Star Wars: The Old Republic na Gamescomu

Thumbnail play icon
79 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:276
Počet zobrazení:3 649
Na Star Wars: The Old Republic již vyšlo několik naprosto epických trailerů. Jeden z nich máme u nás přeložený a dnes k němu přidám ukázku ze hry samotné, která sice není tak pěkně vyhlazená jako v traileru, ale i tak působí atmosféra celé hry velice povedeně a intenzivně. The Old Republic je MMORPG hra vyvíjená společností BioWare, která má na účtu takové pecky jako sérii Mass Effect, Dragon Age a další velice populární hru z prostředí Star Wars a to Knights of the Old Republic. Stejně jako u všech her od Bioware, i tady se klade důraz zejména na příběhovou stránku a navození pořádné bitevní atmosféry jako vystřihnuté z Hvězdných válek. Hra se odehrává ve světě filmů Hvězdných válek a to více než 3500 let před událostmi z filmů a asi 300 let po událostech z her Star Wars: Knights of the Old Republic. V této době je nastolen křehký mír mezi Sithským Impériem a Galaktickou Republikou a hra začíná na počátku nového konfliktu mezi nimi. Hra by měla vyjít ke konci roku 2011.

Přepis titulků

Jsme na lodi, kterou právě zasáhla obrana Trezoru Věčnosti. Hráči jsou tedy nuceni přistát na planetě v únikových modulech. Trezor věčnosti je starodávné mimozemské vězení, ve kterém jsou zadržovány největší prastaré hrozby galaxie, včetně jedince s největší silou za posledních 20 tisíc let. Pokud by se dostal ven, byl by hrozbou jak Impériu, tak Republice. Přišli ho tedy zastavit, než se úplně probudí.

Přistáli na nepřátelské půdě. Takovou kooperativní akci jsem neměl zrovna na mysli, zabít takhle Tauntauna. Takže jdou rovnou na to. Soustředí se na svou nenávist, nabíjí zbraně a Juggernaut je vede. Ten je těžce obrněný. V jedné ruce má světelný meč a druhou používá k odrážení poškození. Jeho úlohou bude udržovat nepřátelské útoky na sobě.

Právě se dostali k první linii obrany, což je spousta droidů a dvě velké obranné věže. Juggernaut samozřejmě nemůže odolávat útokům donekonečna, takže tady máme Agenta, který působí jako zdravotník a léčí ho z dálky medipacky. Obranné věže ale střílí na různé členy týmu, a proto tamhle sithský Inkvizitor pomáhá s léčením a také rozdává silové štíty.

Musí ty obranné věže zničit, protože už dlouho nevydrží. Tamhle máme Námezdní lovce. Tento se specializuje na technologie. Je to pokročilý prototyp. Umí plno triků stejně jako Jango Fett. Má hák, kterým si může přitáhnout protivníka, má jetpack, který ho dostane na dostřel, a EMP. Takže se snaží zničit tu věž. Ten další Námezdní lovec má jinou specializaci a to žoldáckou a zbrojní, která je hlavně o rozdávání poškození.

Právě používá pro Bobu Fetta typické střílení raket z výšky. Útočí na slabá místa obranné věže. A dostali ji, dobrá práce, týme. Nyní se někteří mohou přesunout z obrany do útoku a získat převahu nad droidy, kteří neustále přistávají. Na to se hodí Sithský Assassin.

Má s sebou obouruční světelný meč jako Darth Maul. Má schopnost nepřátele přitáhnout a dostat je tak k sobě. Juggernaut toho právě skvěle využívá. A když jsou takhle pohromadě, Agent může přivolat orbitální útok. Právě ho přivolal. Pokud někdo přežije, Sithský Inkvizitor je dorazí silovým bleskem. Jejich putování je dovedlo až sem, rozhodnutí, které udělali, jim daly tyto různé specializace a toto je pouze zlomek specializací, které můžete mít.

Zbývá poslední obranná věž. Tady je smrtící Marauder držící světelný meč v každé ruce. Může skákat za pomocí síly, házet světelné meče a dostat se blízko k nepříteli. Velice brutální útočník. Výzva teprve začala a tady přichází druhá obranná linie.

Juggernaut a Assassin skáčou přímo k němu. Toto je vyhlazovací droid XRR-3, kdysi používaný k vyhlazování civilizací a nyní přeprogramovaný k ochraně Trezoru věčnosti. A dává pořádné rány. Týmu to zatím šlo dobře, ale někteří už umírají, takže to ukončíme. Dobrá práce, týme, dostat se až na druhou linii.

Dobře. A teď vám ukážeme další herní ukázky soubojů dále v Trezoru věčnosti, děkuji. Překlad: Zoidy www.VideaČesky.cz

Komentáře (66)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

No, už pár měsíců to teď hraju a mohu říct, že je to jedna z nejchytlavějších her, co sem měl čest hrát. Příběh ke každé postavě je originální a jiný (postav je osm). A ten názor, že na lvl 50 už není co dělat je pěkná blbost. Hru za jednu postavu dohrajete tak za 4 měsíce, když si to užíváte, a to jěště můžete hrát pěkně dlouho, abyste získali různý vychytávky. Takže si myslím, že ta hra je úspěšná. A kdo říká, že to na WoWko nemá, ten ať si to zahraje.

