Opice dželadaSmrtící živočichové

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 10
87 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:223
Počet zobrazení:6 075

Tyto paviánům příbuzné majestátní opice ví, co je pro jejich rodinu nejlepší. Občas se ale přehmátnou a za své omyly musí draze zaplatit.

Přepis titulků

Smrtící živočichové Dželada versus dželada Na vysokohorských loukách Etiopie vyrážejí loupeživí samci opic dželada na lov partnerek. Skupiny nezadaných jedinců jsou nejhorší noční můrou všech alfa-samců. Tento alfa samec čelí výrazné převaze. Nicméně se rozhodne svou pozici bránit. Stáda opic dželada se pohybují mezi malými 12členými rodinnými skupinkami a oddíly čítajícími až stovky jedinců.

To je hodně opic, o které musí být postaráno. Přichází první varování. Ohrnuje ret, aby dal najevo svou agresi. Útočníci ale toto varování ignorují. Alfa samec to musí vzít do vlastních rukou. Ale prchá do vyšších míst. Jednou ovšem musí slézt. Jediným řešením je prostě to zkusit.

Když se vrátí ke svému stádu, upevní svá pouta chvilkovou péčí o srst. Samice opic dželada zůstávají u své rodiny po celý život. Spolčí se, aby mohly rodit, vychovávat a pečovat o své mladé. Je to ženský svět, kde se muži dají nahradit. Když se skupina opět přiblíží, alfa samec sáhne po děsivém řešení.

Vybere si jedno mládě a vyrazí s ním zpět do boje. Pravděpodobně se snaží nalákat samice, aby ochránily mládě a pomohly mu odehnat nepřátele. Plán se mu ale vymstí. Nezadaní samci útočí tak jako tak a mládě zraní.

Když zraněného kojence opustí, musí čelit ještě rozzuřenějšímu nepříteli. Jeho vlastní rodině. Z nouze se znovu pokusí prohledat samicím srst, aby se s nimi udobřil. Ale když se nezadaní samci opět vrátí, je to už natrvalo. Starý vůdce odchází do kopců. Tyto zuřivé boje mohou probíhat několik dní a samec si z nich může odnést smrtelná zranění.

Jakmile je starý alfa samec z dohledu, nový vůdce neváhá a okamžitě začne ve stádě upevňovat svou dominanci. Aby toho ponížení nebylo málo, starému alfa samci je dovoleno pobývat ve stádě a zastávat funkci chůvy. Překlad:ABigWhiteWolf www.videacesky.cz

Komentáře (7)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

taky bych chtěl upevňovat svojí dominanci :D

180

Odpovědět

tie skupiny nezadaných samcov sú akousi obdobou makarov groupov v DayZ :D Proste nič nie je horšie ako skupina mladých mužov ktorý nemajú čo stratiť :D

120

Odpovědět

fascinující ta příroda, sme tady opravdu navíc:)

1444

Odpovědět

Proč maj ty opice na hlavě mullet ? :D

54

Odpovědět

Chvílema mi to přišlo jak reklama na Schaumu :)

2053

Odpovědět

kdyby nebyl chamtivý, dostalo by se na každého :D "upevňování pozice" a chůva pobavila, dost zajímavé video

383

Odpovědět

Normálně, celou dobu jsem měl pocit, jako bych sledoval zvířata z jiné planety. Kombinace kočky a opice i to prostředí bylo takové atypické. Jakoby navštívili jinou planetu typu M3 Hvězdnou Branou.

803