Zero 7 - Destiny

Thumbnail play icon
75 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:160
Počet zobrazení:4 106

Jak jsem psal minule, v Alternativním okénku se zaměřím i na jiné styly než alternativní rock. Proto vám dnes servíruji překlad mé oblíbené písně od skvělé trip-hopové kapely Zero 7. Pokud nevíte, co je to trip-hop, a děsí vás přílišná podobnost názvu s hip-hopem, který třeba vůbec nemusíte, můžete se uklidnit. Trip-hop je druh taneční hudby, která je hrána na elektrické nástroje a vyznačuje se pomalým tempem. Tento hudební styl prý vznikl v britském Bristolu. Trip-hop je hodně instrumentální (často se v písních vůbec nezpívá), využívá velké spousty zvukových efektu a nerapuje se v něm. Je to prostě taková uklidňující muzika ideální k poslechu po opravdu náročném dni. :-) Nejznámějšími trip-hopovými kapelami jsou zřejmě Massive Attack a Portishead. Druhou zmíněnou kapelu budete moci vidět naživo na letošním ročníku slovenského festivalu Bažant Pohoda, ne který se i já sám již podruhé chystám. Zero 7 je elektronické duo, které tvoří Henry Binns a Sam Hardaker. Nicméně na jejich koncertech uvidíte na pódiu většinou mnohem více lidí. Spolupracují totiž s celou řadou hudebníků a především vokalistů, kteří pomáhají svými hlasy dotvořit jejich výbornou hudbu. Své hlasy jim propůjčil například José Gonzáles, Sia Furler (od které už jsem tu jednu píseň překládal a bohužel docela propadla), Mozez, Tina Dico a další... Na svém kontě mají zatím 4 studiová alba, ze kterých u mě vede jejich debut Simple Things (2001). Přesto drží laťku kvality stále hodně vysoko a často poslouchám i jejich ostatní placky. Znali jste trip-hop, než jste si přečetli tento text? Jaká je vaše nejoblíbenější trip-hopová kapela? Živé vystoupení: Oficiální videoklip:

Přepis titulků

Ležím s otevřenýma očima. Schovávám se. Sleduju porno ve svém hotelovém županu. Teď se mi o tobě zdá, ale stejně jsem přesvědčená, že je v tomhle opuštěném hotelovém apartmá místo jen pro jednoho. Je to dlouhá cesta a nemám z toho vůbec dobrý pocit.

Vzpomínám na náš poslední společně strávený den. Starý měsíc se ztrácí ve světle toho nového. Brzy budeme určitě zase spolu. Už jsem skoro u tebe. Už jsem skoro u tebe. Když jsem oslabená, dodáváš mi novou sílu. A když už nevíš kudy kam, vím, jak ti zlepšit náladu.

Když jsem na dně, vdechneš mi nový život. I když jsme si na míle vzdáleni, jsme si vzájemně... souzeni. Až přijde blankytně modrý den, přiletím zpátky k tobě. Cestuji k tobě zpátky časem. Starý měsíc se ztrácí ve světle toho nového.

Brzy budeme určitě zase spolu. Už jsem skoro u tebe. Už jsem skoro u tebe. Když jsem oslabená, dodáváš mi novou sílu. A když už nevíš kudy kam, vím, jak ti zlepšit náladu. Když jsem na dně, vdechneš mi nový život. I když jsme si na míle vzdáleni, jsme si vzájemně... souzeni.

Když jsem oslabená, dodáváš mi novou sílu. A když už nevíš kudy kam, vím, jak ti zlepšit náladu. Když jsem na dně, vdechneš mi nový život. I když jsme si na míle vzdáleni, jsme si vzájemně... souzeni. Přiletím... Přiletím... Přiletím...

domů! Domů. Vrátím se domů. Zpátky domů. Překlad: BugHer0 www.videacesky.cz

Komentáře (35)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Ten koncert je super. Moc jsem si nedokazal predstavit co muze elektronicke duo predvadet na podiu, ale prijemne me to prekvapilo. Hned bych zasel :)

181

Odpovědět

Tak nejdřív jsem objevila Massive Attack, potom Portishead a nakonec Tricky, ale nejvíce mám ráda právě MA :o)
btw:díky za videa, potěšilo

180

Odpovědět

Co takova Bjork,Röyksopp a dalsi a dalsi

180

Odpovědět

Co takova Bjork :)

180

Odpovědět

Zaujalo, chystám se naposlouchat. Ohledně trip hopu u mě už dlouhá léta vedou starší kousky DJe Shadowa, Kid Loco, Thievery Corporation, i když už jsem je dlouho neposlouchal, nějak jste mě na to ale naladili :)

180

Odpovědět

Písnička je okouzlující, ale víc jak text a hudba se mi líbilo zpracování ofic. videoklipu. Opravdu skvělé zpracování. Škoda, že takových videoklipů moc nezvniká. Má to svoje kouzlo , když vše je černobílé a nelinearní, kresba má tak svůj půvab..Tak si představuju vrchol umění.

180

Odpovědět

Je to zajímavé :) Ještě jsem o téhle hudbě neslyšela, ale zdá se mi příjemná.
Jinak smekám klobouk, já té zpěvačce skoro vůbec nerozuměla :)

180

Odpovědět

Dekuji za Zero7, jen tak dal. Kdyz uz jsme u tech pomalejsich beatu, doporucuji Dj Krush - danger of love, nebo cokoliv z labelu Ninja Tune (jazzanova, funky porcini, mr.scruff atd...)
Dekuji Fiji

180

Odpovědět

To živé vystoupení je doufám sestříháno ze dvou, neboť jinak se zpěvačka pekelně rychle převlíká :)

180

Odpovědět

Klobouk dolů pro překladatele, neboť já jsem v některých případech absolutně nepoznal že vyslovuje nějaká slova a přesto tam byla! xD

180

Odpovědět

bakeLit: Díky za tip, zrovna to poslouchám a jako že dobrá dieta. :) Nemáš tam ještě něco?
Kalimero: Yeah! Už šmíruju tvůj Last.fm profil. :)

180

Odpovědět

chci tim rict, ze napr. na koncert bych si tohle poslechnout a koukat jak hraji nesel, protoze by me to proste nebavilo. Naopak dohromady s tim klipem to ma sve kouzlo. viz jinej priklad: znamej mel kapelu, hrali dost alternativni styl, pouze instrumental a vzdy k tomu pousteli projekci na platno - od abstrakci po ruzne fotky - a vzdycky to k te skladbe sedlo. Naopak bez te projekce ta hudba byla takova polovicni, onicem. Z tohohle mam stejnej pocit..

180

Odpovědět

DoktorZhor: Tak nevím, co čekáš od živého vystoupení, ale podle mě je tam krásně vidět, že ta jejich hudba ani naživo vůbec neztrácí na kouzle a že je Sia výborná zpěvačka. Nic navíc tam samozřejmě není.

180

Odpovědět

imo ta liveka dost onicem. S tim animovanym klipem to ovsem dostava uplne novej rozmer

180

Odpovědět

b105: Až na Trickyho mám vše naposloucháno. :-)

180

Další