Jak Anne Geddes fotí miminkaSlavné fotografie

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 15
70 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:39
Počet zobrazení:2 948
Australanka Anne Geddes je jedna z nejvíce respektovaných a úspěšných profesionálních fotografů na světě. Je pověstná svými stylizovanými snímky dětí, které jsou většinou oblečené jako fiktivní postavy, víly, pohádková zvířata nebo květiny. Objevují se nejen na obrazech v mnohých porodnicích a ordinacích pediatrů, ale byly vydány jako knihy, kalendáře, pohlednice, fotoalba, jsou tištěné na hrncích a dalších komerčních produktech, zkrátka každý z nás alespoň jednu fotku v životě viděl.

Přepis titulků

Překlad: hAnko www.videacesky.cz Miminka jsou jako univerzální řeč. S čistým štítem se jim otevírá svět plný možností. A proto dělám to, co dělám. JAK LÉPE FOTIT VAŠE DĚTI Buďte trpěliví. Některé věci slyším stále dokola. „Musíte mít svatou trpělivost.“ To sice musím, ale svou práci miluju, takže to jde samo.

Skvěle. Přikrčte se. Nedívejte se na děti shora, oni vidí svět ze země. Jejich svět je tam dole a vy se mu musíte přizpůsobit. Buďte hraví. Zablbněte si, uvolněte se, zazpívejte jim oblíbenou písničku. Před lety jsem fotila mimčo tak šesti‑ až sedmiměsíční, a jeho otec mi pošeptal: „Má ráda, když na ni děláme vláček.“ A já na to: „Tak začněte!“ O tom to přece je.

O té radosti, která s dětmi přichází. Vraťte se k základům. Mají krásná tělíčka, jsou prostě boží. Tlustá stehýnka, jsou jako žužu, a ta velká bříška. Jsou naprosto dokonalí, tak je nezakrývejte vrstvami oblečení. Snažte se zachytit kouzlo věku, ve kterém jsou. Přivstaňte si.

Já děti fotím jedině po ránu, protože jsou hodnější. Buďte spontánní. Chceme jednoduché fotky s charakterem, abyste se po letech na ně podívali a vzpomněli na něj nebo na ni ve dvou letech, na to ráno, kdy si nechtěli vzít stejné ponožky. Počkejte na kouzlo. Nejkrásnější na mé práci je, když přijde miminko a dá vám něco navíc, co jste na začátku netušili, že se stane.

Miluju, že děti fotkám vdechnou kouzlo.

Komentáře (6)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

nechci rikat jestli se mne to libi nebo ne - ale diskutujici muzete ke svemu komentari pridat jestli dite mate a kolik? myslim ze by to bylo celkem zajimave... dik

23

Odpovědět

Nemyslím, že by to bylo až tak zajímavé, u (doufám) většiny lidí se hranice vkusu s počtem dětí nemění.

00

Odpovědět

Prvni co jsem si rekl bylo fuj. :D
Nic proti, at si foti, ale neprijde mi to jako neco pekneho.

41

Odpovědět

Já tu paní sice obdivuju za tu trpělivost a lásku, kterou do té práce viditelně dává... ale ten kýč je strašnej.

110

Odpovědět

gyc

12

Odpovědět

Nevkusné.

71