Stinné stránky svatého Valentýna

Thumbnail play icon
65 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:180
Počet zobrazení:4 766
Dnes tu máme den svatého Valentýna a Anthony z Dnews si pro nás připravil video o problémech, které mohou při této příležitosti nastat. Na oslavu svátku zamilovaných se tentokrát místo romantických řečí podíváme z naprosto odlišné stránky, protože se na stinnou stránku tohoto svátku pod nátlakem reklamy a společnosti často zapomíná.

Přepis titulků

Valentýn je tady! To bude dobrý. Překlad: Sonia www.videacesky.cz Hlásí se Anthony z Dnews. Máme tady den, který oslavuje lásku. Podle statistik s sebou může Valentýn přinést i spoustu problémů. Studie z roku 2004 dokazuje mnohem větší pravděpodobnost rozchodu během dnů těsně před a po tomto svátku. Web Ashleymadison.com, který zprostředkovává vdaným párům nevěru, zaznamenal nárůst registrovaných až o 439 uživatelů právě den po Valentýnu.

Většinu registrovaných tvoří vdané ženy. Se dnem sv. Valentýna roste i počet žádostí o rozvod až o čtyřicet procent! Proč tomu tak je? Existují dvě teorie. První mluví o nátlaku, kterým na nás Valentýn působí, a o tom, že máme tendenci svůj vztah porovnávat s ostatními vztahy.

Obchodní řetězce a média vám cpou valentýské reklamy pod nos, pozorujete, co plánují páry ve vašem okolí a sami jste ve stresu. A váš partner se tomu kolotoči přizpůsobí. A když se vám tento den nevyvede, zdá se vám, že je to vaší lásce ukradené a závidíte ostatním. Ale studie našly další teorii. Silný vztah tento nápor v pohodě vydrží, naopak špatný vztah má tendenci se zhroutit pod nátlakem průmyslu lásky.

Pokud máte špatný pocit kvůli oslavě vaší dokonalé lásky, bude to celé vypadat nuceně a nevhodně. A problémy začnou přibývat a růst. A podle psychologů vaše snaha dokázat druhému svou lásku jen zvýrazní to, že milujete druhého méně, než si sami myslíte. V tomto ohledu studie tvrdí, že den zamilovných ve vztahu zavdává příčinu k řešení problémů, třeba k lepší komunikaci páru nebo rozchodu.

Který by stejně dříve nebo později proběhl. Rada jak si udržet vztah vypadá jednoduše. Buďte k sobě upřímní a nevkládejte přílišná očekávání do jediného dne jenom proto, že vám to diktují valentýnská přáníčka v obchoďácích. Předpokládáme, že vás Valentýn stresuje, ale ne všechny. Vím, že spousta z vás si oslavu Valentýna užívá. Jaký na to máte názor?

Napište nám ho do komentářu a odebírejte z našeho kanálu.

Komentáře (9)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

průmysl lásky - to je výstižné. Vytvořili z lídí jen konzumní loutky celý byznys je o tom aby lidé pracovali a utráceli a kdo se z toho zhroutí je z toho živ byznys farmakorporací to poslední k životu co potřebujeme jsou reklamy - reklamy jsou manipulativní šoty s podprahovými informacemi nebudme ovce

181

Odpovědět

Ty "konzumní loutky" ze sebe lidé vytvořili sami, tvoje tvrzení je asi tak stejné, jako by drogově závislý sváděl svou závislost na kamaráda, který mu nabízel drogy, mohl přece odmítnout. Podprahové reklamy jsou už dávno minulostí a jsou zakázané, současné reklamy hrají na lidskou blbost a snadno zmanipulovatelné jedince. Nicméně osobně se dnem svatého valentýna nesouhlasím, neslavím ho, ani nebudu, a nechápu ty co tak činí.

180

Odpovědět

Všem zamilovaným přeju krásnýho Valentýna.
Všem fotbalovým fanouškům přeju kvalitní evropskou ligu.
Všem, kteří mají tento svátek u p****e jako já... přeju příjemný čtvrtek. :)

181

Odpovědět

Odpovědět

0:39 - nárůst o 439 %, nikoli uživatelů ;-)

180

Odpovědět

Díky za upozornění, stane se..:)

180

Odpovědět

Waw, to trochu mění věc. 400% To je trochu šílený.

180

Odpovědět

+SwamperTo dost:-)

180

Odpovědět

Valentýn pro osamělého romantického muže vypadá tak, že po dokoukání p***a laskavým dotykem pohladí monitor :D

182