Přisprostlý plyšový medvídek Ted přichází!

Thumbnail play icon
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:448
Počet zobrazení:6 127

Ano, je to tak. Po traileru, který mnozí považovali za pouhý vtip, se film Ted (v českých kinech uváděn pod názvem Méďa) konečně dostal i do našich luhů a hájů. Premiéra sice byla již včera, ale pokud stále ještě nejste přesvědčeni o návštěvě kina, možná vám pomůže téměř pětiminutový pohled do zákulisí a rozhovory s Markem Wahlbergem, Milou Kunis a Sethem MacFarlanem.

Přepis titulků

Od tvůrce Griffinových Beru Lori na večeři. Nemyslíš, že bude očekávat něco velkého? Jste spolu 4 roky, Johnny. My už 27 let. Kde mám prstýnek já, co? Kde je? Nasaď mi ho na můj chlupatej prst, dělej! - Nech toho! - Jenom se ptám. - Můžeš Tedovi říct, ať se odstěhuje? - Já ho nechci jen tak vyhodit. - Jsi doma nějak brzo, Lori.

- Co je to za holky? Jsem to ale nevychovanec. Lori, tohle je Angelique, Heavenly, Cherine a Sauvignon Blanc. Přísahám bohu, že se tak jmenuje. Ukaž jim občanku. Se Sethem pracujete už léta. Šokují vás ještě jeho komedie? Ne. Ne. Když na nějaké komedii pracujete dlouho, na téhle děláte asi čtyři roky, přemýšlíte ještě někdy nad tím, jestli je to pořád vtipné?

- Ano. - Protože ty vtipy jste slyšel již tolikrát. - Je to tak. Jo, jdu na ten film do kina a jsou tam vtipy, které se mi nezdají tak vtipné, ale jen proto, že už jsem je slyšel snad milionkrát. Pořád si to v duchu vylepšuji. Ale pak vás povzbudí reakce diváků, protože reagují stejně jako já s ostatními scénáristy, když jsme ty vtipy dávali dohromady poprvé. Takže je to v pohodě, když se lidé smějí.

Co se vám konkrétně líbilo na scénáři? Ten námět komedie o kamarádech? Ne, bylo to prostě skvěle napsané. Po půl hodině, po třiceti stránkách jsem zapomněl, že to je o medvědovi. Byl tam ten skvělý vztah mezi dvěma kamarády. A jeden má úžasnou přítelkyni, kterou si chce udržet, ale také chce trávit čas se svým nejlepším kamarádem. A také je zajímavé, co se po jejich odloučení stane s tím medvědem. Viděla jsem pracovní záběry, na nichž jste seděl vedle náhražky za Teda.

Jak jste si ho představoval, když jste se na něj díval? Věděl jsem, jak by měl vypadat, takže jsem se... pokoušel soustředit na cíl. Říkal jsem si, že je to můj nejlepší kámoš. Chtěl jsem, aby byla každá scéna co nejvěrohodnější. Snažíte se o té postavě přemýšlet jako o člověku, ne jako o medvědovi. Jakmile se snažíte pochopit mluvícího plyšového medvídka, zcvoknete se z toho. - Je to stejně tak divné, jak to znělo. - Co takhle pivko, Johnny? - Dvakrát dobrý gambrinuský?

- Co takhle plzeňský chlazený? - Možná pardálský? - A co budwarský? - Ten byl dobrej. - A já si dám martináka. - Ne, ne, ne. Tak to nefunguje. - Ne, ne, ne. Nekaž nám to! - Ale funguje. - Ne. - Ale jo. Nefunguje to. Musíš k pivu přidat "ský" a ty jsi z martini udělala martináka. Já myslela, že říkáme vtipná jména. Musí tam na konci být "ský", jinak by to bylo jednoduchý. Kdyby tam to "ský" nebylo, tak jsme jenom idioti, co žvatlají nesmysly.

Abychom Teda odlišili od Griffinových, tak jsme ten příběh udělali takový milejší a příjemnější. Má to pohádkové prvky, ačkoli se jedná o nepřístupnou komedii. Má to jemnější podtext. Naším cílem je pořádně rozesmát publikum. A možná ho i trochu rozplakat. Snažím se tím říct, že ten film sděluje, že... Že můžete být srdcař a stejně dělat fekální vtipy.

Je to hlavně o přátelství a... A chlapům to ukazuje ten smutný okamžik uvědomění, že musíte dospět a stát se zodpovědným dospělým. I když mám čtyři děti a musím tvrdě pracovat, když jsem se svými syny, trochu blbneme. Všichni chlapi v sobě pořád máme malého hravého kluka. Moje žena nás většinou načapá a seřve mě víc než je. Překlad: Jackolo www.videacesky.cz - Vypadám idiotsky.

- Nevypadáš. Vypadám jako hračka, kterou dáš děcku, když mu umře babička.

Komentáře (14)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

"Robert si najal trenéra, zbavil se své nadváhy a stal se z něj Taylor Lautner." :DD

211

Odpovědět

Skvělý film !

191

Odpovědět

Kohba ma pravdu, bohuzel, trailer je super, ale celkovej film je uz jen trailer + 20% drobnosti navch , zadna pecka od zacatku do konce jako treba batman... bohuzel...

2021

Odpovědět

you know

202

Odpovědět

Od Setha MacFarlaneho jsem čekal něco víc, než velmi obyčejně americkou komedii, která ke konci velmi nestačí s dechem. Není jasné pro koho je tento film, dětem málo dětský a dospělým málo všecko, a pro mě je opravdu málo jedna či dvě popkulturní hlášky, opět naprosto dřevěný Mark Wahlberg a hudební motiv z indyho. Vážně nechcete víc? Tohle Vám opravdu stačí? Jsem možná moc náročný a 106 minut ve kterých je tak deset minut toho co znám, a co se mi libí z Family guye, naúkor hloupé romantické nepříliš zábavné komedie, mne prostě nenadchne.

1918

Odpovědět

Dneska jsem na tom byla a super:D Po dlouhé době zase komedie, která mě překvapila svým dějem a ne že sem zase předpovídala co se stane

204

Odpovědět

Zrovna jsem na to dneska doma koukal:D pecka. Navíc mám rád docela i Kunis a Walhberga dost

205

Odpovědět

Zajímalo by mě od kolika let to bude přístupný v kině :D

204

Odpovědět

Od patnácti :)

210

Odpovědět

Konečne ďalšia skvelá a originálna komédia. Od "Your Highness" som nič lepšie nevidel.

193

Odpovědět

nejlepší na tom bude Mila Kunis...tu já rád :)

194

Odpovědět

Akurat dnes rano som to tu hladal, no neuspesne, dakujem :)

192

Odpovědět

Bál jsem se, protože zrovna nefandím Griffinovým, ale nakonec jsem včera byl a královsky jsem se pobavil. McFarlan zaválel!

202

Odpovědět

Nejlepší, bál jsem se aby to nejlepší nepoužili v traileru a nakonec ne, smál jsem se od začátku až dokonce rozhodně stojí za to to vidět :D

212