problém, který nemůže být pojmenován.

Tygři čekající na ochočení. Zpívám. Dobře? A to je celé. Teď nám už stačí jen ty ruce spojit, což bude celkem těžké. Tak vám teď ukážu, jak na to. Hraji. Jedna, takže hraji: Světla zhasínají.

Chápeme? Vždy, když hraji Es v levé ruce, hraji Es i v pravé. Světla zhasínají a poté já... Takže Es v obou rukách a poté D a B. A dále nemůžu být spasen. Tohle je celkem složité, pravou rukou hraji B a Des a přímo na F a C nyní B a B.

Takže hraji pravou rukou B a Des, pak přímo na F a C. Levou rukou B a poté F a B. Dobře? Tak znovu. Tak jste se podívali na tento tutorial na www.videacesky.cz. Pokud chcete zhlédnout i zbytek videa, musíte jít na piano-play-it.com (v EN).

a navštívit moji stránku, kde zdarma uvidíte celý tento tutorial. Noty jsou tam také. Určitě si to užijete. Takže se uvidíme tam. Čau. Překlad: tragram www.videacesky.cz

Komentáře (28)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Prosím, pošlete mi tyto noty na můj email: danca.011@seznam.cz (CLOKS od COLDPLAY) Díky

181

Odpovědět

spíš bych potřeboval noty

181

Odpovědět


Odpovědět

krtkon : Jedno video čeká na schválení a Nothing Else Matters překládám. ;)

180

Odpovědět

A co kytara??? Na tu se zapomnělo?

180

Odpovědět

Děkuju moc trenuju podle toho :) v 6ti jsem hrál a teď po 12ti letech jsem se k tomu zase dokopal diky těmto videjím :) Děkuju

180

Odpovědět

Mno, chce to něco těžšího, tohle se dá v pohodě zahrát z odposlechu, na to nepotřebuju tutorial :). Navíc, ten chlap je teplej jak radiátor :D.

180

Odpovědět

Ganjosh: Zřejmě izraelský, jestli jsem to na těch jeho stránkách dobře pochopil... ;)

180

Odpovědět

to je teplouš:D:D

180

Odpovědět

tragram (doteď jsem to furt četl "tangram" :D ): laptop mám, ale i tak musím kousek "odeběhnout" ke stolu, na klávesy položit nejde... ;)
Ale tak jasně, pro toho, kdo neumí noty, je to ideální tutoš.

180

Odpovědět

neviem prečo ale ja že hra Peha - Spomal :D

190

Odpovědět

K4rm4d0n: Někdo třeba neumí tak dobře noty. ;)
Liger: Když máš laptop, tak nemusíš odbíhat.

180

Odpovědět

Jelikož jsem si někdy v srpnu splnil svůj dávnej sen a koupil jsem si klávesy, tak takovýhle videa jsou vynikající. Většinou ještě nezvládám hrát obě ruce najednou, ale snad se to časem povede. Takže dík za video.

180

Odpovědět

super =) tenhle kus jsme se naučil 15 minut =) pořád se to opakuje a pak už se do toho dostanete páč fakt nejde o nic těžkýho .. sem si oživil po 3 letech hraní =D

180

Odpovědět

Pozná někdo co je to za přízvuk?

180

Další