Rainworks: umění do deště

Thumbnail play icon
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:380
Počet zobrazení:5 731

Seattle není zrovna sluncem zalité město, ale žijí tam lidé, kteří jsou pozitivní a po čertech kreativní. Jedním z nich je i Peregrine Church, který se rozhodl lidem v deštivých dnech zvednout náladu. Díky speciální impregnaci tak vytváří umění, které je vidět pouze v dešti.

Přepis titulků

DEŠŤOVÉ UMĚNÍ: UMĚNÍ, KTERÉ JE VIDĚT JEN V DEŠTI Jmenuju se Peregrine Church, dělám věci, které dělají svět zajímavějším. Třeba dešťové umění. Dešťové umění je street art. Jde o umění, které je vidět pouze, když je mokré. Jsou to zprávy nebo obrázky, které mají lidem zkrášlit deštivý den. V Seattleu často prší. A dešťové umění potřebuje mokro, takže je pro Seattle ideální. Látky, které vytváří tohle umění, jsou biologicky odbouratelné, šetrné k životnímu prostředí a zcela netoxické.

Hlavní ingrediencí dešťového umění je superhydrofobická impregnace. A jak to bude fungovat na věčně suchém triku a kalhotách? Mám začít na triku, dobře... Je to chemikálie, která po nanesení zabrání, aby se povrch namočil. Cože? Co?

Jednou jsem při brouzdání na netu narazil na virální video, kde ukazují, jak se bílé tričko polívá červeným vínem a bílé boty čokoládovým sirupem a lidi vodou, ale nejsou mokří. Hned jsem začal přemýšlet, co by se s tím dalo dělat. Je to sprej, co kdybych tím přestříkal šablonu? Když ho nanesete na beton, ideálně nebude nic vidět, pokud beton okolo neztmavne. Voda z betonu odteče a zůstane světlá barva. Ten kontrast lze využít k vytvoření obrazu.

Jeden z prvních nápisů byl: "Nezmokněte." A... bylo na něm hodně dešťových kapek, byl na autobusové zastávce. Teď je jich venku tak 25 až 30. V Ballardu najdete plovoucí leknín v rybníku a mezi nimi žabky. V UW je zase " Já miluju déšť". U 4th & Bell je nápis "Obava je jen špatná forma představivosti." Ve Fremontu je "Dnešní počasí: Déšť." V Capitol Hill je "Skvělé, že prší," a na křižovatce v západním Seattlu je panák.

A chceme jich udělat mnohem víc. Pršet bude určitě, proč toho nevyužít? MAPU TOHOTO UMĚNÍ V SEATTLU NAJDETE ZDE: Rain.Works Překlad: sethe www.videacesky.cz

Komentáře (15)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Kde se to dá koupit

00

Odpovědět

Stejně ale na to musej mít nějaký povolení ne, to mi neřikejte, že si jen přijde a posprejuje zem :D

09

Odpovědět

Jo, minimálně u nás má přece každý sprejer povolení...

30

Odpovědět

A nešlo by si tím nasprejovat třeba bundu a potom nebudu promoklej ??? :-)

25

Odpovědět

Geniální nápad!

90

Odpovědět

Myslíš jako membránové a impregnované bundy? :D

60

Odpovědět

On se jmenuje Peregrine? To jako po Pipinovi z Pána Prstenů? :D

142

Odpovědět

Překvapivě ne.

34

Odpovědět

palec dolu překládajícímu za nepřeložení Pipina ! :D

86

Odpovědět

To ma tak dlouhou zivotnost ? Mi nerikejte ze kdyz tohle nasprejuje na chodnik,tak to tam vydrzi dele jak tyden

66

Odpovědět

Protože impregnace je typicky něco, co smije první déšť. :D

543

Odpovědět

Podle FAQ na webu Rainworks vydrží impregnace 4 měsíce až rok (http://rain.works/faqs/).

141

Odpovědět

Myslím, že to napsal Robert Fulghum, že se v Seattlu říká: Já nejsem opálený, to je rez :). Nicméně pěkný nápad, mě by to rozhodně potěšilo, něco takového vidět v deštivém počasí :)

420

Odpovědět

Jaký lekníny? To byl přece Pacman :-D

1342

Odpovědět

waka waka waka waka waka

472