BatmanHistorie komiksových postav

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 27
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:223
Počet zobrazení:7 791

Je  Temným rytířem Gothamu, jakého ho jeho město potřebuje. Příběh Bruce Wayna je sice díky několika různým zpracováním poměrně známý, nicméně neuškodí si jeho počátky detailně připomenout, než příští rok v kinech poměří síly s neporazitelným (?) Supermanem. Už jen proto, že to je Batman.

Přepis titulků

překlad: Maty www.VideaČesky.cz Ledově klidný ochránce Gothamu. Vítejte u WatchMojo.com, dnes se podíváme na komiksovou historii Batmana. Jsem Batman. Jako u většiny komiksových postav i zde existuje několik verzí její minulosti. My se zaměříme na tu, která odstartovala roku 1939 v třiatřicátém čísle série Detective Comics.

znovu převyprávěné o rok později v komiksu Batman č. 1, a také v roce 1948 v Batmanovi č. 47. Co jsi sakra zač? Jsem Batman. Batman nám byl představen v čísle 27 série Detective Comics jakožto již aktivní bojovník se zločinem. Ačkoliv jsme zjistili, že pod jeho maskou se skrývá miliardář Bruce Wayne, o jeho počátcích v kostýmu Batmana jsme se dověděli o něco více až ve 33.

čísle. Jak vyšlo najevo, příběh maskovaného bojovníka začal jedné osudové noci, když se Bruce a jeho rodiče vraceli domů z kina. Byli přepadeni a Bruceovi rodiče nakonec přišli o život. Před jeho očima. Posléze Bruce přísahal, že stráví zbytek života bojem proti zločinu a snahou rodiče pomstít.

Následujících několik let strávil přípravami. Stal se odborníkem na forenzní vědy a své tělo podrobil intenzivnímu tréninku. Jakmile byl po všech stránkách připraven začít s ochranou Gothamu, Bruce usoudil, že potřebuje převlek, který by probouzel hrůzu v jeho nepřátelích. Vtom do místnosti oknem vletěl netopýr. To Bruce inspirovalo a udělal z něj svůj symbol.

Ten obrys ve tmě se stal mým osudem. Využil jsem ho, abych zasíval strach do srdcí těch, co konají zlo. Abych se ujistil, že nikoho dalšího nepotká to, čím jsem si musel projít. A abych se pomstil. V průběhu let začal spolupracovat s komisařem Jamesem Gordonem věrným komorníkem Alfredem a nakonec získal i pomocníka Robina, který si taktéž v dětství prošel tragédií.

Nechápeš to. Tobě nějakej magor nevyvraždil celou rodinu. To se pleteš. Později zjistil, že za vraždou jeho rodičů stojí kriminálníček Joe Chill. Aby se vyhnul odhalení, maskoval se ve vodě za racka - a to beze srandy - a dostal se až na jeho loď. Při konfrontaci s Chillem si Bruce sundal masku a odhalil mu, že je onen chlapec, kterému kdysi zabil rodiče.

Pohrdaje zabíjením, Bruce nechal Chilla jít. Avšak s varováním, že z něj nespustí oči a jakmile Chill udělá chybu, bude u toho a zatkne ho. Vyděšený Chill se pokusil vyhledat pomoc u ostatních zločinců, ale když jim řekl, že může za smrt Batmanových rodičů, došlo jim, že tím zapříčinil Batmanovu existenci a zabili ho. Chillova smrt sice pro Bruce kapitolu uzavřela, ale s bojem proti zločinu a ochranou Gothamu nepřestal.

Brzy se začaly objevovat nejrůznější nové hrozby v podobě zločinců a psychopatů, včetně Jokera, který se stal jeho úhlavním nepřítelem. Zabiju tě. Idiote! Tys mě stvořil. Batman nadále zachraňoval Gotham před zlosyny jako Joker, Ra's Al Ghul Two Face a Riddler.

Také ale utrpěl několik značných porážek, jako zlomená záda či smrt druhého Robina. Jasone... Jako většina komiksových postav má i Batman několik verzí. Jedna z nejslavnějších je Batman: Rok jedna Franka Millera. V té je na začátku příběhu Bruceovi 25 let a po dvanácti letech od smrti rodičů se vrací ze zahraničí. Jak dlouho plánujete v Gothamu zůstat, pane?

