Šimpanzi adoptují špiónskou želvičkuSpy in the Wild

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 12
87 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:25
Počet zobrazení:2 342
Je tu další várka zvířecích šmíráků, pomocí kterých lidi čučí zvířatům pod čumák. Ale co na to bystří šimpanzi, nechají si to líbit?

Přepis titulků

V senegalských lesích situaci sleduje i špiónská komba. Zachycuje intimní záběry našich nejbližších žijících příbuzných. Místní rodinka si žije pohodovým životem. Rodičovská láska a přátelství jsou základem jejich společnosti. Na průzkum se vydala i špiónská želvička. Jde však o velice bystrá zvířata. A něco tu tak úplně nesedí. Pětiletý šimpanz zjišťuje, co si o tom myslí ostatní.

Ti jsou z toho taky paf. Šimpanz je hrozně zvědavý a nemůže to nechat být. Narůstá jak jeho zájem, tak intenzita jeho pocitů. Musí mít špiónskou želvičku jen a jen pro sebe. Schovává se s ní v posteli z listů, kde obvykle odpočívá a spí. Ale vzrušením nemůže usnout. Neví, jestli je to polštář, nebo něco, s čím by se měl mazlit. Je to pro něj něčím mezi hračkou a mazlíčkem.

A dělit se teda rozhodně nechce! Šimpanzi obvykle věci nevlastní, ale špiónská želvička v nich vyvolala nové emoce. Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (4)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Aby to nedopadlo jak s lahví od Coca-coly v Bohové musí být šílení...

20

Odpovědět

Tak to na mne působí negativně. Dokumentární práce nemá narušovat jejich svět.

15

Odpovědět

tady se minimalizuje možné narušení

00

Odpovědět

No a proč myslíš, že ty kamery maskují jako želvy.

00