5 věcí, které Gordon nesnáší - obsluha

Thumbnail play icon
87 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:529
Počet zobrazení:7 343

Gordona Ramsaye není nikdy dost! Už jsme tady měli 5 věcí, které Gordon nesnáší v restauraci na jídle a nyní je to to samé. Ovšem místo jídla si vzal na paškál obsluhu. Najdete nějaký rozdíl v nešvarech mezi českou a americkou restaurací? P.S.: Všechny záběry pocházejí z pořadu Kitchen Nightmares (americká obdoba Ano, šéfe!, ale to už snad všichni musíte vědět).

Přepis titulků

5 VĚCÍ, KTERÉ GORDON NESNÁŠÍ NA OBSLUZE V RESTAURACI První věc, kterou nesnáším na obsluze. Číslo jedna. Neskutečně vlezlej číšník, co vás chce div ne objímat. Když šáhnete vy na mě, tak slibuju, že vás nezažaluju. - Když je otravnej. - Jsem rád, hoši, že vám chutná. Vy jíte a on si vedle vás sedne a přečte vám menu. Není nic horšího.

Číslo dvě. Nesnáším žvýkačku v puse. Vy máte žvýkačku? Ano. Máte. To je normální? Asi ano. Číslo tři. Když je obsluha neoholená. Ahoj! Jak to jde? A vypadá, že má za sebou k*revsky horkej den.

Nemůžeš nosit jídeláky, když máš takový koláče v podpaží. Prosím. Číslo čtyři. Když obsluha nezná menu. Ochutnal jste tu hrůzu? - A je úplně mimo. - Ne, jsem na to alergický. - Na kraba, takže to nemůžu jíst. - V tom žádnej krab není. - Když neví, co je tam za maso. - Panebože. Nechám vás dojíst. Menu by měli znát odshora dolů.

Pátá nejvíce rozčilující věc na obsluze je, že neuplynou ani dvě minuty a už se ptají: "Jaký to je?" - Jaké to je? - Jaká je polévka? - Jaké to je? - Jaké to zatím je? Dejte mi k*rva čas se najíst. Dejte mi pokoj a nerušte, když jím. - Mohl byste na mě přestat zírat? - Určitě. - Je mi to nepříjemný.

- Jistě. Jste jako šváb, co mi kouká přes rameno. Chci si jenom vychutnat oběd. Každý dvě minuty. - Nějaký pokrok? - Chutnalo vám? - Jaké to zatím je? - Jaká je polévka? Jaké to je? Protože když to k*rva není dobrý, tak to k*rva neservíruj. překlad: Ajvngou videacesky.cz & gordon.ura.cz

Komentáře (51)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

V česku to prostě je úplně jinak, číšník dostává většinou mizernej plat, což vyplývá z toho, že češi nejsou ochotní dávat za jídlo v restauraci moc peněz a hlavně je jim jedno co za tu almužnu kterou zaplatili dostanou, potažmo je jim jedno, kdo jim to jídlo donáší. Nejsme jako ty západní národy, kde si každej udělá čas na to, se pořádně najest a vychutnat si jídlo. Nevím jestli je to špatně nebo dobře, ale prostě je to tak a konkrétně tenhle díl je úplně mimo naši mentalitu, pokud teda nežijete třeba v Praze.

191

Odpovědět

Američtí číšníci mají mizernej plat též.

00

Odpovědět

tak na tohle jsem zatím smůlu neměla, vždy skvělý přístup... ale už se mi stalo, že příjdu do poloprázdné restaurace a obsluhují mě div ne půl dne, půl hodiny po mě přichází další strávníci a dostanoujídlo rychleji a odcházejí skoro dřív než já dostanu jídlo... vtipné taky je, že během jídla minedonesli brambory, za ceklou dobu se tam neukázali a já jsem nehodlala chodit přes celou restauraci kvůli bramborám, tak sjemt osnědla bez nich, pak si teda objednám ještě kávu a oni mi k té kávě přinesou brambory? No to byl vrchol, to už jsem je v rámci asertivity obeznámila o tom,ž e teď jim ty brambory už jíst nebudu, ať si je odnesou a ani se nepokoušejí mi je účtovat

201

Odpovědět

kakos: každá restaurace kde čepují kofolu a prodávají i jine pivo než je Plzen a zaroven jsou schopni udelat smazak nebo prirodni rizek je dost dobra na to aby si tam clovek pochutnal na dobrem jidle

196

Odpovědět

je drsnej,ale přesně takhle se na ty parchanty musí. dneska najít dobrou restauraci je jako hledat jehlu v kupce sena

194

Odpovědět

Vice Gordona!

201

Odpovědět

z tejnak z toho bude na konci hovno tak nač to řešit :D

203

Odpovědět

Sám dělám v pořádným hotelu na francouzsky restauraci. Menu známe na zpaměť včetně surovin a způsobu výroby. Mluvíme 3 cizími jazyky (CZ, EN, DE, FR, RU třeba zrovna já) a pokud nabídneme hostům špatný servis, tak nejen že se nasere host a už nepřijde (což není dobré ani pro jméno hotelu ani pro nás), ale také se to může dozvět nadřízený a ten nás za to zprcá.
Takže ano, na kvalitě pokrmu, servisu a prostředí opravdu záleží. A pokud chcete něco dělat, tak to dělejte pořádně a kvalitně. Je to sice k*rva těžký, ale jde to.

p.s.: Gordon má pravdu. Nejvíce dokáže nasrat zapáchající číšník s koláčem v podpaží. Ale stejně tak nasere i host co smrdí, neumí jíst a je vulgární.

211

Odpovědět

Gordon je bůh

197

Odpovědět

suhlasim s nim az na tu oholenu bradu je to snad kazdeho vec ako vyzera...

1814

Odpovědět

Gordon je prostě osobnost. Řekne co si myslí, na plnou hubu. Více takových lidí.

204

Odpovědět

tjn .. prostě kouknu .. přežvíkám a je mi to jasný .. :D

196

Odpovědět

jinak, já většinou po dvou minutách vím jestli mi jídlo chutná nebo ne :D

192

Odpovědět

namyšlenec se zvhledem bezďáka :-D vadí mu, když se ho někdo zeptá po dvou minutách na kvalitu jídla a sám jí v tý svojí trapný soutěži posuzuje po jednom soustu :-D

1821

Odpovědět

Není nad českou hospodu a guláš s šesti knedli a dvěma pivkama

1814

Odpovědět

To s tim ptanim se kazde 2 minuty jestli je vsechno ok je podle me ciste americka vec, nastesti pro nas... Mysli si ze si timhle zaruci dysko, amici... U nas je spis opacny problem. Pokud neco potrebujete, skoro vzdy kolem zadna obsluha neni.

182

Další