Vánoční recepty Gordona Ramsayho - Míchaná vejce s lososem

Thumbnail play icon
90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:388
Počet zobrazení:11 110

V dalším vánočním receptu se dozvíte, co Gordon Ramsay o Vánocích snídá a jak se jmenuje jeho domácí mazlíček.

Přepis titulků

Překlad: LaBleue www.videacesky.cz Rumpole! Pro mě jsou dokonalé Vánoce uvolněný den se skvělým jídlem. Když jste dobře připraveni, není důvod se honit. Jakmile je příprava krocana v procesu, začíná každé vánoční ráno u Ramsayových pozdní snídaní s lahodně krémovými míchanými vejci a uzeným lososem. Tento recept je rodinnou vánoční tradicí Ramsayových.

Uzený losos, míchaná vejce a croissant. Je to vydatné, přepychové a neuvěřitelně snadné. Nejprve croissanty. Nakrájejte je na plátky a lehce osolte a opepřete. Tajemství výborné snídaně spočívá ve správném časování. Nejdříve připravte croissanty, pak lososa navrch a teprve poté míchaná vejce.

Položte croissanty na suchou pánev a opečte je. Olej nepotřebujete, protože croissanty obsahují spoustu másla. Je to skvělý způsob, jak den staré croissanty proměnit a dát jim úžasný nový život. Jen počkejte, než se začnou opékat. Skoro je slyšíte, jak se v pánvi pečou.

To je to máslo uvnitř. Ta vůně je úžasná. Voní skoro jako zkaramelizované vafle. Naprosto úžasné. Celé je opečte, z obou stran... a pak vyjměte. Dál.

Vezměte uzeného lososa, stočte ho, a zlehka přeložte přes croissant. Nechte ho prostě přirozeně spočívat na croissantu. Stočit... a přeložit. Tak. Míchaná vejce.

Vajíčka rozklepněte do pánve. Nikdy vejce předem nešlehejte. Poškodili byste jejich strukturu. Chceme krásná, sytá, krémová míchaná vejce. Vejce dejte do pánve a zatím nekořeňte. Pěkně velký kousek másla... A teď... Na plotnu.

A teď budu jen míchat. Míchat, míchat, míchat. Máslo se rozpouští a dává vejcím krásnou krémovou strukturu. Vejce vypadají sytě, lahodně, přepychově, luxusně. U míchaných vajec si ale musíte dávat pozor. Z ničeho nic... vypadají řídce, ale za dalších 30 vteřin jsou najednou uvařená. Stále je míchejte.

Tak. Po umíchání... vezměte plastovou stěrku, stáhněte pánev z ohně a stírejte podél stěn pánve a odstraňujte ode dna hmotu, která se tam začíná přichycovat. Vejce získají krásnou krémovou strukturu. Přidáme malý kousek másla... A teprve teď...

začnu vejce ochucovat. 30 vteřin před dokončením přidejte sůl, pepř, dejte zpátky na plotnu a přidejte lžíci smetany. Smetana zabrání tomu, aby byla vejce uvařena příliš do tvrda. Smetanu... A lehce ji vmíchejte do vajec.

Pánev teď nechte mimo plotnu. Podívejte se na to. Na tu barvu. Nádhera. A nakonec přidáme čerstvou pažitku. Tohle je Ramsayova klasika. Uzený losos, opečený croissant a výborná míchaná vejce. Nejlepší začátek vánočního dne, jaký si kdo může přát.

Komentáře (60)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Ma nova snidane na Bozi hod vanocni = parada .)

190

Odpovědět

Dnes jsem si to udělal na oběd, míchaná vajíčka jsem dal na půlky rohlíku opečených na másle, jen tak a bylo to vynikající :)

180

Odpovědět

Přidám se dneska jsem to zkusil a výborné :)

180

Odpovědět

akorát jsem to udělal rodině a můžu říct že mě dostalo jak geniálně to chutná, a i vajíčka, když se připravují jinak, chutnají jinak, rozuměj božsky!....nádherný start Vánoc!

180

Odpovědět

Dneska jsem to zkoušel se vším co tam dává Gordon ,ale čekal jsem to trošku lepší. Každému chutná něco jiného.

184

Odpovědět

Tie vajíčka si už asi rok robím každú neďeľu na raňajky (samozrejme bez toho lososa a croissantov :) ). Sú fakt suprové!!!

180

Odpovědět

Prave som to urobil svojim rodicom na veceru. Je to naozaj neskutocne fajne :)

180

Odpovědět

Malá poznámka, po prvním sejmutí hrnce z plotny rychle přidávejte suroviny nebo vám vajíčka docela rychle ztvrdnou:D

180

Odpovědět

10/10
přesně takovej upgrade moje sobotní snídaně potřebovala

181

Odpovědět

Kolikoli: Neboj, ještě jich máme v zásobě do Štědrýho dne až až. :-D

180

Odpovědět

...oh my god...!

180

Odpovědět

Dneska vyzkoušen steak Diane - VÝBORNÉ! Prosím přidávejte Gordonovy recepty dál, protože je to fakt dokonalost!

180

Odpovědět

BugHer0: i s lososem, míchaná vajíčka jsem si ale nechal trochu tvrdší.. to je ale věc každého, žejo. pointa ale je že mě ta kombinace uzeného lososa a vajíček neskutečně překvapila.. jo a bez pažitky (což mě mrzí.. ale minulej týden pošla.. )

180

Odpovědět

Pip: Tys dělal přesně to samý, i s lososem?

180

Odpovědět

Tak se tím zrovna cpu na večeři.. a já.. čekal jsem že to bude moc dobrý... ale že to bude tak KUREVSKY VÝBORNÝ!.. jsem teda nečekal... Gordone.. jseš můj novej Ježíšek.

180

Další