Stratovarius - Destiny

Thumbnail play icon
79 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:286
Počet zobrazení:5 029

Dnes tu pro jemnější povahy mám trochu poweru, tentokrát s fanoušskovským videem jako poctu Final Fantasy. Stratovarius vznikli už v roce 1984 a jsou považováni za špičku v oboru.

Na prvních třech albech uslyšíte hlas kytaristy Tima Tolkkiho, ale od roku 1995 a CD Fourth Dimension se hlavním zpěvákem stává Timo Kotipelto. Tolkki však dál stojí za všemi písněmi jako jejich autor. Fourth Dimension bylo pro kapelu přelomové i tím, že začala do svých nahrávek zakomponovávat orchestr. Kvůli rozdílným názorům na směr, kterým by se Stratovarius měli dál ubírat, opustil skupinu i poslední ze zakládajících členů, Tuomo Lasilla. Orchestr na albu Episode ukázal novou symfonickou stránku finských power metalistů a fanouškům se líbila.

Z dalšího počinu Visions pochází velmi oblíbené písně Kiss of Judas a především Black Diamond. Pokud se nepletu, své vystoupení na MORu 2009 Stratovarius odpálili hitovkou Hunting High and Low.

Po dvojalbu Elements si kapela po nervovém zhroucení Tolkkiho v roce 2004 dala na chvíli pauzu. Znovu se dali dohromady za necelý rok a nahráli CD pojmenované prostě Stratovarius. Jenže to nebylo fanoušky přijato s velkým nadšením kvůli změně stylu a kapela prošla dalším černým obdobím. Spory nakonec vyústily v rozpuštění skupiny a konečným odchodem Tolkkiho, který založil novou kapelu - Revolution Rennaisance. Zbývající členové Stratovarius však chtěli hrát dál, jenže práva na název a vše ostatní patřila Tolkkimu. Ten však nakonec podepsal smlouvu o převodu práv s Kotipeltem, a tak mohla v roce 2009 světlo světa spatřit nová deska Polaris. Nejnovějším albem je Elysium vydaným letos v lednu.

Líbí se vám Stratovarius? Znáte Revolution Rennaisance? Co byste tu uvítali příště? Komentujte. :)

Přepis titulků

Časy se tak rychle mění. Jak dlouho to asi potrvá? Hodiny tikají, dochází čas, nenávist naplňuje Zemi a nejhorší je, že jsme u konce dřív, než si to uvědomíme. Po celé roky se mi nedařilo najít odpověď, kterou jsem nikdy neznal. Zasáhla mě jako miliony blesků a teď ti vyprávím. Každou vteřinu dne ti vstříc přichází neznámá budoucnost. Abys ji objevil, musíš otevřít svou mysl, jinak sejdeš z cesty.

Je čas žití, je čas umírání, ale osudu nikdo neuteče. Vzpomeň si na všechno, co jsme udělali pod žhnoucím sluncem. Dá se takhle pokračovat? Tak se na sebe podívej a řekni mi, co vidíš. Vlka v rouše beránčím? Po celé roky se mi nedařilo najít odpověď, kterou jsem nikdy neznal. Zasáhla mě jako miliony blesků a teď ti vyprávím.

Každou vteřinu dne ti vstříc přichází neznámá budoucnost. Abys ji objevil, musíš otevřít svou mysl, jinak sejdeš z cesty. Je čas žití, je čas umírání, ale osudu nikdo neuteče. Osvoboď svého ducha skrz okno ve tvé mysli. Oprosti svou duši od nenávisti. Vše, co potřebuješ, je víra.

Já řídím svůj život jako jediný. Ty řídíš svůj život, ale nezapomeň na svůj osud. Nadešel čas se rozloučit. Vím, že tě to rozpláče. Osud si vytváříš sám. Vím, že najdeš cestu.

Venku jasně září slunce. Všechno bude v pořádku. Jednoho dne se k tobě vrátím, tak na mě prosím počkej. Překlad: Snowi www.videacesky.cz

Komentáře (49)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Něco co by mohlo být další a ještě nebylo(IMHO). Avantasia(nebo Edguy),Archeon,Bloodstainchild(moc škoda,že k nám jentak neproniknou),Children of Bodom,Crematory,Dark Moor,Dimmu Borgir,Freedom Call,Korpiklaani,Norther,Pain,Rammstein(nekamenujte mě :D),Red,Slipknot,The Rasmus,Therion,Voices of Destiny,Vision of Atlantis.

180

Odpovědět

Stratovarius jsou moji nej nej nej(a vždycky budou), to oni byli mé okno do světa metalu. osobně bych sem dal Hunting high and low,ale destiny je dobrá dost.Rozhodně bych sem dal Children of Bodom(ty tu fakt chybí).Jinak bych moc chtěl pochválit autora za velký množství výborných skupin(můj seznam by byl skoro stejný).

180

Odpovědět

Revolušny bych uvital rad at uz Behind the mask nebo Heroes

180

Odpovědět

mě osobně by se nejvíc líbila Epica - Cry For The Moon

182

Odpovědět

Za Straťaky sme velice rád takže dik a jen pokračuj dal Snowi :)

180

Odpovědět

klip je náhodou dobrej ty houmle!

181

Odpovědět

Výborný, ale ten klip? To je děs...

186

Odpovědět

ta musika je kolosální

190

Odpovědět

Ono abych byl upřímný, jedna píseň týdně je ukrutně málo na to uspokojit tolik hladových krků, je to kapka v moři.
Tohle okénko je zaměřeno prostě na lidi, kteří muziku zas tak moc neřeší a poslouchají co se namane. To není vysloveně špatně, ale donekonečna se v tom pokračovat taky nedá. Na překladatelce je taky celkem vidět, že překládá hlavně to co se líbí jí samotné. ;-)

1812

Odpovědět

Já osobně bych přívítal třeba "Melancholy" od "Machinemade God"
Je to hodně neznámá a podceňovaná kapela, o které by se mělo vědět :)

180

Odpovědět

to video je k tomu genialni

183

Odpovědět

Příště bych uvítal metalcore...něco od Bullet for my valentine...nebo zas něco uplně jiného a to např Children Of Bodom...je toho moc co tu ještě nebylo...

180

Odpovědět

Adelle - someone like you - home version

180

Odpovědět

block party - hunting for witches

180

Odpovědět

nieco od dropkick murphys ... najlepsie boys on the docks

180

Další