Jak dlouho budu muset. Chci místním ukázat, že jejich město nepatří zločincům a zkorumpovaným. Brzy nato se Bruce porval se sadistickým pasákem a byl zatčen, ale podařilo se mu rozbít pouta a prchnout zpět do Waynova sídla. Celý od krve. Doklopýtal do křesla svého otce pronásledován představami svých mrtvých rodičů, když dovnitř zavřeným oknem proletěl netopýr.

V tu chvíli se Bruce rozhodl, že si osvojí tajnou identitu a bude chránit město před zločineckou lůzou. Dobrý bože. Ačkoliv nemá žádné nadpřirozené schopnosti, disponuje značnou silou, detektivními schopnostmi a bojovým výcvikem a je tak schopný se udržet proti hordám nepřátel. Díky svému nezměrnému bohatství má také přístup k celým řadám vychytávek a netopýřích vozidel, která mu v boji poskytují taktickou výhodu.

Kde tyhle hračky pořád bere? Jakožto jeden z nejpopulárnějších komiksových hrdinů se Batman objevil objevil v různých médiích, od hraného seriálu až po animáky a hrané i kreslené filmy. V těchto různých ztělesněních si jeho kostým zkusilo několik herců. Například Adam West, Michael Keaton, hlas Kevina Conroye, Christian Bale a nejčerstvěji Ben Affleck v chystaném filmu Batman vs.

Superman: Úsvit spravedlnosti. Jste fanoušky Batmana? To rozhodně jsi. Náš svatoušek, co? Pro videa o dalších postavách navštivte WatchMojo.com. Nikdy jsem vám nepoděkoval.

A nikdy nebudete muset.

Komentáře (13)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Možná je to zbytečný, ale stejně jsem se na to koukl :D
Když jsme u batmana, máte nějaký tip na originální tričko/mikinu s batmanovským potickem? Ten klasický znak má každý druhý. Já mám na mysli něco jako https://bezvatriko.cz/cs/panske/1811-buttman.html Potřebuji tip na dárek pro šíleného fanouška.

00

Odpovědět

Není trochu zbytečný dělat originy hrdinů, které zná každý nazpaměť? Je tolik hrdinů, kteří by byli z tohoto pohledu zajímavější.

215

Odpovědět

Ještě udělejte Spidermana... dlouho jsme neviděli umřít strýčka Bena :D

226

Odpovědět

+R3dijedeme postupně. ;) příští týden budou Strážci galaxie, kde je podle mě kopa nových informací, přestože to bylo zfilmováno.

270

Odpovědět

Neříkej, že jsi věděl že se Batman maskoval rackem při dopadení Chilla

300

Odpovědět

Az posledni dil Batman filmu, kde upozornili na to, ze v novem obleku jiz muze volne otacet hlavou, sem si uvedomil. ze jak mohl bejt tak dobrej bojovnik kdyz drive nemoh v obleku otacet hlavou :DD a dobre je to videt v Batman Begins tady na konci tohohle flicku :)

Mimo jine sleduju serial Gotham a musim rict ze je to zatim nejlepsi zpracovani toho mesta + veci kolem.. jak se vse stalo, jak mu zabili rodice a jak se pomalinku zacina dostavat k pozici Batmana. Zatim je to obycejnej kluk. Akorat teda v ty verzi pribehovy dle serialu asi jeho otec uz delal batmana.. nebo chtel delat..

81

Odpovědět

Bruceovo rodiče zabil Joe Chill, ne Gill. http://dc.wikia.com/wiki/Joseph_Chilton_(New_Earth)

30

Odpovědět

Když jsme u té korekce. Víš jak se správně skloňuje?

56

Odpovědět

+DodislavMyslím že u jmen končící na e , se tam to e pak nepíše, ale nějak to nepoužívám.

36

Odpovědět

Vůbec nezmínili Batmanův konec podle Franka Millera z komiksu Návrat Temného Rytíře - nejlepšího komiksu všech dob.

1113

Odpovědět

To je fakt zvláštní, vzhledem tomu, že se pořad jmenuje "Počátky superhrdinů", že?

161

Odpovědět

Doufejme, že tohle video neuvidí George Clooney. Ouch! :D

520

Odpovědět

Because I'm Batman!

804