Vosa versus pavoukSmrtící živočichové

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 10
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:528
Počet zobrazení:9 625

Vždy jsem byla toho naivního názoru, že pavouci, obzvláště ti velcí a chlupatí, nemají ve světě hmyzu nadřazených a jsou přirozenou hrozbou pro zbytek hmyzího obyvatelstva. Zdá se ale, že k přemožení jednoho pavouka vám stačí pouze žihadlo a schopnost zručně ho využít.

Přepis titulků

Smrtící živočichové Pavouk versus vosa Tato vosa je schopná udělat cokoliv, aby nakrmila své mladé, třeba i čelit v bitvě sklípkanovi. Tito pavouci nejsou vůbec malí. Mohou dorůst až do velikosti menších ptáků. A dokáží se o sebe dobře postarat. Sklípkanovu zbroj tvoří osm chlupatých noh, pár ostrých jedových zubů a lepkavý štít. To vosu ovšem neodradí.

Má své vlastní zbraně. Rychlost, schopnost létat a smrtící žihadlo. Sklípkan je jen jiné jméno pro sto gramů čistého proteinu s osmi nohama. Proteinu, který vosa potřebuje k vyžívě svých mladých. Vpadne do sklípkanova brlohu a zaútočí, nehledě na pavoukův obranný štít. Pavouk nemá jinou možnost než utéct. Ale nedostane se daleko. Jed z vosího bodnutí pavouka paralyzuje během pár sekund. Z tohoto kómatu už se neprobudí. Pavoučí hostinu si ale matka nevychutná.

Sklípkana využije jen jako inkubátor. Do jeho břicha naklade vosa jediné vajíčko. Jakmile se larva vylíhne, sežere svého nehybného hostitele zaživa. Velcí pavouci slouží jako výživa samičím larvám. Samčí larvy si vystačí s menšími druhy. Po týdnu cpaní se pavoučím masem se larva až do příštího léta zakuklí, aby dospěla v další generaci lovců pavouků. Překlad: ABigWhiteWolf www.videacesky.cz

Komentáře (50)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Typický vetřelec :D

00

Odpovědět

A preto treba usilovne vyrubovať pralesy pretože čím väčši je podiel kyslíka vo vzduchu tým väčšií títo diablovi poskoci narastú :)

10

Odpovědět

Video skvělé, ale popisek je jeden velký spoiler:(

162

Odpovědět

Pekny. Jednou jsem narazil na nejakou asijskou stranku plnou videji, kde si to rozdavali ruzny hmyzaci v akvariu za zuriveho komentovani moderatoru, taky pokoukani. :D

91

Odpovědět

Doufám, že to budete překládat nadále. Strašně zajímavý! :)

312

Odpovědět

zkurvenej hmyz

656

Odpovědět

Jako bychom byli lepší ;-)

2422

Odpovědět

+Tojny17jsme

1516

Odpovědět

+Tojny17vintason: už len to, že si to myslíš, dokazuje opak.

716

Odpovědět

+Tojny17Tihle zabíjí jiné druhy, aby přežili. Ne z radosti jako my. My týráme jiné druhy, lovíme je pro pocit síly a zabíjíme se mezi sebou, protože.... sakra proč? Tak kdo je lepší?

00

Odpovědět

Být dominantní živočišný druh je výsada a my lidi jsme se na ni moc dřeli.
Takže, ať si zelení khmérové říkají co chtějí, tak nemají pravdu.

173

Odpovědět

jezis ty vole to sou dokumenty jako pro debily.. taky ta vosa je velka jak ten pavouk..dejte tam normalni vosu co ma 90% populace kolem a uvidite :)

167

Odpovědět

Myslím, že můžeme bejt rádi, že hmyz nedorůstá do větších rozměrů :D

1091

Odpovědět

jednou sem chytil vosu do sklenice a nasledne ji strcil pavoukovi do pavuciny. :D takova zabava sledovat pavouka jak se snazi dostat vosu a sledovat vosu jak se snazi branit, nakonec se z toho vosa dostala a rozbila pavoukovi sit. Ale i tak to byla zabava.

1937

Odpovědět

Taky jsem jednou chytil vosu do sklenice... tu sklenici jsem dal na slunce... a čekal jsem...

835

Odpovědět

+MoggsTaky jsem jednou chytil vosu do sklenice...nakonec se z toho vosa dostala a rozbila mi sklenici...a čekala...

490

Odpovědět

+MoggsTaky mě jednou chytila vosa do sklenice, dala na sluníčko a čekala...

591

Odpovědět

+MoggsTakhle dlouho jsem se nezasmál :D xD
Čtu, čtu a najednou... :D xD

50

Odpovědět

Hezké video,kdyby ste měli čas dak další prosím :D

221

Odpovědět

Tak pokud má ta vosa tak účinnej jed, tak se jí to dělá snadno, no :-) S touhle výbavou by pavouka zlikvidoval i mraveneček.

160

Odpovědět

V tomto případě bych si přál aby vyhrál deratizátor...

1052

Odpovědět

Super, jen škoda toho spoileru v popisku. Ano, patřím mezi těch pár lidí, kteří popisky čtou :D

730

Další