180

Odpovědět

Takže je sice možný že se hra v mnoha aspektech podobá Wow ale taky se ve spoustě věcí hodně odlišuje. Myslim že hlavním tahák téhle hry je spojení MMORPG a klasického RPG což by mohlo přilákat i větší skupinu hráčů.A těm co tvrdí že je to stejné jako wow by stačilo kdyby si o hře něco přečtli a určitě by si všimli poměrně značných rozdílů a co se týče grafiky tak to sice neni nic užasnýho ale ta hra je navržena tak aby si ji mohlo zahrát (koupit) co nejvíce hráčů a ne všichni mají ty nejnadupanější kompy :)

180

Odpovědět

Bohužel, SWTOR žánr MMORPG nikam neposouvá. Bude to určitě úspěšná hra a komu vyhovuje současný stav, bude se v ní cítit jako doma. My ostatní si počkáme na GW2 a jeho nový systém úkolů.

1810

Odpovědět

Já jsem sice rád že jste to jsem dali,ale myslím si že fanoušci hry už dávno vědí že jsou stránky jako oldrepublic.cz kde jsou tyhle videa taky ke zhlédnutí a těm co se to nelíbí.Prosím vyjádřily jste se k tomu a váš názor vám nikdo nebere a ty co to budou hrát na vás zvysoka.Jinak to že tu někteří tvrdí že to nebude mít pořádný příběh neví o čem mluví.Protože sami vývojáři řekly že hru si budete moc projít bez pomoci jiných lidí ale můžete i s pomocí lidí.Lidi nejdřív si přečtěte co se o něčem píše než začnete plácat blbosti.

181

Odpovědět

Takze tu mame tanka, healera, buffera a dps. Hmmm originalni.

189

Odpovědět

To: Lukas
Není idiot, má pravdu. TOR měl být hrdým nástupcem a poračovatelem KOTORa, jak po příběhové stránce, tak i po herní. Souhlasím s ch4rlienem. Čím více vydávají gameplayí, tím více je vidět, že chtějí jen udělat ,, nový WOW,, akorát ve stylu SW, tudíž to kouzlo, který měl KOTOR 1 a 2 se ztrácí :(

186

Odpovědět

ch4rlien


Si idiot nemám jiných slov.

184

Odpovědět

Na SW:TOR jsem se těšil jak malej kluk. Ale s každým videem co vydají se těším čím dál tím míň. Tohle se mi vůbec nelíbí. Onlinovky mi nevadíjou, ale tohle? Já chci individuální hru, kde budu sám všechno dělat a chci příběh a ne že zase všichni budou mít rozdělený role a ve městě budu hledat bandu random lidí jen abych dostal nový brnění, postoupil dál v "příběhu" a během raidu bude muset jeden pryč protože ho rodiče zavolají na večeři.
Proč nemohli udělat klasický SW: knights of the old republic 3. V Bioware umíjou dělat RPG, tak by to bylo nádherný, už vidím jak bych se u toho třepal a rozhodoval každý rozhodnutí. No nic asi si místo tohohle zahraju po několikátý KOTOR 1 a 2. Protože tomuhle už nevěřím.

187

Odpovědět

upřímně taky docela zklamání, čet sem o tom kdysi ve SC()REčku zoom a sliboval jsem si od toho spíš FPS-MMORPG, prostě inovativní nářez bez konkurence, takhle to vypadá jako "obyčejný" MMORPG :/

181

Odpovědět

Naprosté zklamání mohli udělat dobrou hru ale oni udělali wowko se sw grafikou která ještě ke všemu vypadá jak několik let stará

183

Odpovědět

Baví mě, jak se kolem každého většího mmo titulu rozběhne obrovský hype mezi hráči, jak je hra jiná, lepší než současné úspěšné mmo hry. Měli jsme to u Vanguardu, AOC, WHO, Aionu a dalších her, které dnes skoro nikdo nechce hrát ani ftp, ale stejně se z toho lidi nepoučili a je to tu zas.

Netrpělivě očekávám SW:TOR, GW2 a Teru a jsem zvědavý, kdo bude nakonec nejúspěšnější. Vsázím na GW2, protože mi přijde, že má nejvíce originálních prvků a pokud chce být hra úspěšná, musí přinést hlavně něco nového, co jinde nemají aby přetáhli hráče k sobě.

180

Odpovědět

Fanatek: "aaaaa, je to tady. Vítěz v kategorii propadák roku je tu ! Tendle fór snad ani nemyslej vážně, když porovnám GW2 gameplay a toto, tak to je jako kdyby todle vyšlo před 4-6lety. Jen ten HUD vypadá k světu."

Kde je tady napsáno něco o grafice ? aaaa počkat NIKDE ! Já měl namysli hru jako celek taky bylo pěkny jak do něj strílí ta věž a týpek z pistolkou se ani nepohne co to sakra má bejt ? todle uměli udělat už hooooodně dávno.

185

Odpovědět

iNstinkt: Hrozně si protiřečíš kámo.. jasně z toho vyplývá že ti jde o grafiku když tě sere pestrobarevná grafika..

181

Odpovědět

Další k...tina jako WoWko. Lituju každýho kdo u těchto her tráví celé dny.

1813

Odpovědět

Sikorski: já hry opravdu nehraju kvůli grafice ale todle je vyloženě humus. Kdyžtak csko hraju od 1.3 do 1.6 a řekni že to má nějakou brutalní grafiku nebo takový diablo 1 a 2, DotA, a spousta her na kterých jsem vyrůstal. Prostě mi nezáleží na grafice ale hra musí i nějak vypadat. Pohyby postav atd a to je tu totalně nejvíc příšerný. Jinak nikdy jsem nebyl fanoušek grafiky ala omalovánky, takže mi tu neříkej, že mi jde o grafiku.

185

Další