Skunk Anansie - God Loves Only You

Thumbnail play icon
72 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:160
Počet zobrazení:4 213

Dnes vás u Alternativního okénka nepřivítá BugHer0, ale doufám, že vás ani můj výběr nezklame. K poslouchání této kapely mě přivedl Dorten, který si pro vás připravil i následující info. Díky!

Skunk Anansie je anglická kapela založená r. 1994, pro jejichž popis se nejčastěji používají výrazy „alternative rock/alternative metal“. První část jména „Skunk“ jistě mnozí z vás znají jako výraz pro marihuanu a nijak jinak tomu není ani tentokrát, druhá část Anansie je postava z tradičních afrických a karibských příběhů, napůl člověk a napůl pavouk.

Kapelu tvoří: Skin (Deborah Anne Dyer), zpěvačka ohromujícího hlasu a osobnosti, kromě Skunk Anansie se věnuje i tvorbě vlastní, angažuje se hodně v módě a dělá příležitostnou modelku. Vzhledem k její barvě kůže, pohlaví a bisexuální orientaci to neměla v Anglii ze začátku vůbec lehké, ale postupem času dobyla uznávanou pozici průkopnice a stala se jednou z nejvlivnějších žen na anglické hudební scéně. Tvorbu Skunk Anansie sama popisuje jako „clit-rock“ (od clit jako klitoris), a to sice jako „směs heavy metalu a černé feministické zuřivosti“.  Její tvorba čítá dvě alba: Fleshwounds (2003) a Fake Chemical States (2006)

Cass (Richard Keith Lewis), výrazný bassák s typickými dredy a černým kabátem s vysokým límcem.

Ace (Martin Kate), kytara.

Mark (Mark Richardson), bubeník, nahradil původního Robbieho France.

1994 – Mají první koncerty, při druhém z nich - v den, kdy zemřel Kurt Cobain - přítomný zástupce jejich prvního labelu One Little Indian řekl: „Úplně jsem zapomněl na Kurta Cobaina. Kterákoli kapela, díky které zapomenu na Kurta Cobaina, musí být opravdu dobrá.“

1995 – Jsou zvoleni čtenáři britského magazínu Kerrang! za nejlepší britskou kapelu, na předávání cen si najdou náhradu za Robbieho France – Marka Richardsona. Vydávají album Paranoid and Sunburnt.

1996 – Zvoleni za Kerrang! jako nejlepší živé vystoupení. Vydávají album Stoosh.

1997 – Nominování Europe MTV na nejlepší živé vystoupení a nejlepší kapelu.

1998 – Změna nahrávacího labelu z One Little Indian na Virgin.

1999 – Vydávají Post Orgasmic Chill.

2001 – Oznamují rozpad kapely, každý si jde vlastní cestou.

2002 – Cass nahrává s Garym Moorem album „Scars“ a zapůjčuje svůj hlas jako druhý vokál.

2008 – Mark Richardson oznamuje návrat kapely.

2009 – Vydávají kompilaci největších hitů spolu se 3 novými písničkami na albu Smashes and Trashes.

2010 – Vydávají čtvrtou studiovou desku Wonderlustre.

2011 – Jeden z posledních tvůrčích výkřiků byl soundtrack pro film Sucker Punch.

Musím říct, že výběr klipu na překlad Snowi vůbec nezávidím, protože jejich tvorba se nese přes ostrou kritiku rasismu, přes vztahy až po politiku a nutno uznat že každý klip od nich má vysokou hodnotu a je dobře udělaný, takže pokud se vám tato kapela líbí a nebo ji už znáte, a stejně si chcete klipy projít, mrkněte na jejich oficiální kanál na YouTube.com.

Přepis titulků

Jeho muži vzali všechny drahokamy, které jsi mu dal. Potíš se, třeseš se, protože tvůj bůh miluje jen tebe. Jsem znovu jedna. Jsem znovuzrozená. Tvé oči září jasněji, on tě povznáší výš. Slunce vychází nad polonahými dívkami. Přišel jsi o duši, protože tvůj bůh miluje jen tebe. Jsem znovu jedna.

