Travis - Selfish Jean

Thumbnail play icon
81 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:193
Počet zobrazení:3 159

Je tu pátek a s ním i další vydání Alternativního okénka. Dnes si dopřejeme opět trochu indie muziky. Tentokrát v podobě skotské kapely Travis. Kapela se zformovala v roce 1990 ve skotském Glasgow a tvoří ji tato čtveřice hudebníků Fran Healy (zpěv, kytara), Dougle Payne (baskytara, zpěv), Andy Dunlop (kytara, piáno) a Neil Primrose (bicí). Na svém kontě mají již 7 studiových alb, přičemž mám osobně nejradši desku s názvem The Boy With No Name (2007), na které najdete také dnešní skladbu. Připravil jsem si pro vás překlad písničky Selfish Jean. Je to má nejoblíbenější píseň od téhle kapely a navíc má velice originální nízkorozpočtový klip. Ten si více užijí anglicky zdatnější uživatelé, kteří pochopí i různé dvojsmysly nápisů na tričku.

Přepis titulků

HUDBA TO JE ONO VÍC HUDBY Na zdraví... a díky za všechno. Získala sis mé srdce. Jenže jsi strašně sobecká, Jean. Je to tak.

TAK To tys... to zahodila pryč... tím, že sis nechávala všechno pro sebe. Jean, nikdy nekývej lodí, když neumíš plavat. Máš skvělé pochopení pro ty nejlepší věci v životě. Překvapuje mě, jak dobře víš, kdy zabodnout kudlu.

Sobecká Jean. Na tebe... která přečteš všechno, co najdeš na polici. Nemůžeš vinit nikoho kromě sebe. Jsi dokonalou kombinací slušného vychování a osobního kouzla. Čokoládové sušenky necháváš napojené na alarm.

Sobecká Jean. Teď jsem v tom na vlastní pěst a tenhle dům už pro mě není domov. Těžce nesu tvůj odchod. Jednou je člověk dole a jednou nahoře. A je dobré vědět, že když nebudeš mít kam jít, můžeš klidně přespat u mě, ale nebudeš mít záruku, že tam budu...

i druhý den ráno... nebo ve chvíli, kdy mi budeš volat. Jean, tvé chrápaní slyším... i přes zeď. Poslyš... připijeme si na všechno... Na mír a lásku v naší době.

Jean, teď máme čistý štít, takže jsme asi za vodou. Nečekám od tebe zázraky. Ani nechci, aby ses změnila. Jestli ti připadám šťastný, tak se prostě otoč jinam. Sobecká Jean. Sobecká Jean. Jean.

Jean. SBOHEM Překlad: BugHer0 www.videacesky.cz

Komentáře (25)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

no, icq už jaksi nemám, ale tak třeba bych to mohla napsat do požadavků, nějaké nápady ještě mám :)

184

Odpovědět

skvělý klip!!

180

Odpovědět

CA22: Nespamuješ. Jestli chceš poslat ještě nějaký tipy, tak když tak napiš na ICQ 344840089. ;-) Rád je vezmu v úvahu. Poslední dobou mi zabírá vybírání toho, co přeložím na příště, víc času než samotnej překlad. :-D

180

Odpovědět

To je asi nejlepší volba, get some není zrovna typická lykke li. Nebo brzo by měl vyjít klip k sadness is a blessing, tak třeba ještě počkat :D. U dead weather bych se být tebou podívala třeba na die by the drop. Klip k treat me like your mother je teda vizuálně asi nejlepší (teda spíš hodně brutální), ale na youtube je v dobré verzi ke shlédnutí jen pro amíky. To už tady ale trošku spammuju, za což se omlovám :)

180

Odpovědět

CA22: Přemejšlel jsem o I Follow Rivers.

180

Odpovědět

ou díky moc, zní to slibně :). U té lykke li je to těžké, upřímně taky nevím, co bych vybrala. I když u mě teda vyhrává nové cd. A nebo to uplně vypustit a dám sem possibility :)

180

Odpovědět

CA22: O Lykke Li přemýšlím už pár týdnů a taky tu určitě bude. Akorát nevím, jestli dát něco ze staršího nebo novějšího alba (starší mám zatím radši :-)) Kills a Dead Weather zatím nemám naposlouchaný, takže uvidíme, ale The White Stripes tu taky určitě budou. Mám je v hledáčku. ;-)

180

Odpovědět

Jo, travis jsou fajn, díky za překlad. A co třeba tak něco novějšího (lykke li), nebo trošku drsnějšího (kills, white stripes, dead weather)? Všechno to myslim spadá do uvedené kategorie :)

220

Odpovědět

Tak to je dokonalé! Písnička skvělá a ten videoklip ještě lepší! :)

180

Odpovědět

Musím říct že je to HODNĚ dobrý klip a rozhodně je v mých top 10. Díky Bugher0 :-)

180

Odpovědět

Flashka: O pár řádků níž jsem psal, že Snow Patrol budou. :-) Keane mám taky v plánu, spíš asi mimo okénko, kde se budu snažit přidávat nové interprety.

180

Odpovědět

Dobréé. Nechceš ještě něco přeložit od Keane nebo Snow Patrol? Třeba Run ta je fakt dobrá.

180

Odpovědět

Metal Hardcore Forever!!!!!!!!!!!!!

Tohle to jsou výkaly jako píše nojby.bloger.cz

181

Odpovědět

Jinak od nich doporučuju například píseň http://www.youtube.com/watch?v=G1f2M5G9KG8" rel="nofollow">Sing, která se tu objevila v http://www.videacesky.cz/hudebni-klipy-videoklipy-hudba/norwegian-recycling-singularity" rel="nofollow">tomto mash-upu. ;-)

180

Odpovědět

Adam: Tak to jsem rád, že zaujalo. :-) Jo, je to pohodová muzika, co příjemně zlepší náladu.

180

Další