Pubertální delfíni šikanují čtverzubceSpy in the Wild

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 12
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:49
Počet zobrazení:5 490
Delfíny máme zafixované jako přátelské a chytré tvory, ale když se samec delfína dostane do puberty, není to s ním žádná hračka. Zavrhne ho i vlastní rodina a zbyde mu jenom gang dalších pubertálních výrostků, kteří si rádi dobírají slabší a libují si v návykových látkách!

Přepis titulků

U pobřeží Jižní Afriky dosáhlo složitého věku více adolescentů. Když jim jsou dva roky, samci delfína skákavého opouští matku a vytváří divoké gangy, které touží po zábavě. Nejradši mají surfování. Špionská želva je tu, aby zjistila, co chystají. K ní se přidává další vyzvědač. Tohle je špionský čtverzubec, založený na rybě, která se v obraně dokáže nafouknout do kuličky.

Vyzvědači jsou tu proto, aby natočili tyto pubertální raubíře. Špionského čtverzubce čeká pěkná jízda. Rvačky jsou běžné. Je snadné se do nich přimotat. Mladí samci jsou tak neukáznění, že je samice vyhodí z rodinné skupinky. Tohle není špionský čtverzubec, ten je opravdový. Chudákovi se dostává stejného hrubého zacházení. Skvěle se hodí místo balónu.

Ale delfíni si pohrávají se smrtí. Čtverzubci patří mezi nejjedovatější ryby v oceánu. Vylučují silný nervový jed, tzv. tetrodotoxin. Stačí malé množství na zabití člověka. I přes to delfíni čtverzubce často vyhledávají a rádi je žvýkají. Zdá se, že v malých dávkách mají výměšky narkotické účinky. Ale delfíni si dávají pozor, aby je nespolkli, místo toho je mezi zuby drží něžně.

I přes všechna rizika je hra se čtverzubci oblíbenou delfíní aktivitou. Naštěstí ty malé rybky tuto podivnou zkušenost většinou přežijí. Překlad: elcharvatova www.videacesky.cz

Komentáře (5)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Takže se kluci prostě zhulili, jen co vytáhli paty z domu :D

120

Odpovědět

Kluci, jdeme pařit!
Víš, že máma říkala, že ty čtverzubce máme nechat na pokoji...
Máma nás kopla do konečníku, tak se jde na čtverzubce! Bude sranda a ještě si dáme tripíček...

140

Odpovědět

To je název jak z Blesku.

80

Odpovědět

Vypadá to, že sebedestrukce je vlastní všemu postiženému inteligencí.
Za kolik let myslíte, že Homo Sapiens vyhyne?

110

Odpovědět

3, 2, 1, ...

61