Špiónský hroch našel rybí lázněSpy in the Wild

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 12
97 %
159. nejoblíbenějšíTvoje hodnocení
Počet hodnocení:120
Počet zobrazení:5 185
Další špión od BBC se vydává pod hladinu vody, aby našel krásný příklad symbiózy mezi parmami a hrochy.

Přepis titulků

Každé jezero a řeka mají svou populaci hrochů. I oni jsou sociální stvoření. Ale také jsou velmi teritoriální. Špiónský hroch se vydává tam, kam se odváží jen málokdo. Musí být opatrný. Ti, které sleduje, jsou velmi nevrlí. A můžou být kdekoliv. Není dobrý nápad si je znepřátelit.

Špiónský hroch dostal varování. Žádné rychlé pohyby. Jak se přibližuje, stříhání uší ukazuje sebedůvěru. Tváří v tvář jednomu z nejnebezpečnějších zvířat Afriky nesmí špión couvnout ani o píď. Skupinu tvoří samé samice, o které se stará jeden samec. Samice naštěstí nejsou tak agresivní. Špiónský hroch už nyní zachycuje nejbližší záběry hrochů vůbec.

Ale hroši tráví většinu života pod hladinou. Jak se hroši ponořují… musí se přidat i špión. Napodobuje jejich pohyby. Hroši pod vodou neplavou, ale spíše chodí. Skrze zakalenou vodu se špiónovi naskytne úchvatný pohled. Ryby, které sledují hrochy. Jsou to parmy.

Obvykle nachází potravu v řečišti, ale když se objeví hroši, tak je hned obklopí. Jak se náš špión přibližuje, je dobře vidět, že kůže hrochů je plná škrábanců a odřenin. Do těchto zranění se snadno dostane infekce. A také je to ráj pro parazity. A proto jsou tu parmy. Společně zřídí jakousi podvodní kliniku, ve které jsou hroši pacienty.

Parmy jsou specialisty na kůži, ale občas se pustí i do ústní hygieny. Po celkovém ošetření těla upadnou hroši do jakéhosi transu. Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (2)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Hroch dokaze dychat pod vodou?

00

Odpovědět

Ano, ale jen se šnorchlem

50