Turisas - Stand Up and Fight

Thumbnail play icon
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:242
Počet zobrazení:5 328
Madelein22 se minulý týden se svým překladem opravdu vytáhla, že? :-) Já vám dnes nabídnu finské „bohy války“ - Turisas. V roce 1997 je založili Mathias Nygård a Jussi Wickström.  Jsou známí tím, že svá sóla většinou nehrají na kytaru, ale na elektrické housle. Typické jsou pro ně vikinské kostýmy a červeno-černě namalované obličeje.  Turisas se možná trochu ztrácí ve stínu slavnějších „Vikingů“ ze severu. Znáte je? I když ne, dovoluji si tvrdit, že po poslechu této skladby si budete ještě pár dní pobrukovat refrén. ;-) První album Battle Metal vyšlo až v roce 2004 a jeho jméno se uchytilo jako popis celé tvorby kapely. Druhé v pořadí vyšlo koncepční album The Varangian Way (2007). Vypráví příběh o skupince skandinávských cestovatelů, kteří se vydávají na cestu skrz středověké Rusko do Byzantské říše. Ve speciální edici najdete cover verzi písně Rasputin od Boney M. Stand Up and Fight (2011) volně navazuje na příběhy z The Varangian Way, ale o přímé pokračování se nejedná. Na bonusovém disku si můžete poslechnout covery Supernaut od Black Sabbath nebo Broadsword od Jethro Tull.

Přepis titulků

Deštěm zmáčené vlasy se mi lepí na obličej. Nezbylo mi nic než prázdný pohled. Hvězdy, které kdysi vedly moje kroky, pohasly a nebe potemnělo. Cesta kdysi tak jasná se pozvolna vytratila. Požehnané jsou dny, kdy má život smysl a cíl, neklopýtám ani nepochybuji, vím, kudy jít. Jsou dny, kdy si přeji, abych se tou cestou nikdy nevydal.

Jiskra, která ve mně plála, ztratila svůj žár. Seber se a bojuj! Seber se a pohlédni do světla, odhání mraky pryč. Seber se a bojuj! Seber se a sleduj, jak se obloha projasní, bojuj za lepší zítřky.

Jaká úleva by to byla skoncovat s tím vším. Jak snadné by bylo zamávat bílou vlajkou a sklonit hlavu. Jenže dnes utekl bych jen proto, abych padl jindy. Když se teď vzdám, bojoval jsem nadarmo. Seber se a bojuj! Seber se a pohlédni do světla, odhání mraky pryč.

Seber se a bojuj! Seber se a sleduj, jak se obloha projasní, bojuj za lepší zítřky. Vstávej! Už jsi tak daleko. Ty neprohráváš! Znovu! Zkus to ještě jednou!

Deštěm zmáčené vlasy se mi lepí na obličej. Seber se a bojuj! Seber se a pohlédni do světla, odhání mraky pryč. Seber se a bojuj! Seber se a pohlédni do světla, bojuj za lepší zítřky. Seber se a bojuj!

Seber se a bojuj! Seber se a bojuj! Seber se a bojuj! Překlad: Snowi www.videacesky.cz

Komentáře (29)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

hodne dobra - fini maji proste nejlepsi metal :)

200

Odpovědět

perfektní skladba a super překlad! Pokud bych požádal do budoucna, tak o překlad nějakých skladeb od Finntroll a Korpkilaani! :) ale tam už je to o znalosti finštiny a ta není zrovna dvakrát snadná :D

180

Odpovědět

A co takhle Heaen shall burn ? :) Maj si mysilm zajímavý texty i hudbu :)

190

Odpovědět

aquamole: Dík za tip, Suidakra zní sakra dobře

180

Odpovědět

Kdyby bylo od Turisas Holmgard and beyond....

180

Odpovědět

pár návrhů:
dost podobný ensiferum http://www.youtube.com/watch?v=NNyc_Z2to9o
srdcovka
http://www.youtube.com/watch?v=3i7H1--JxVw&ob=av3e
druha
srdcovinka http://www.youtube.com/watch?v=eIZNb96EQJ8
a
u tohodle by stálo přehrát i ostatní kousky z alba protože to pak člověk pochopí ty změny během písničky.

180

Odpovědět

Teda za tu zpěvákovu koženou vestu bych dala velkou část sví duše :D

180

Odpovědět

Perfektné... Len mi celkom nepasuje tá kombinácia "Uruk-hai style" a džípu. Inak poklona.

180

Odpovědět

poprvé jsem se o nich dozvěděl na koncertě CoF a Moonspell kde také vystupovali, není to špatné, ale chybí mi tam nějaký ten growl.. já raději Eluveitie, Finntroll:-)

180

Odpovědět

hodně dobrý, docela mi to připomíná Powerwolf co tu už taky jsou

180

Odpovědět

Někdo tu má rád Šíleného Maxe ...

190

Odpovědět

paráda...další pls :D

180

Odpovědět

Já bych napříště zvolil třeba interperty jako Black Label Society nebo Roba Zombieho...to by si tu zasloužilo být

181

Odpovědět

Já si nemůžu pomoct, ale v těch kostýmech vypadaj spíš směšně než hrozivě.

1810

Odpovědět

jedna z jejich nejlepších písniček.
díky

180

Další