10 kuchařských tipů Gordona Ramsayho

Thumbnail play icon
86 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:92
Počet zobrazení:10 337

Jak správně krájet bylinky a mango, jak poznat zralý ananas, jak urychlit zrání ovoce a plno dalších užitečných tipů od šéfkuchaře Gordona Ramsayho.

Přepis titulků

KRÁJENÍ BYLINEK Jak správně krájet čerstvé bylinky, abyste získali co nejvíce chuti. U krájení bylinek je nejdůležitější je krájet a ne mačkat. Bazalka. Je to měkká bylina, takže se k ní musíme chovat s respektem. Když lidé zuřivě sekají bylinky, všechno dobré vyteče na prkénko. Chci, aby to dobré zůstalo uvnitř bazalky. Dejte je všechny jednu do druhé, největší lístek naspod. Je to skoro jako balení doutníku. Velké naspod, malé doprostřed.

Potom je společně položte a prostě je srolujte, pěkně a opatrně, nerozmačkejte je. Krok první: Rolička – připravena na krájení, ostrý nůž – nutný, prsty – zastrčené. Spodní část kloubu je prostředníkem mezi vámi a bylinkami. Takto byste si mohli uříznout prsty. Velmi důležité je sžít se s nožem a cvičit pohyby nože po prkénku a uvolňovat zápěstí. Všechno je to o pohybu v zápěstí. Takže bylinky výš, nehty zastrčit.

A jednoduše nahoru a dolů, nahoru a dolů. A tady máte nakrájenou bazalku, která není rozmačkaná a krásně voní. Teď koriandr. Vezměte si svazek koriandru. Přidržte směrem dolů a jemně okrájejte listy ze stébel. Smotejte je dohromady a pak to zase nechte na noži, zastrčte nehty a krájejte. Nesekejte to, pouze krájejte.

Vždy poznáte, kdy jste bylinku rozmačkali. Když sundáte bylinky z prkýnka, bude tam velká zelená skvrna. Plné chuti a nic z toho dobrého nezůstalo na prkénku. RYCHLE UZRÁLÉ OVOCE Pokud máte ovoce, které není úplně zralé, dejte banán do papírového sáčku a pak přidejte vaše nezralé ovoce. Dejte to na tmavé místo a banán urychlí zrání druhého ovoce. LOUPÁNÍ A KRÁJENÍ MANGA Jak jednoduše oloupat a nakrájet mango.

Chytněte jej koncem se stopkou nahoru, odkrojte obě strany od pecky, prokrojte ho do dužiny, krájejte čtverečky tak, abyste neřízli do slupky. poté jej převraťte a opatrně kousky odkrájejte. JAK SE ZBAVIT CHILLI NA PRSTECH Úžasný tip proti pálení citlivé pokožky při práci s chilli.

Abyste se zbavili koření a pálení prstů, vezměte trošku citrónu, vymáčkněte trošku citronové šťávy a okamžitě to přestane pálit. Čerstvá citrónová šťáva. VAŘENÍ BRAMBOR Abyste správně uvařili brambory, vždy je dejte do studené vody, nikdy do vařící. Jinak až by byly vnitřky brambor uvařené, okraje by se rozpadaly. LOUPÁNÍ KIWI Mým tipem, jak dostat dužinu z kiwi, je jednoduše ovoce rozkrojit na půlky a vykrojit čajovou lžičkou.

Zkuste to, fakt to funguje. KRÁJENÍ PAPRIKY Tyhle papriky fakt miluju. Mají úžasně sladkou a vynikající chuť a křupavou konzistenci. To nejúžasnější na paprikách je, že jsou stejně vynikající syrové jako uvařené. Ideální paprika musí být hladká a pevná, nesmí být scvrklá.

Jak nakrájet ideální papriku? Odkrojte šťopku, položte papriku, vezměte nůž, začněte od vrchu a krájejte kolem dokola. Jednoduše budeme krájet kolem semínek. Podívejte, žádné "crcání". Tohle je perfektní vánoční stromek ze semínek. Nemáte nepořádek po celé lince, a hlavně je to dvakrát rychlejší. Vyhoďte to. Teď to nakrájíme na julienne. Položte papriku na linku stranou se slupkou dolů, protože tak je jednodušší ji nakrájet.

Prostě nadzvednete nůž. Nahoru a dolů. Julienne je v podstatě výraz šéfkuchařů pro proužky. Tyhle jsou naprosto ideální. Tohle je to, co chceme. Křupavé, vynikající, a hlavně bez semínek. Nádhera. ZRALÝ ANANAS? Super tip, jak zjistit, jestli je ananas zralý, je vytrhnout list ze středu. Pokud šel ven lehce, ananas je zralý a připravený ke krájení.

NAŘEZÁVÁNÍ MASA Super tip, jak urychlit vaření masa nebo ryb, je nařezat ho. Díky tomu do něj rychleji vnikne teplo. Také se díky tomu marináda vsákne hlouběji. JAK UCHOVAT OVOCE ČERSTVÉ Super tip, jak zabránit zhnědnutí brambor, jablek a avokád, když je rozkrojíte. Jednoduše je namočte a potom přidejte kapku citronu.

Kyselost zastaví oxidaci dužniny, což způsobuje změnu barvy. Je to jako přetáčení porodu. Jakmile se to narodí, vrátíte to zpět. Překlad: Sisa www.videacesky.cz

Komentáře (15)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět


Odpovědět

Vždycky, když vidím Ramsayho, tak si vzpomenu na tohle video:
Gideonova kuchyně

10

Odpovědět

Ten noz ma neuveritelne ostry.. Vdaka za preklad.

50

Odpovědět

... profík no... :D umí nakrájet zeleninu...

jen u tý papriky existuje daleko rychlejší a jednoduší způsob s menším plejtváním How to Cut a Pepper

102

Odpovědět

Pěkný a užitečný odkaz, díky.

10

Odpovědět

No tak to funguje asi jako "sféricky symetrická slepice ve vakuu" - http://vs-vtipy.tonikovo.cz/vtipy/256/, ale i v tom videu od Ramsayho. Papriky nejsou často moc symetrické a navíc uvnitř často obsahují další využitelnou dužinu. Takže takhle ty červené masité potvory vyjadřovat nejdou.

00

Odpovědět

sa dobre opustil, taketo fejsbukove tipy davat

211

Odpovědět

zvláštní, jak někdo, kdo krájí bylinky a zeleninu, může být tak arogantní

710

Odpovědět

Zajímavé, děkuji za překlad :-)
líbí se mi jak u toho mistr poskakuje.. to je znát že je zvyklý na jiné než vysvětlovací tempo práce :))

71