Testament - More Than Meets the Eye

Thumbnail play icon
81 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:98
Počet zobrazení:3 931

Testament je thrash metalová partička z Berkeley v Kalifornii. Kapela vznikla začátkem 80. let, tedy v době, kdy svět objevil Velkou thrashovou čtyřku. Testament do ní sice nepatří, ale vedle slavnějších kolegů se rozhodně neztratí.

Dokázali to už svým prvním albem, The Legacy (1987). Úvodní skladba Over the Wall je dodnes jednou z nejoblíbenějších. Vydání druhého alba The New Order (1988) jim jen upevnilo pozici na thrashové scéně.  O rok pozdějí vyšlo Practice What You Preach. Po hudební stránce se tolik nezměnilo, ale texty se zaměřovaly více na aktuální problémy společnosti. MTV ho začala hrát v Headbanger's Ball, čímž kapele získala další spoustu posluchačů. Souls of Black (1990) byl rozporuplně přijímaný krůček jiným směrem, i když píseň Souls of Black je podobně oblíbená jako již zmíněná Over the Wall, a další krok stranou přišel s deskou The Ritual (1992).

Po několika neschodách a změnách v sestavě Testament vydali už šesté album Low (1994). Následovalo experimentální Demonic (1997) a v roce 1999 The Gathering, které se znovu vracelo k thrash metalovým kořenům. I kvůli zdravotním problémům zpěváka Chucka Billyho vyšla nová deska po dlouhých devíti letech. Jmenuje se The Formation of Damnation a pochází z něj dnešní skladba More Than Meets the Eye.

Zatím posledním vydaným CD je Dark Roots of Earth z července letošního roku.

Přepis titulků

Život v nepopsatelném světě, pochybuji o neznámém. Toto vězení mě má ve své moci, znám jen svou celu. Myslel jsem, že vím všechno, byl jsem tvrdohlavý. Odpykávám si svůj trest, promarnil jsem svou budoucnost. Další kapitola mého života je plná násilných scén. V noci zůstávám vzhůru, abych se skryl před svými sny, hlasy mi nechtějí dát pokoj, dohánějí mě k šílenství. Není před nimi úniku, volají mé jméno.

Cítím, že se vytrácím. Už si pro mě jdou? Můj život je naruby víc, než se na první pohled zdá. Zatím mám vše pod kontrolou, sám řídím svůj osud. V noci můžu spát, protože se nebojím. Mí démoni mě pronásledují, ale já je všechny zahnal. Přemohl jsem všechen svůj strach, osud už mě očekává.

Už se nevytrácím, nevytrácím se pryč. Nikdo si pro mě nejde, nikdo mi nebude stát v cestě. Všechno je zase, jak má být, změnil jsem svůj život víc, než se na první pohled zdá. Víc než... Víc než... Víc než... Víc než...

se na první pohled zdá. Překlad: Snowi www.videacesky.cz

Komentáře (14)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Co třeba pro jednou přeložit něco poslouchatelného, hezkého a jemného? ;) Co třeba Haunted od Skylar Grey? Navíc Skylar je dost zajímavá zpěvačka i pro příznivce rapu. :)
http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=ur-8G1sLcmI

1810

Odpovědět

Jsem pro každou kvalitní muziku, ale měla by si si uvědomit, že jsi v metalovém okénku a podobné věci tu budeš schlédávat častov. Proto by tvá otázka měla směřovat do jiné diskuze :-). Jinak za mě jasných 10, pecka!

210

Odpovědět

Na to ti mrdá Satan!

240

Odpovědět

Dead metal, trash metal, heavy metal, black metal, speed metal... naco tolik označení když je to všechno stejný? :D

1826

Odpovědět

Co takhle nová Epica? :) Prosím prosím
http://www.youtube.com/watch?v=dNoTvg0t52c

182

Odpovědět

Epica už tu je, tohle je sice rozhodně mnohem lepší skladba tu co tu mají, ale už tu je. (mimochodem díky za ty Dream Theater Snowi, příjemný zjištění když jsme si po návratu z Brutal Assault vzpomněl na melové okénko :). Testament je taky skvělá volba, ale co dál......hm, teď mě napadají jenom Mastodon.

190

Odpovědět

+TreySpousta kapel tu je víckrát.

180

Odpovědět

+TreyProlítni si všech 6 stránek metalového okénka a jmenuj...

180

Odpovědět

+TreyNightwish 2x, Sabaton 3x, další sice nejsou součást metalového okénka, ale je tu spousta věcí vícekrát, třeba Rammstein.

181

Odpovědět

jak už určitě víš Snowi, vyšlo nový Ensiferum a jelikož to jejich poslední video od ensiferum tady stálo za prd, můžeš přeložit jejich novou pecku :-)
http://www.youtube.com/watch?v=FN5NpaSbVQU

180

Odpovědět

Tak sem příjdu, a divím se, jak může někdo dát palec dolů na Foo :D :D

186

Odpovědět

+God-otaznik-Že jo, úplně ideální kapela do metalového okénka :)

190

Odpovědět

+God-otaznik-já to myslel jakože se to může přeložit do jakéhokoliv .. hudebníko .. okýnka .. ?? to je jedno :D samozdřejmě že vím že to není metal :D

180