Surikaty bojují proti robotické kobřeSpy in the Wild

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 12
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:102
Počet zobrazení:7 013
Komu byste se postavili raději? Robotické kobře, nebo velké skupině surikat? A jak to dopadne, když se postaví sobě navzájem?

Přepis titulků

Je to největší surikata, co kdy viděli. Je tedy potřeba ji pořádně prozkoumat. Páchne stejně jako zbytek surikat, což ostatní uklidní. Každý den má nějaký dobrovolník na starosti jesle, kde se stará o děti. Dělí se o povinnosti, včetně hlídkování. Vyžaduje to soustředění. A je snadné ztratit koncentraci. A občas bývá fajn, když vám někdo další kryje záda.

Hlídkování je nebezpečné, protože jste snadným cílem predátorů. Ale když musí chránit mladé, riskují surikaty více a lezou co nejvýše. Odsud vidí predátory dříve, ale zase jsou vystavené dravým ptákům. Jejich sebeobětování bude otestováno. Tohle však není obyčejná kobra. Toto je špiónská kobra. Surikata však nedbá na vlastní bezpečí a jde se hadovi postavit.

Reaguje stejně jako na skutečného hada. Odvážně chrání kolonii, aniž by myslela na vlastní bezpečí. Jejím cílem je hada otravovat, dokud neodejde. Špiónský had se však jen tak nehne, a proto surikata povolá posily. Celé společenství přijde na pomoc. Děsivá zeď surikat se jde postavit špiónské kobře.

Zkouší, co to jen jde, a snaží se hada vyprovokovat. Skuteční hadi se rychle unaví, takže je to otázka trpělivosti. Ale jedna surikata vycítí, že na tomto hadovi je něco divného. Možná vypadá a pohybuje se jako skutečný had, ale nechce se mu pryč. Špiónský had už tady není pánem. Surikaty teď věří, že je neškodný, a tak se vrací k tomu, co mají nejradši.

Odpočinku s přáteli. Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (3)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Krásný video, úžasný, jaké jsou dneska možnosti dostat se přímo ke zdroji a zapadnout i s robotem.

50

Odpovědět

Až vám doma ufoni prohodí starou také si toho hned nevšimnete

131

Odpovědět

To je skoro jak z cesty do pravěku.

10