Superlék na rakovinu

Thumbnail play icon
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:473
Počet zobrazení:6 247

Brazilská nemocnice AC Camargo specializující se na léčbu rakoviny spojila své síly s DC Comics, aby se pokusila dětem s rakovinou usnadnit léčbu. Více ve videu.

 

Přepis titulků

Překlad: Ninjer www.videacesky.cz Prvním krokem v boji proti rakovině je věřit v uzdravení. Rakovina způsobuje nekontrolované množení buněk. U dětí se nejčastěji vyskytuje jako leukémie. Zahájení léčby bývá velmi děsivé. Jak pro děti, tak pro jejich rodinu. Po rozhovoru s doktory v A.C Camargo jsme dostali nápad, který spojuje léky se superhrdiny, aby děti vnímaly léčbu odlišně.

Mění chemoterapii na superlék. Ale tyto obaly mohou mít ještě větší význam. Proto jsme vytvořili komiksy a filmy, v nichž hrdinové zažívají podobné věci jako dítě s rakovinou. A vyléčí se díky superléku od lékařů. Skrze tyto příběhy doktoři vysvětlí nemoc a náročnou léčbu tak, aby to bylo srozumitelné.

Mnoho dětí teď bude vnímat léčbu jako získání kouzelné síly ze superléku. Jde o překonání bolesti a obtíží, aby mohli bojovat za uzdravení. Oni jsou ti opravdoví superhrdinové. Tento nápad stále pomáhá dětem v boji proti jedné z největších hrozeb lidem.

Komentáře (28)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Slzy Chucka Norrise léčí rakovinu. Škoda jen, že nikdy neplakal :)

191

Odpovědět

fuj otras ... takto klamat deti -_- rakovina je jeden velky faam

http://www.youtube.com/watch?v=ElHvvn0B54A staci zapnut titulky...

ovce zacnite pouzivat rozum a nehltajte vsetko co vam media daju

1820

Odpovědět

Konečně někdo kdo ví :)

186

Odpovědět

Předem bych chtěl říct, že jsem ten "dokument" na který jsi poslal odkaz neviděl celý. Nedá se na to dívat, nevím proč ale většina videí tohoto typu mi dost připomíná teleshoppingové spoty.

V té vaší teorii je "menší" zádrhel. Ten co na tom nejvíce tratí jsou pojišťovny, jelikož ti co si pojištění platí si ho budou platit ať bude "levný" a účinný lék na rakovinu nebo nebude a ti, kteří si ho neplatí si stejně léčbu většinou nemohou dovolit. Většina pojišťoven je vlastněna bankami, myslím si, že bankovní společnosti jsou mnohem mocnější než farmaceutické, tudíž by si to pravděpodobně nenechali líbit. Dále nezapomínejte na ten fakt, že pokud se vytvoří nový lék, trvá několik let, někdy i desetiletí, než se dostane mezi pacienty.

190

Odpovědět

+PB01co to splietas? ... cele to je o farmaceutikach... pozri sa na to ako oni zarabaju...

clovek je chory -> je to ich zakaznik.. kupuje si lieky na rakovinu lieky stoja tisice eur(doplnky k chemoterapii) farmaceutika chcu mat chorych ludi.. a teraz si predstav ze niekto vynajde liek na rakovinu a vsetky tieto bilionove otacky eur rocne prestanu existovat??? ... to si farmaceuticke spolocnosti nedopustia bo su nenazrane a nezalezi im na zdravi spolocnosti... (liek na rakovinu je uz davno znami este z 20-tich rokov minuleho storocia)

195

Odpovědět

That box gave me cancer.

185

Odpovědět

Je to nespravedlivý že maj děti rakovinu proč ji nemá vetšina vlády když si nevážej života chlastaj a kradou .

