Keane - Bad Dream

Thumbnail play icon
80 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:220
Počet zobrazení:4 847

Zakládám novou pravidelnou relaci, kterou jsem pojmenoval Alternativní okénko a u které se budeme, doufám, každý pátek v 7:30 ráno v hojném počtu setkávat. :-) V Alternativním okénku se vám pokusím představit inteprety, kteří nejsou v našich luzích a hájích dostatečně známí, protože dnešní hitparády jsou z velké části přeplněny elektronickými písněmi, rapem a dalšími kousky "na který se skvěle paří". Nic proti nim, i já si někdy s chutí tyhle písničky poslechnu, ale přednost dávám něčemu trochu jinému. Svůj hudební vkus vám samozřejmě nebudu nutit a je mi jasné, že ohlasy nebudou ani zdaleka jen pozitivní, ale doufám, že vám trochu rozšířím obzory a pomohu vám objevit hudební interprety, na které byste jinak možná nikdy nenarazili. Těšit se můžete především na indie hudbu, alternativní rock, trip-hop a méně známé elektronické kapely. Toto okénko jsem se rozhodl odstartovat písní od kapely Keane, která je ve světě poměrně známá, ale v České republice o ní moc slyšet není. Jedná se o pop-rockové trio z Británie, jehož styl je právě kvůli původu často označován jako britpop. Keane tvoří líbivou muziku s výrazným mužským hlasem, který zajišťuje Tom Chaplin. Zbylí dva členové se jmenují Tim Rice-Oxley (klavír) a Richard Hughers (bicí). A to je vše! Ano, žádná kytara se nekoná. Právě díky "absenci" kytary mají Keane velice specifický zvuk a někteří z vás si proto možná budou říkat, že tomu něco chybí. Nicméně mě si právě díky této zvláštnosti získali a spolu s Rilo Kiley, Bloc Party a Arcade Fire patří k mým nejoblíbenějším kapelám. Na kontě mají zatím tři alba: Hopes and Fears (2004), Under the Iron Sea (2006) a Perfect Symmetry (2008) a nutno podotknout, že se jedná o mimořádně vyrovnanou tvorbu. Všechna jejich alba si rád pustím kdykoliv celá bez přeskakování písniček, což se mi moc často nestává. Text písně Bad Dream si plno lidí vykládá jako líčení příběhu nějakého zamilovaného páru, ale frontman kapely prý údajně před jedním z koncertů vysvětlil, že píseň pojednává o vojákovi, který odchází do války. Této variantě jsem také svůj překlad přizpůsobil. Doufám, že si zde Keane najdou své příznivce a těším se na shledání zase za týden. :-) Znali jste Keane, nebo o nich slyšíte poprvé? Jakou jejich píseň máte nejradši? Pište do komentářů...

Přepis titulků

Proč tam musím letět? Míjet všechna ta města pod sebou. Umřu nahoře v oblacích. A vás, které chráním, jsem nikdy nemiloval. Už vstávám, tohle je zlý sen. Nikdo nestojí na mé straně. Bojoval jsem, ale už jsem ze všeho toho bojování unavený.

Asi se na to zkrátka nehodím. Kdy se střetnu tváří v tvář se svým osudem? Zlato, jsem přeci muž. S nenávistí v srdci jsem se už narodil. Kdy tahle má pouť skončí? Za jiných okolností bychom mohli být přátelé. Už vstávám, tohle je zlý sen. Nikdo nestojí na mé straně.

Bojoval jsem, ale už jsem ze všeho toho bojování unavený. Asi se na to zkrátka nehodím. To by nevadilo, kdybych tě měl vedle sebe, ale ty už jsi pryč. Jo, teď už jsi dávno pryč. Jo! O co se vůbec snažíme?

Nemám nejmenší tušení. Se svým podivným starým obličejem vzpomínám na tu dobu. Vzpomínám na tu dobu. Už vstávám, tohle je zlý sen. Nikdo nestojí na mé straně. Bojoval jsem, ale už jsem ze všeho toho bojování unavený.

Asi se na to zkrátka nehodím. To by nevadilo, kdybych tě měl vedle sebe, ale ty už jsi pryč. Jo, teď už jsi dávno pryč. Jo! Překlad: BugHer0 www.videacesky.cz

Komentáře (82)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Keane znám díky seriálu Scrubs, kde zazněla jedna jejich píseň v naprosto dokonalý moment...a prostě Láska na první poslech:)

200

Odpovědět

Dík za Keane, souhlasím že tady moc známí nejsou, já teda aspoň vždycky zažívám perný chvilky, když se někomu snažím přiblížit co dělaj za hudbu ;-) Jinak moc dobrej překlad (vůbec mě nenapadlo, že u toho "and you that I defend" může být množný číslo, takhle to dává smysl, dík:)
Jo a ještě jedna informace, od 3. února t.r. už oficiálně kytaristu mají. (Je to Jessie Quin, kterej jim do té doby neoficiálně vypomáhal při koncertech a nahrávání.)

180

Odpovědět

Kean se mi líbí a tímto i děkuji za obohacení mých hudebních obzorů. )

180

Odpovědět

Přeložte pls tuhle pisničku od Jamiroquai - Love Foolosophy http://www.youtube.com/watch?v=7XbJSFqLjhA Je to pecka! :)

180

Odpovědět

skvělá písnička a skvělý text ;-)

180

Odpovědět

nebo Incubus;)

180

Odpovědět

Já mám ráda Spiralling. Jinak souhlasím s Deadpool Three Days Grace jsou skvělí.

180

Odpovědět

A nepřeložili byte i něco od Three Days Grace? V albu One X jsou fakt super songy. Byl bych moc rád. :-D

180

Odpovědět

Tak tahle kapela je opravdu pro mě něco.... tak krásnou hudbu bez třískání do kytar sem neslyšel. Moc se mi líbila skvělý nápad.

180

Odpovědět

To Rob: nejsi sám!!!!

180

Odpovědět

To austin: jojo eňo ňuňo :-)

180

Odpovědět

Zdravím Bugher0, chtěl bych se tě zeptat jestli se někdy mrkneš na toho Damiena Riceho u kterého si mi říkal že bys ho přeložil když už si dělal část v Misfits,,myslím že by se i hodil sem do toho okénka:-) A pak bych se tě chtěl ještě zeptat jestli znáš kapely Mumford & Sons a Civil Twilight. Případně jestli je tady někdo vůbec zná:) Nechci být sám kdo zná tydle skvosty hudební scény:) Hezký den všem.

180

Odpovědět

osta: Přesně na tu jsem myslel. :-)

180

Odpovědět

Back in your head. Prosím!:)

180

Odpovědět

...: Taky budou. :-)

180

Další