The Wombats - Anti-D

Thumbnail play icon
84 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:190
Počet zobrazení:4 280

Vítám vás u dalšího vydání Alternativního okénka. Všichni asi dobře víte, že mluvit o osobních problémech není vůbec snadné. Nicméně frontman britské kapely The Wombats Matthew Murphy se rozhodl o nich rovnou zazpívat, a tak vznikla píseň Anti-D. Matt trpěl už od puberty depresemi a stavy úzkosti a na vysoké dostal dokonce několikrát panický záchvat. Když nahrával s kapelou debutové album, lékař mu předepsal antidepresivum zvané citalopram. Mattovi se znatelně ulevilo a myslel si, že je všechno konečně v pořádku, ale postupně se objevily vedlejší účinky v podobě otupění emocí a výrazného přibírání váhy. Navíc se s ním kvůli tomuto problému, který u něj způsobil i snížení pohlavní touhy, rozešla přítelkyně. Došlo to až tak daleko, že přemýšlel o sebevraždě, ale nakonec to kvůli rodině a přátelům neudělal, i když prozradil, že při cestování vlakem a autobusem často doufal, že dojde k nehodě, protože sám neměl odvahu to udělat. I přes tyto problémy nakonec The Wombats vydali v roce 2011 své druhé album This Modern Glitch, ze kterého pochází i singl Anti-D, který je takovou Mattovou osobní zpovědí a výzvou pro ostatní lidi závislé na antidepresivech. Matthew nicméně říká: "Ač jsou deprese a stavy úzkosti naprosto příšerné, udělaly ze mě člověka, jakým jsem dnes. A možná že kdybych si na to dno nesáhl, nikdy bych nezačal psát písničky."

Přepis titulků

Dovol mi, prosím... stát se tvým antidepresivem. Dostaneš mě stejně snadno... jako lék na prokrvení. Rezignujeme a necháme prášky převzít kontrolu. Ostatní slyší vzdálené chrastění, když jdeme kolem. A jisté máme akorát to, že přibereme několik kilo. Naše živé sny jsou jako vysoko rozpočtové bijáky.

Zamotávají se, jako by se nic nedělo. Tak si prosím rozmysli použití mé osobní strategie. A dovol mi, prosím... stát se tvým antidepresivem. Dostaneš mě stejně snadno... jako lék na prokrvení. Není snadné se usmívat, když jste přejetí jako palačinka. Slzu uroníme, jen když se snažíme ze všech sil soustředit.

Možná mluvím z cesty, a možná mi dáte za pravdu. Každopádně už jsem radši vyhodil svůj citalopram. Potřeboval jsem víc, než bylo v těch 40 miligramech, takže vůbec neposlouchej svého doktora a dovol mi, prosím... stát se tvým antidepresivem. Dostaneš mě stejně snadno... jako lék na prokrvení.

Každopádně už jsem radši vyhodil svůj citalopram, i když jsem se pak cítil jako chodící mrtvola... Vůbec neposlouchej svého doktora... jako já. Překlad: BugHer0 www.videacesky.cz

Komentáře (20)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Díkyy!! víc Wombatů prosím! :)

180

Odpovědět

yayyy! Wombati sou luxusní!

180

Odpovědět

hrozne s emi to seka..ale ostatni videa ne...co s tim? :(

181

Odpovědět

akord: Florence tu už samozřejmě je. Dokonce dvakrát. :-)
http://www.videacesky.cz/hudebni-klipy-videoklipy-hudba/florence-the-machine-youve-got-the-love
http://www.videacesky.cz/hudebni-klipy-videoklipy-hudba/florence-the-machine-%e2%80%93-cosmic-love

181

Odpovědět

Mimochodem, BugHer0, neplánuješ přeložit něco z tvorby Florence and the Machine, nejlíp něco z ceremonials? :)

181

Odpovědět

sakra vůbec nevím kam se poděly ty 4 minuty %O krásný, mám rád když mají písničky srdce

180

Odpovědět

za tuhle vzpomínku jsem RFP sakra vděčná!:)

180

Odpovědět

Zdá se mi to? :D Jakoby se v tý popelnici hrabal Guillermo! :D

180

Odpovědět

Bože, děkuju vám, děkuju!
Ani nevíte, jak moc pro mě Murph, tahle písnička a celí The Wombats znamenají :')

180

Odpovědět

Ach ano, dočkali jsme se! :D

180

Odpovědět

Wambats jsou asi nej kapela na RFP byly skvělý...

181

Odpovědět

Wombats jsou super, tuhle písničku mám hrozně ráda..v listopadu jsem na nich byla v Lucerně a byl to fakt jeden z nejlepších koncertů. This Modern Glitch bylo ale vydaný v březnu 2011:)

180

Odpovědět

Nechápu, proč se tady neobjevily kapely jako The Fratellis, The Hives nebo The Strokes...to je asi nejlepší indie muzika, co znám...

180

Odpovědět

This modern glitch neni 2007. 2007 je A Guide to Love, Loss & Desperation

180

Odpovědět

Ty vedlejší učinky jsou spíš výhoda vedle výhody :-)

187

Další