Talkin' Comics Weekly: Wonder Woman

Thumbnail play icon
64 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:243
Počet zobrazení:3 718

V druhém díle se nadšená komiksačka Amy podívá na zoubek slavné superhrdince Wonder Woman. Dozvíte se něco o jejím původu, dostanete tipy na komiksy s ní a stanete se svědky toho, jak se Amy bude snažit zacházet s lasem.

Přepis titulků

Překlad: Ninjer www.videacesky.cz Jsem Amy Dallen a dnes je den Wonder Woman! Ano, nejnovější číslo se slavnou Amazonkou vychází právě dnes. Wonder Woman #27, který napsal Brian Azzarello a nakreslil Cliff Chiang. V něm se Diana vydá na domovský Rajský ostrov poprvé od jisté katastrofy, která se odehrála v prvním příběhu těchto tvůrců, k sehnání v knize Blood. Pokud vás někdy Wonder Woman zajímala, tak tohle je série vhodná pro začátečníky. Jde o jednu z nejlepších sérií, které byly v DC v roce 2011 restartovány.

Ke kvalitě přispěl také dlouhodobě stabilní tvůrčí tým. Za 72 let, před kterými byla vytvořena psychologem Williamem Moultonem Marstonem, byl její mytologický původ přepisován, zdůrazňován, snižován i ignorován. Její schopnosti byly silnější i slabší a v jednom památném období je neměla vůbec. Vždy u sebe ale měla své kouzelné laso. I to si však prošlo proměnou. Nejdřív si vynutilo poslušnost. Včetně pravdivé odpovědi na otázku. Časem se tato vynucená pravdomluvnost stala pro lano příznačná.

Až bylo dokonce nazvané Lanem pravdy Georgem Perézem v jeho komiksech z 80. let. Což je velmi příhodné, protože tvůrce Wonder Woman významně přispěl k vynálezu detektoru lži. A to nás přivádí k dnešnímu dobrodružství! Jako správná amazonská princezna se naučím používat laso! Což vyjeví jednu velkou pravdu. Netuším, jestli to zvládnu. Nasedněme do svých neviditelných tryskáčů a zjistíme to.

DOBRODRUŽSTVÍ Jsem na Middle Ranch v Sylmaru v Kalifornii a se mnou tu jsou Maury Serling a Billy Camarillo. Díky! Co budeme dělat? Naučíme tě, jak si připravit lano a jak s ním házet. Jako Wonder Woman. Wonder Woman! Nejdřív části lasa: smyčka, konec, honda, burner - u něj se lana kříží, ocas a tady máš lana.

Ke smyčce potřebuju podporu. Tak jsem si připravil špici, to jsou tyhle dvě lana, které dají smyčce tvar. A ten tvar drží. Hodíme si lasem, ty už máš připravené. Narozdíl ode mě, moje je už opoužívané, jak vidíš. A hodíš. - Hezký. Půjdeš lovit padouchy? - Jasně! Jsem Diana, princezna Themysciry.

A ty druhou světovou nezpůsobíš! Koukej dopředu, skrz smyčku. A teď se otoč a házej. Vedle! Wonder Woman je ikonou feministek, pochází z 30. let. Mytologii si vypůjčili od Řeků. A laso ze začátku jen nutilo k poslušnosti, ne k mluvení pravdy. Za ta léta měla spoustu podob a...

Tohle vás asi moc nezajímá. Za mír, spravedlnost a patriarchát! To je ono. Pardon. Řekni pravdu! Díky moc, Maury a Billy. Byla to zábava. Máš talent. Díky, bejčku.

A dík za mý laso zdarma. - Tys jí něco říkal? - Ne, ty? A dnešní rychlý výběr. Pokud chcete strávit víc času s Wonder Woman - což samozřejmě chcete - můžete začít zde. Podle mnohých nejklasičtější Wonder Woman je desetiletý run George Péreze. Bohužel sebrané booky jsou vyprodané, ale dají se sehnat. Wonder Woman bude brzy v kinech, tak snad DC vydá dotisk.

