The Yardbirds - For Your LoveHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
79 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:93
Počet zobrazení:5 380

Píseň For Your Love (1965) napsal Graham Gouldman. Velkou inspirací pro něj byla tvorba kapely The Beatles. Poté, co nahrávací společnost odmítla Gouldmanovu píseň For Your Love vydat, chtěl ji nabídnout právě The Beatles, ale shodou náhod se dostala dřív ke kapele The Yardbirds, pro které znamenala zlom v kariéře. S písní slavili ohromný komerční úspěch. Změna stylu se ale nelíbila kytaristovi Ericu Claptonovi. Ten proto záhy z kapely odešel.

 

Přepis titulků

Pro tvou lásku. Pro tvou lásku. Dám ti všechno a ještě víc, na to vem jed. Nosil bych ti diamantové prsteny až na tvůj práh. Nosil bych ti zářivé diamanty, abych tě rozechvěl radostí. Některé věci jsou vzrušující, aby se mi o tobě zdálo. Pro tvou lásku. Pro tvou lásku.

Pro tvou lásku. Pro tvou lásku bych ti snesl modré z nebe. Pro tvou lásku bych ti dal všechno, co je v mých silách. Pro tvou lásku. Pro tvou lásku. Dal bych ti Měsíc, kdyby mi patřil.

Dal bych ti slunce a hvězdy, než bych žil. Nosil bych ti zářivé diamanty, abych tě rozechvěl radostí. Některé věci jsou vzrušující, aby se ti o mně zdálo. Pro tvou lásku. Pro tvou lásku. Pro tvou lásku. Pro tvou lásku. Překlad: Veru www.videacesky.cz

Komentáře (6)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Osobně mám radši 'For your love' ve verzi od Humble Pie, ale The Yardbirds, to je klasika!!!!

20

Odpovědět

Niekoľko zaujímavostí: The Yardbirds sa považuje za najväčšiu liaheň gitaristov na svete. Po odchode Erica Claptona do skupiny prišiel vtedy relatívne neznámy Jeff Beck, ktorého po istom čase vystriedal, vtedy už v Londýne známy, Jimmy Page. Práve ten sa snažil kapelu zachrániť pred rozpadom, a po odchode zvyšných členov založil kapelu New Yardbirds, ktorá neskôr zmenila názov na Led Zeppelin. Takže celkom slušná história :)

160

Odpovědět

Tak Yardbirds jsou klasika :-) . I když od Yardbirds bych tady radši viděl "Heart Full of Soul". Hodne lidí si to pořádně neuvědomuje ale rock v podstatě vyrost z podhoubí blues. Však hodně z toho co hráli Stones, Zeppelin nebo Hendrix bylo v podstatě určitym způsobem nakopnutý blues.

BTW: Pokud se o tohle někdo zajímá tak vřele doporučuju album "R&B from the Marquee". od Alexise Kornera. Ten člověk v UK to scénu v pdostatě založil a to album samo o sbě je geniální a prudce zábavnej počin.

50

Odpovědět

Jo jo, s 'Heart full of soul' naprosto souhlasím!! Je to jedna z prvních rockových písniček (ještě s 'Paint it black' od Stones a 'Norwegian wood' od Beatles), ve kterých se jako nástroj objevil sitár (existují ovšem 2 verze - jedna vyloženě s kytarou -- myslím, že v té době ještě Jeffa Becka -- a druhá v prvě orientálním znění -- nejsem si tím úplně jistá, ale myslím, že na něj hrál Jimmy Page)

00

Odpovědět

+ChannyVšek ten úžasný zvuk co má kytara v té "primární verzi" se vzal z toho, jak se Jeff Beck snažil napodopit zvuk sitáru ;-)

10

Odpovědět

+ChannyAd: U mě je první rocková písnička asi "Can't Explain" od The Who nahraná už v roce 1964, ale to je hodně věc názoru.

00