Steak Diane podle Gordona Ramsayho

Thumbnail play icon
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:490
Počet zobrazení:7 734
Na základě vašeho zájmu přeložíme v brzké době několik velmi krátkých videí s recepty Gordona Ramsayho. Některá z těchto videí trvají pouze cca minutu, výhodou však je, že nebudete muset při pohledu na Gordonovy pokrmy trpět tak dlouho.  :-) Prvním receptem je Steak Diane s restovanými brambory.

Přepis titulků

Překlad: LaBleue www.videacesky.cz Na hlavní jídlo si zapamatujte: Na rozpálenou pánev nalijte olivový olej. Ze steaků odstraňte tuk, rozválejte je do tenka a okořeňte. Steaky po obou stranách rychle osmahněte a odložte stranou. Do stejné pánve přidejte nasekanou šalotku a okořeňte. Přidejte houby nakrájené na plátky, kousek másla a rozdrcený česnek.

Zastříkněte worcesterskou omáčkou a přidejte dijonskou hořčici. Přilijte trochu brandy a flambujte. Až se alkohol odpaří, omáčku promíchejte, přidejte smetanu a vmíchejte nasekanou petrželku. Vraťte steaky do pánve a povařte. Na restované brambory rozehřejte olej, předvařené brambory rozkrojte napůl a položte řezem dolů. Okořeňte, přidejte rozdrcený česnek a rozmarýn.

Nandejte na talíř a steaky přelijte omáčkou. Steak Diane s restovanými brambory a hráškem... Hotovo.

Komentáře (59)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Nevíte někdo jak to udělat aby maso neztvrdlo tím vařením v té omáčce? Jinak komu se nechce utrácet kvanta peněz za brandy můžete flambovat i s vodkou (ne tou nejlevnější ;) ). Zkoušel jsem to tak a i tak to bylo výborný.
Jinak můj nejoblíbenější recept.

190

Odpovědět

má někdo osobní zkušenost? jak moc důležité je to flambování?

181

Odpovědět

Nefunguje! :/

181

Odpovědět

Teda udělat tady malou sekci receptů Gordona hmmm to bych vás velebil do smrti. Díky moc ;-)

180

Odpovědět

Done :D

180

Odpovědět

Zkousel sem a je to bozsky zradlo.

190

Odpovědět

dobry,az do ted jsem gordona ramseyho moc nemusel .. :)
ale tohle video je dost sympaticky

180

Odpovědět

Jojo kluci aktivní, jen tak dál :)

180

Odpovědět

reakce na Jarad : tvrdě makal a vypracoval se...a ty jen tupě závidíš. Á to je hnus, pane. Výučák na kuchaře si udělá každej kretén, ale ne každej to dotáhne tam kde je Ramsey. No ne? :-) měl by sis uvědomit že papír z tebe kuchaře neudělá. hehe hé

190

Odpovědět

já jsem kuchař a gordona ram. vubec neuznavam jeto k***t co nemá ani vyucak...

1868

Odpovědět

Jozkii, prosím, steaky nikdy neklepat! Takovej neduh, a v tolika restauracích:(.

180

Odpovědět

Ty brambory si nekdy udelam, a rozvalat steaky ma nenapadlo...a pritom je to lepsi nez je naklepat...
Urcite chci dalsi dily... mnohem vic...
A neco s kurecim/krutim masem ;)

180

Odpovědět

tváří se, že to jde udělat dost jednoduše, co : D

180

Odpovědět

Ikdyz jen minuta.. Trpel jsem dost:DD

191

Odpovědět

škoda, že falmbovat si doma netroufnu.. a s tím, že tuk má v mase chuť má djcharlie pravdu, nicméně on ho jen osmahne z lehka a pak ho vaří v omáčce!!! tuk by se nestihl stáhnout

180

Další