Mrk mrk! Z novějších Wonder Woman tu máme: Who is Wonder Woman o hledání své identity od Heinberga a Dodsona. Hiketeia, příběh o spravedlnosti, od Grega Rucky a J.G. Jonese. A Ends of the Earth, který nespravedlivě vyzdvihuju z runu Gail Simone. Protože v něm byl Beowulf, což bylo super. Ti odvážnější můžou nažhavit stroj času a přečíst si Wonder Woman Chronicles Vol 1.

Řada Chronicles vydává chronologicky všechny příběhy s danou postavou, od jejího prvního výskytu. Koupíte si Wonder Woman? A co ještě si koupíte? Napište své tipy do komentářů. Pokud se vám dnešní díl líbil, lajkujte a přihlaste se k odběru. A uvidíme se zase příště u dalšího Talkin' Comics.

Komentáře (15)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Minule jsem psal ze by mela ukazat kozy, a myslel jsem to vazne, to jako stale bude nosit tyhle priserny tricka? Nic s poradnym vystrihem nema? Takhle neni na co koukat... :-(

17

Odpovědět

Komiksy miluju a na tohle bych se mohl koukat pořád a rozhodně budu rád když se bude překládat dál, ale zase celkem chápu nižší hodnocení. Přece jenom komiksová základna v ČR je úplně jiná a dost malá oproti USA. Nevycházejí tu praktický žádné "sešitovky" a celkově je nabídka malá a většinou i dost drahá.

41

Odpovědět

Nic moc. Opravdu mě nezajímá jestli dokáže hodit laso to je mi naprosto volný. Každej může sebrat provaz a zkusit to. Jinak to má ještě menší informativní hodnotu než to minulý video. Když shrnu co vlastně řekla tak je to: Vychází wonderwomen od toho a toho, je to super. Taky existuje wonderwoman od toho a toho. Má laso. Sorry, ale tohle je záživnější a užitečnější si někde na stránkách tomu určených přečíst. Mám k tomu snadnější přístup a je tam toho víc a podrobněji.

Btw: Proč je tu vžycky nějakej nevyrovnanej člověk co musí hodnotit vzhledy žen v jakémkoliv videu.

110

Odpovědět

roztomilá holčina sice ne tolik jak Felicia ale stejne chcu dalsi videa s ni

59

Odpovědět

nudaaaaaaaaaa ako poslednou dobou skoro všetky videá

1115

Odpovědět

Poznámka k překladu: Quick picks - spíš něco jako "rychlý výběr", než "obrázky" (pics)

31

Odpovědět

Vidíš to, nad tím jsem vůbec nepřemýšlel. Díky ;)

60

Odpovědět

Historie hrdinky ok, ale jako vůbec. Mě. nezajímá. Jestli. Zvládne. Házet. Lasem...

192

Odpovědět

radeji prekladejte veci od comicgirl19 nejen game of thrones..ale vsecko. je to nejpopularnejsi youtuberka ohledne komixu.. ne tahle tlusta zruda.

a vubec ma nove videa o GoT a nikdo je neprelozil. :(

2246

Odpovědět

Tlustá zrůda? Tvůj komentář mě tak dostal, že sem si konečně musel udělat profil. Za mě, je takhle holka jedna z nejvíc sexy holek, jaký sem kdy viděl. Fakt bych moc rád viděl tebe a tvojí rodinu

149

Odpovědět

+HamInWayJe to takový ten typ učitelky literatury. Dokud je mladá a její partie pevně drží, tak si jí jde představit jako chutné zakázané ovoce, ale skutečnost je taková, že sexy prostě moc není.

311

Odpovědět

No, mě teda taky docela nepříjemně překvapilo, že příspěvek s "tlustou zrůdou" má tolik kladných hlasů. Chápu, že se tohle video nemusí líbit, ale come on ...

120

Odpovědět

Tak moje pocity po shédnutí videa ..... meh . A to komiksy miluju takže v tom není žádný hate .

160

Odpovědět

Nechápu to nízké hodnocení. To byl opravdu zajímavý díl...a to nejsem žádná fanynka comicsů. Vím, jen to, co znám z filmů :) Je to sympatická holčina a líbí se mi, jak to pojímá...doufám, že se to hodnocení trochu zvedne :)

2115

Odpovědět

Akorát by mohla být víc ve studiu s faktografií, ne se "zábavou" někde v Tramtárii.

61