Jak veverky neurvale kradou žaludySpy in the Wild

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 12
97 %
158. nejoblíbenějšíTvoje hodnocení
Počet hodnocení:120
Počet zobrazení:8 838

Spy in the Wild, dokumentární seriál BBC, kterému svůj hlas propůjčil David Tennant, do akce vysílá neohrožené špióny s kamerami, které zachycují komplexní a často humorné chování zvířat v přírodě. V úryvku z jedné z epizod zachycují drzé veverky při honbě za žaludy.

Přepis titulků

Každý podzim veverka zahrabe kolem 10 tisíc oříšků. Její paměť je tak ohromná, že znovu dokáže najít až 4 tisíce z nich. Aby to dokázala, s nástupem zimy se část jejího mozku zodpovědná za paměť zvětší o 15 %. Veverka vykazuje i další chytrou vlastnost: mazanost. Výzvědná veverka s dárečkem je připravená natočit jejich prohnané chování. Vypadá na padavku, ale veverka se musí ujistit.

Zamrská ocasem, aby ukázala odvahu. Načepýřený ocas způsobí, že se zdá větší, a ukáže tím, kdo je tu pánem. Vyzvědačská veverka je bábovka, bude tu oblíbená. Oříšek okamžitě zašije. Ale chytré hlavičky můžou být také prohnané. A tahle veverka pozoruje, kde je oříšek schovaný. Jakmile je zahrabaný, zakročí. Nic se neděje, pokud tě nechytí, ale jsi v maléru, pokud ano.

Napálená veverka musí být tentokrát vychytralejší. Darebák ji možná stále pozoruje, ale o to jí přesně jde. V nestoudném projevu přehnaného herectví předstírá, že zahrabává svůj oříšek. Zlodějíček čeká na konec představení. Potom se tam potichu přikrade. Ale tady žádný ořech není! Kdo by to byl řekl?

Je ulitý v tlamě zamýšlené oběti. Když má lupič s hledáním napilno, může oříšek buď sníst, nebo ho tajně zahrabat. Zlodějka se ale svého zločinného života ještě nevzdala. Vyzvědačská veverka má nový ořech, a to s kamerou. Krádež je tak jednoduchá, že asi pětina veverek loupí, než aby si ořechy hledala.

Je to prohnaný způsob, jak nechat ostatní udělat těžkou práci. Tentokrát si ale zlodějka vybrala špatný ořech. Překlad: elcharvatova www.videacesky.cz

Komentáře (9)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Nějak mi ty počty nesedí, těch 10 tisíc ořechu co si schová jsou ty co jsou schované úspěšně a nebo z těch dalších 3 tisíc ukradnou jiné veverky a dalších 3 tisíc odvane vítr či jiný živel, takže pak těch 4 tisících co zase najde je vlastně 100% úspěšnost a tím i větší % paměti v jejich mozku? Nedá mě to spát, nějaky expert na počty ořechu v naší komunitě?

120

Odpovědět

Oni jsou zde překladatelé odborníci spíše přež žaludy

81

Odpovědět

Co sežereš ti nikdo nevezme.

50

Odpovědět

Děkuju za překlad!
Pokud budou mít střípky z přírody úspěch, neváhejte v nich pokračovat, těch videí tam je na výběr spousta. ;-)

191

Odpovědět

Hole mágů to nejsou přeludy,
bývají na konci zdobeny žaludy.

62

Odpovědět

asi chci veverku

102

Odpovědět

nehceš raději mymynko?

310

Odpovědět