Oasis - WonderwallHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:673
Počet zobrazení:8 544

Je středa ráno a naše příjemná povinnost představit vám další z Hudebních klenotů 20. století je opět tady. Minulý díl byl tak trochu netradiční, jelikož se ho ujal BugHer0 a zrovna na středu připadl Den dětí, a tak zvolil hit našeho mládí. Nyní se vracíme zpět do starých kolejí a dáme si nejznámější hit od anglické skupiny Oasis, a to Wonderwall, o němž už vám tradičně něco poví Kari.

Wonderwall napsal kytarista a hlavní skladatel skupiny Oasis Noel Gallagher. Píseň byla vydána jako třetí singl z alba (What's the Story) Morning Glory? v říjnu roku 1995. Umístila se na 2. místě UK Singles Chart. Skladba se dokázala dostat i na 8. místo Hot 100 Singles Chart, což byl pro Oasis americký průlom, žádný jejich hit se už v USA tak vysoko nedostal. I proto se tato píseň stala jejich tzv. signature songem. Gallagher říká, že je to píseň o imaginárním příteli, který přijede a zachrání vás od sebe samotného, ačkoliv dříve tvrdil, že byla napsána pro jeho manželku, se kterou se později rozvedl. V roce 2008 se k této písni ovšem vyjádřil úplně jinak, než jak by kdokoliv čekal, a řekl něco jako: "Nemůžu tuhle podělanou písničku vystát! Pokaždé, když jsem ji musel zpívat, chtěl jsem roubík. Problém je, že tato píseň pro nás znamenala mnoho.“

Oasis byla britská hudební skupina, která vznikla v Manchesteru roku 1991. V průběhu 90. let byli zahrnováni do hudebního žánru britpop. Hlavní část skupiny tvořili až donedávna bratři Liam a Noel Gallagherovi, kteří také jako jediní působili ve skupině po celou dobu její existence. Oasis vypadali v původním složení takto: Liam Gallagher (zpěv a tamburína), Paul Arthurs (kytara), Paul McGuigan (basa) a Tony McCarroll (bicí), později se k nim přidal starší bratr Liama Noel Gallagher (kytara a vokály). Noel 29. května oslavil 43 let. V roce 2009 kapela prodala přibližně 70 milionů desek po celém světě, z nichž asi nejznámější je právě deska (What's the Story) Morning Glory?, ze které pochází i dnešní klenot. Skupina byla také uvedena v Guinnessově knize světových rekordů v roce 2010 pro "Nejdelší výdrž kapely v Top 10 UK Chart" po nevídané sérii 22 Top 10 po sobě jdoucích hitů ve Velké Británii. V srpnu 2009 Noel Gallagher oznámil svůj odchod ze skupiny po zákulisní hádce s Liamem před vystoupením na festivalu. Kapela, zahrnující zbývající členy Oasis a vedená Liamem Gallagherem, se rozhodla pokračovat v nahrávání společně pod názvem Beady Eye.

 

Přepis titulků

Dnes už musí nastat den, kdy ti to předhodí. Touto dobou už bys měla mít ujasněno, co musíš udělat. Nevěřím tomu, že by k tobě někdo cítil to samé, co já. Na ulicích se vytrvale nesly fámy, že oheň v tvém srdci již vyhasl. Jsem si jistý, že už jsi to slyšela, ale nikdy tě o tom nenapadlo ani pochybovat. Nevěřím tomu, že by k tobě někdo cítil to samé, co já.

Všechny cesty, podél kterých musíme jít, jsou klikaté. Všechna světla, která nás tam vedou, jsou jen oslepující. Našlo by se spoustu věcí, o kterých bych ti rád řekl, jenže nevím jak. Protože je možné, že právě ty budeš tou, která mě zachrání. A koneckonců...

jsi má záchranná síť. Dnes už to mělo nastat, ale nakonec ti to nikdy nepředhodí. Touto dobou už jsi měla mít ujasněno, čeho se vyvarovat. Nevěřím tomu, že by k tobě někdo cítil to samé, co já. Všechny cesty, které tě tam vedly, byly klikaté. Všechna světla, která ti svítí na cestu, jsou jen oslepující. Našlo by se spoustu věcí, o kterých bych ti rád řekl, jenže nevím jak.

Řekl jsem, že je možné, že právě ty budeš tou, která mě zachrání. A koneckonců... jsi má záchranná síť. Řekl jsem, že je možné, že právě ty budeš tou, která mě zachrání. A koneckonců...

jsi má záchranná síť. Řekl jsem, že je možné, že právě ty budeš tou, která mě zachrání... Překlad: bakeLit www.videacesky.cz

Komentáře (33)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Skladbu nespieva Noel ale LIAM

00

Odpovědět

Video opět funkční.

21

Odpovědět

Netušite, proč tonejde přehrát? :(

200

Odpovědět

Slyšel jsem tuhle písničku od nějakého bluesmana. Bylo to v rádiu, a nebudete mi věřit, mělo to minimálně stejnou šťávu jako tohle. Neznáte někdo jméno toho interpeta? Díky.

180

Odpovědět

Není lepší překláda Wonderwoll jako zázrak? seděl by tam mnohem lépe :)

180

Odpovědět

Nádhera, jak jinak než za 10.
F**k Jusin Bieber

183

Odpovědět

novodobý beatles.

203

Odpovědět

Krásný, jen se obávám že Wonderwall opravdu není záchranná síť, ale nějak se to přeložit muselo, to já chápu... :D

180

Odpovědět

Stokrát dokola a stejně se mi bude porád líbit. Miluju tu písničku !!!!

190

Odpovědět

RADIOHEAD <3

180

Odpovědět

Dík za zpříjemnění jinak stressujiciho studenstkyho dne :)

180

Odpovědět

eda: spíš asi tak milión slušnejch písniček, a to není náhoda, to je talent páně Noela. Bohužel ten talent vyčpěl v novém století, poslední tři alba jsou nuda. Ale od Definetely až po Giants bych těžko hledal písničku, která neměla gule.

A jasně, leckomu připadaj vlezlý, a ono na tom hodně pravdy bude, ale to mi teda nijak nesnižuje jejich hodnotu.

180

Odpovědět

1 vzlezlá slušná písnička, to je toho :/

188

Odpovědět

Parádní song :-)
Ale Blur u mě stejně vedou...

192

Odpovědět

Díky! Nejlepší kapela všech dob sice ne, ale i tak jí řadím do mých Top 10, a nejlepší kapela 90. let zcela určitě. I když dávám před touhle písní přednost jiným, tak na Wonderwall se zas docela dobře balily holky. Ty čtyři akordy drhnul do zblbnutí tenkrát snad každej. :-D Takže báječný vzpomínky.

180

Další