Dytíci chrání krokodýlaSpy in the Wild

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 12
96 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:154
Počet zobrazení:6 903

Dnes se opět setkáme s malými krokodýlími špióny a poznáme, že občas lze v přírodě narazit na dosti nepravděpodobná spojenectví.

Přepis titulků

V žáru dne se krokodýl vydává pro vodu. Tento varan si toho okamžitě všimne. Varan nilský žere vejce krokodýlů i dytíků. Právě teď ho ovšem zajímá nechráněné krokodýlí hnízdo. Kromě našich špiónů má varan hnízdo jen pro sebe. Záhy se snaží vyhrabat skrytý poklad. A taky ochutná našeho špióna. Přišel si ale pro pravá vejce.

Dytík se znovu pouští do akce. Pokud se může postavit krokodýlovi, metrový ještěr nebude problém. Dokonce varana klovne do ocasu. Dytíci jsou jedni z nejodvážnějších ptáků na Zemi. Samec se také přidá do boje. Spolu tvoří impozantní tým. Je to ovšem riskantní strategie, protože hnízdo dytíků je nyní nechráněné. A varan se tak snadno nevzdává.

Matka se tedy vrací do hnízda. Pták ani zloděj vajec se nevzdávají, a situace tak uvízla na mrtvém bodě. Je načase povolat posily. Krokodýl toto volání do zbraně slyší. Varan se s ním nemůže měřit. Proto se vyplatilo hnízdit právě na tomto místě. Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (8)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

No ale jedno vejce rozkousnul :(

10

Odpovědět

Škoda, že to museli tak rychle utnout. No ono by nepůsobylo dobře kdyby nakonec ukázali, jak si krokouš dá svačinku...

06

Odpovědět

Krokouš není žádnej malej blbec - proto vydržel až do dneška.
Byl by trouba, kdyby si sežral potenciálního hlídače s minimálním kalorickým výtěžkem pro něj.

60

Odpovědět

+mykanecNo zas tak dobře nehlídají, když se varan mohl utlouct po fake krokoušcích...

14

Odpovědět

Spis me zarazi , ze varan utece za Dytikama jde krokodyl a oni sou uplne v pohode, kdyby za mnou bylo tak obrovsky hovado, tak se asi po.... :)

100

Odpovědět

Já bych se asi též posesouval, protože vím, že pro kroksnu nejsem přínosem ale spíš kalorickou bombou, a vím že on to ví též.
Zřejmě Dytíci před miliony let s krokouši uzavřeli bilaterální dohodu o vzájemném neútočení a - světe div se - je pro obě strany výhodná.

120

Odpovědět

Dytíkuv obranný postoj je podobný tomu, jako když si čert někoho bere do pekla a roztáhne plášť. Vůbec se nedivím, že je tak badass.

141

Odpovědět

Dytíci jsou neskuteční borci :D

500