Mr. FreezeHistorie komiksových postav

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 27
83 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:92
Počet zobrazení:8 969

Dnes se podíváme na padoucha s chladnou logikou a ledovým srdcem. Doktor Viktor Freeze dělá vrásky na čele Batmanovi už několik desetiletí, během kterých se stal jedním z nejoblíbenějších padouchů DC univerza.

Přepis titulků

Překlad: hAnko www.videacesky.cz Tento inteligentní zloduch používá k dosažení svých cílů chladnou logiku a bezcitnost. Vítejte u WatchMojo.com. Dnes prozkoumáme minulost Mr. Freeze. Jako u většiny komiksových hrdinů existuje více variant jeho původu. Budeme sledovat dějovou linku z komisku Batman č. 121, ročník 59, která pokračovala roku 1992 v animovaném Batmanovi a jeho komiksové adaptaci, Batman - Mr. Freeze. Nejprve byl představen jako Mr.

Zero, plochý, bezcitný charakter, který zneužíval znalostí kryogeniky k získání majetku. Po několika dekádách prošel zásadní změnou a stal se jedním z nejoblíbenějších nepřátel Temného rytíře. V komiksu byl Viktor Freeze představen jako chlapec s komplikovaným dětstvím. Zmrazoval zvířátka, protože měl strach, že mu zemřou. Znechucení rodiče jej poslali na přísný internát, kde byl šikanován. Z depresí mu pomohla až životní láska Nora. Jejich štěstí bohužel netrvalo dlouho, protože Nora brzy onemocněla.

Aby získal peníze na léčbu, začal pracovat v Gothamských laboratořích. Tam započal revoluční výzkum v oblasti kryogenické léčby. Postupoval však pomalu, a tak se rozhodl Noru zmrazit, než výzkum dokončí. Zachoval tak její život, ale byl přistižen při činu. Když ochranka hrozila, že odpojí elektřinu, strhla se rvačka. Došlo tak k výbuchu mrazícího zařízení, které pohltilo Viktora i celou laboratoř. Explozi přežil, ale jeho tělo prošlo mutací a nyní potřebuje teplotu pod bodem mrazu. Ve vyšších teplotách bych nyní nedokázal přežít.

Vyrobil si ochranný oblek a mrazicí paprsek. Za méně než rok přepadl svého bývalého šéfa, Ferrise Boylea, který uchovával tělo jeho ženy pro budoucí zisk. Batmanův zásah dal doktorovi další životní motivaci. Smrt Temného rytíře. Během let se střetli ještě mnohokrát. Převážně kvůli krádežím diamantů, které Freeze potřeboval k napájení obleku a financování výzkumu, který by vyléčil jeho ženu. Občas ale s Batmanem spolupracuje, pokud k tomu má logický důvod.

Občas též nedokončí záměr, se kterým by jeho žena nesouhlasila. Také se párkrát ocitne v Arkhamské léčebně, která je kvůli němu vybavena mrazicí celou. Jako ikonický záporák se proti Batmanovi postavil v mnoha různých zpracováních, která zahrnují komické výstupy v hraných seriálech ze 60. let. Mě nikdo nikdy neodmítne. A přehnanou intepretaci od Arnolda Schwarzeneggera ve filmu Batman a Robin z roku 1997. Slitování?

Obávám se, že můj stav mě k prosbám o slitování nechává chladným. Nejlépe však byla postava zpracována v animovaném Batmanovi a filmu Batman a Mr. Freeze: Pod nulou. Můžu tě jen prosit o odpuštění... A modlit se, že mě tam někde slyšíš... Tam, kde na mě čeká tvá teplá dlaň...

Komentáře (9)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Škoda, že to vypadá, že tohle jeho dětství nebude v seriálu Gotham zpracované.

00

Odpovědět

Co ta znělka z Mrazíka na konci?

00

Odpovědět

tady mi přijde jako záporák Batman a Dr. Freeze jako klaďas... Batman - otravný ocas co ti brání v záchraně manželky kvůli pár posraným diamantům :D

211

Odpovědět

Arnie ho zahrál dobře :D

51

Odpovědět

Ne Viktor Freeze, ale Victor Fries.

20

Odpovědět

a příště Sinister Six

00

Odpovědět

"Let´s break some icccce!" :D

100

Odpovědět

Batman a Robin tuto úžasnou postavu naprosto zesměšnil... Až hra Arkham City ji zase navrátila mezi záporáky, z kterých má člověk respekt - hlavně při souboji proti němu. Batman má ale celkově jedny z nejlepších záporáků z komiksového univerza.

160

Odpovědět

To je fakt. Má hodně ikonických padouchů. Inu, je to Batman...

20