1815

Odpovědět

Velice mě mrzí, že na tohle musím takhle reagovat, ale jsou i děti, kteří dělají to, co píšeš. Přesně jako naše vláda, samozřejmě je většina normální, hodných dětí, kterých je mi opravdu taky líto, neberte mě nijak zle, jen mě mrzí že i v naší společnosti najdeme takovéhle děti :(

181

Odpovědět

kdyby mi napojili Aquamana, tak bych asi s vděkem odmítl :D

10/10

203

Odpovědět

Nad rakem nejlépe vyzrál Deadpool :D

180

Odpovědět

Ten by jim asi moc neprošel :D

180

Odpovědět

Pěkný nápad, v tom ulehčení pro ty děti. :)

190

Odpovědět

Vsadím se že Batman má lék na rakovinu dávno vymyšlenej :D

180

Odpovědět

Pěkný... ale přijde mi to moc jako reklama na DC

1838

Odpovědět

Až na to, že chemoterapie rakovinu neléčí.. jinak pěkné ;)

1832

Odpovědět

Tak jsem asi 5 let mrtvej a komunikuju z onoho světa :-D

197

Odpovědět

+trebuennajA jak to snášíš? :D Netvrdím, že neexistují případy kdy chemoterapie člověka "zachránila" (jestli to je opravdu díky ní je diskutabilní) a pokud jo tak nikoho nezajímá jaký to má dopad na lidské tělo, zdraví.. existují mnohem silnější, účinější přířodní látky na rakovinu

1839

Odpovědět

+trebuennajto je pořád chemie...

180

Odpovědět

+trebuennajNo jo, umírajícímu na rakovinu nejvíc záleží na tom, aby z léčby neonemocněl. Být zdravý až na půdu je trochu o ničem, když vás té půdy tíží dva metry.

180

Odpovědět

+trebuennajÚčinnější? Pochybuji, po netu se dá najít plno případů, kdy se člověk na chemoterapii vykašlal a zkusil to přírodně - a přežil. Ovšem, málokdo ze zastánců si všimne, že je tam také dost případů, kdy to člověk zkusil a nerozchodil. Účinnost bych tipoval zhruba stejnou a kdoví, jestli to nebylo hlavně o té vůli...

190

Odpovědět

+trebuennajŽe nám jestřáb za chvíli začne posílat odkazy na fytofarmacijní léčbu a zvát nás na semináře? :-D

182

Odpovědět

+trebuennajNé to zase nehrozí :D Jen jsem chtěl upozornit na to, že ta vaše zázračná chemoterapie nemusí být vždycky či to jediné jak bojovat proti rakovině ;) Nebo si jednodušše najděte nejnovější výzkymy chemoterapie :)

JK: I to je možné, že ani přírodní látky nepomůžou a člověk prostě umře, ale jde mi o to nepodporovat zajetý výdělečný farmaceutický průmysl a hledat i jiné možnosti.

Btw koukám, že kotel oveček mi dává dislike :D

186

Odpovědět

Aha, tady se člověk doví věcí :D Třeba že má babička je mrtvá ale stal se z ní zombík... jinak si nedokážu vysvětlit proč pořád po rakovině pořád chodí po světě :D

186

Odpovědět

Chemoterapie možná neléčí dokonale, ale mému tátovi přidala čtrnáct let života. V 63 letech onemocněl a díky chemii nemoc na 13 let dala zcela pokoj. Třináct let, během kterých táta zažil mimo jiné narození vnoučete a dvou pravnoučat. To, myslím, není málo. Ano, k stáru se nemoc vrátila a nakonec zvítězila, ale po těch letech táta odcházel více smířený se stavem věcí a šťastný a vděčný za ty roky, které ještě dostal šanci prožít.

191

Odpovědět

Nechápu, jak se to někomu nemůže líbit :) Za mě 10/10, rakovina je svinstvo

1910

Odpovědět

Rakovina je jen jedna z mála prostředků přírody které proti lidstvu může ještě použít. Nikdo nechce umírat, ale někdo umřít prostě musí.

186

Odpovědět

+utopianA já hlupák myslel, že jednou umřeme všichni a on jen někdo :D

200

Odpovědět

z toho nahledu videa jsem myslel, ze to jsou barevny rakve, proste cernej humor

191