Gordon Ramsay: Jak na kachní prsa

Thumbnail play icon
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:52
Počet zobrazení:9 003
Až dostanete chuť na zelí, ale vepřo knedlo už vám přijde fádní, dejte si radši kachnu. Gordon nám ukáže, jak to udělat, aby byla křupavá a šťavnatá zároveň.

Přepis titulků

Kachní prsa. Nebojte se toho ptáka. Je chutný a zdravý. Takže nahřát troubu na 200 stupňů. A pak sůl a pepř. Sůl nám pomůže z tuku vytáhnout vodu. Nepřilnavá pánev bez oleje. A hoďte na ni maso, když je studená. Kůží dolů. I když to vypadá divně, až pánev začnete zvolna zahřívat, uvolní se všechen tuk.

Na horké pánvi se maso stáhne, tuk zůstane uvnitř a nevysmaží se. Na kůži prsa necháme co nejdéle, ať je maso šťavnaté a kůže křupavá. Jakmile omastek vyteče, otočíme. Udržujeme vyšší teplotu. Až se pěkně zatáhne, jde zase kůží dolů do trouby. Na dvě sta, šest až osm minut. Z pánve s plastovou ručkou přendejte na plech, ale napřed ho v troubě nahřejte.

Kachna je stejná jako hovězí, nakrojením vyteče šťáva, takže ji rychle otočte a zkuste prstem. Když je nahoře poddajná tak akorát, ve středu bude pěkně růžová. Teď je důležité nechat prsa odpočinout, zchladnout a pak nakrájet. Ten omastek si nechejte, bude se hodit k dochucení restovaných brambor. Krájíme šikmo a ne moc tence, tenké plátky rychle vychladnou. Křupavá na povrchu, uvnitř krásná šťavnatá pečená kachna. Všechen bílý tuk pryč, krásná kůžička, naprosto výborné.

25 00:01:57,000 -->> 00:01:59,000 Překlad: hAnko www.videacesky.cz

Komentáře (1)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Nedá se nevzpomenout na naučné video jak se chovat k dámě... :)
Gordon Ramsay - Jak se chovat k dámě

10