Jsem znovuzrozená. Tvé oči září jasněji, on tě povznáší výš. Náš svět se mění, protože tvůj bůh miluje jen... Jsem znovu jedna. Jsem znovuzrozená. Tvé oči září jasněji, on tě povznáší výš. Náš svět se mění, protože tvůj bůh miluje jen tebe. Protože tvůj bůh miluje jen tebe.

Překlad: Snowi www.videacesky.cz

Komentáře (17)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Opravdu skvostný, díky tomu jsem si poslechla víc písniček od nich a naprosto tu kapelu miluju :)

180

Odpovědět

lidi jsou schopni kvůli bohu udělat všechno..
a pak jej používají jako záštitu....¨
:o

183

Odpovědět

janica: rádo se stalo :D maj spoustu dobrých písniček. jejich YT kanál stojí za zhlédnutí. ;)

180

Odpovědět

Konečně song i klip o něčem, bez klišé!!! Díky za něj. :)

181

Odpovědět

Song dle mého napadá "ideologii" církví, či náboženství, že oni jediní mají pravdu, že oni jediní to dělají dobře a správně (text v songu: "bůh miluje jen tebe").
Pokud tě tvé náboženství přibližuje k Bohu (Aláhovi a já nevím ke komu), musí tě zákonitě přibližovat k člověku. Kdo druhého kvůli jeho víře nebere, očerňuje, napadá, nebo nedejbůh zabíjí, nic nepochopil.
Díky moc za překlad!

181

Odpovědět

To sou šoky :D tohle jsem napsal tak měsíc možná měsíc a půl zpátky a teď mě na to upozornila kamarádka že to tu je :) btw.: pro ty co nepobrali....prostě Skunk Anansie nemaj rádi náboženství :)

180

Odpovědět

zedniik - pokud se bavíme o katolický církvi, znáš nějakýho zazobanýho kněze? Slib chudoby je na tohle sviňa...

Leech - taky znám lidi co se raději modlej místo toho aby si vzali prášek. Jsou to možná paka, ale dokud jde pouze o jejich rozhodnutí, které neovlivňuje někoho jiného, tak je to OK. Je to jejich věc a já jim to neberu. Horší je to u sektářů, viz. třeba jehovisti a jejich odmítání transfůzí...
Každopádně pozor na jednu věc. Neplést si církev, náboženství a sektu. Všechno to jsou dost odlišné pojmy...

183

Odpovědět

Moc děkuju za překlad. Pro tyhle videa miluju Videačesky.cz. Ještě jednou, moc díky.

180

Odpovědět

církev je ta NEJvětší mafie světa. Písničku jsem pochopil, že odsuzuje náboženství. Věřící nemají nic krom své víry v boha. Znám lidi kteří se neléčí z chřipky paralenem ale modlením, kam tohle může zajít? Možná sem si špatně vyložil význam ale to může být tím, že v tomhle jsem zaujatý ateista ..

1810

Odpovědět

Ta první věta je hustá nejspíš se vztahuje k tomu že kněží a jim podobný sou ve vatě a ty si pro víru utrhuješ od huby :D

185

Odpovědět

Jand: Spousta lidí věří že ti kdo nevěří v jejich boha musí zemřít, a že jejich bůh je ten správný a miluje jen je... takže v podstatě víra způsobuje utrpení.. Tak sem to pobral já

183

Odpovědět

Paradni song, styl tohohle se mi velice zamlouva +10

180

Odpovědět

Proč má tahle skvělá písnička tak nízké hodnocení?

180

Odpovědět

Trosku som nepobral. Vysvetli mi niekto v kratkosti ? Teraz neviem ci spieval v zmisle ze mame vsetci jedneho boha nad sebou, alebo ze viera sposobuje vojny.....

181

Odpovědět

Naprosto skvělé!

184

Další